مصرف کربوهیدرات بالا ممکن است منجر به یائسگی زودرس شود

1 مه 2018 - بر اساس یافته های جدید محققان دانشگاه لیدز، یک رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا ممکن است منجر به یائسگی زودهنگام شود.
مصرف زیاد مواد غذایی حاوی کربوهیدرات زیاد مانند پاستا و برنج با یائسگی زودهنگام زنان ارتباط دارد بطوری که زمان یائسگی را به میزان یک و نیم سال قبل از سن متوسط ​​یائسگی زنان در انگلیس که 51 سال است، به جلو می اندازد.
در حالی که مشخص نشده است که این رابطه یک رابطه ی علی و معلولی باشد، اما یافته های این مطالعه نشان می دهد که یکی دیگر از مضرات احتمالی مصرف مقادیر زیاد کربوهیدرات ها و به ویژه کربوهیدراتهای تصفیه شده، شروع زودهنگام یائسگی است. این نوع از مطالعه فقط می تواند نشان دهنده ی یک ارتباط باشد و انجام تحقیقات بیشتر برای تایید این یافته ها ضروری است.
یائسگی اصطلاح عمومی است که پایان سیکل قاعدگی یک زن را توصیف می کند، در شروع یائسگی، کاهش استروژن می تواند منجر به گرگرفتگی و تعریق شبانه در میان علائم دیگر شود.
به عنوان بخشی از مطالعه، زنانی که در فاصله ی سنی 45 تا 60 سالگی بودند، به منظور بررسی شروع یائسگی طبیعی مورد بررسی قرار گرفتند. آنها همچنین پرسشنامه های فرکانس غذا را برای ارزیابی ارتباط زمان شروع یائسگی با رژیم غذایی پر کردند.
نتایج این بررسی ها نشان داد که رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد پاستا و برنج تصفیه شده با یائسگی زودهنگام مرتبط است، در حالی که حبوبات و ماهی های روغنی، شروع یائسگی را به تعویق می اندازند.به طور کلی، مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها با شروع زودهنگام یائسگی به میزان 0.2 سال در زنان یائسه ی 50 ساله و جوانتر ارتباط دارد.
یکی از نظریه های موجود این است که حبوبات-که قبلا ارتباط آنها با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مشخص شده است- حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که ممکن است از شروع یائسگی برای مدت طولانی تری جلوگیری کنند. در همین حال، به دلیل این که مصرف بالای کربوهیدرات، خطر ابتلا به مقاومت به انسولین را افزایش می دهد، چرخه ی قاعدگی می تواند به علت افزایش میزان هورمون استروژن و تغییر غلظت هورمونهای دیگر تحت تاثیر قرار گیرد.
کتی آبرنتی، پرستار متخصص یائسگی و رئیس انجمن یائسگی انگلیس که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: این مطالعه یک رابطه ی علی و معلولی را بین مصرف مواد غذایی ذکر شده، اثبات نمی کند اما مطمئنا به دانش محدودی که در حال حاضر در مورد علت یائسگی زودهنگام برخی زنان داریم، کمک می کند.
محققان دانشگاه لیدز، به ریاست پروفسور Janet Cade، متغیرهای مغشوش کننده ای مانند وزن، تاریخچه ی باروری و استفاده از درمان جایگزینی هورمون را در توضیح نتایج این مطالعه حذف کردند، اما قادر به در نظر گرفتن عوامل ژنتیکی که می تواند بر سن یائسگی تأثیر بگذارد، نبودند.
پروفسور Cade گفت: درک روشنی از تاثیر رژيم غذايی در شروع يائسگی طبيعی برای كسانی كه ممکن است در معرض خطر یائسگی زودهنگام باشند يا سابقه خانوادگی عوارض خاصی را در ارتباط با يائسگی دارند، بسيار سودمند خواهد بود.این تحقیق در مجله اپیدمیولوژی و بهداشت جامعه(Journal of Epidemiology &Community Health) منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/may/high-carb-intake-could-lead-to-earlier-menopause-90637252.html