مصرف قند با تجمع چربی بیشتر در اطراف قلب و در شکم ارتباط دارد

مصرف قند با تجمع چربی بیشتر در اطراف قلب و در شکم، که برای سلامتی خطرناک هستند، ارتباط دارد. این یافته ی مطالعه ای است که در ژورنال اروپایی Preventive Cardiology، مجله ی انجمن اروپایی قلب و عروق(ESC) منتشر شده است.

خانم So Yun Yi، دانشجوی دکترای دانشکده بهداشت عمومی از دانشگاه مینه سوتا، گفت: هنگامی که قند زیادی مصرف می کنیم، مقدار اضافه ی آن به چربی تبدیل شده و ذخیره می گردد. این بافت چربی واقع در قلب و شکم، مواد شیمیایی خاصی را در بدن آزاد می کنند که می توانند برای سلامتی مضر باشند. نتایج ما از محدود کردن مصرف قند افزوده، پشتیبانی می کند.

مصرف زیاد قند یک مشکل جهانی است. شش کشور شیلی، مکزیک، آرژانتین، پرو، ایالات متحده و عربستان سعودی ، بیشترین میزان فروش سرانه نوشیدنی های قندی را دارند. انتظار می رود تقاضا برای شکر در آسیا، آفریقا و روسیه افزایش یابد.

این مطالعه ی مشاهده ای، نوشیدنی های شیرین قندی(مانند نوشابه ها، نوشیدنی های میوه ای و نوشیدنی های انرژی زا) و قند اضافه شده به غذاها و نوشیدنی ها برای دادن طعم شیرین به آنها (به عنوان مثال در هنگام پخت و پز یا در تهیه ی غذاهای فرآوری شده) را مورد بررسی قرار داد. محققان ارتباط بین مصرف طولانی مدت قند و ذخیره چربی در اطراف قلب و سایر ارگان ها را تجزیه و تحلیل کردند.

داده های این مطالعه از تحقیق توسعه خطر بیماری عروق کرونر در بزرگسالان جوان(CARDIA) ، استخراج شد که یک مطالعه کوهورت است که در آلاباما ، کالیفرنیا، ایلینویز و مینه سوتا در حال انجام می باشد. در مجموع 3070 شرکت کننده ی سالم در سنین 18 تا 30 سال در این مطالعه شرکت کردند.

میزان مصرف مواد غذایی و آشامیدنی این افراد در طی یک دوره 20 ساله (1985 تا 2005) سه بار اندازه گیری شد. بعد از 25 سال (در سال 2010) اسکن توموگرافی کامپیوتری(CT)  از قفسه سینه و شکم برای اندازه گیری حجم چربی در شکم و اطراف قلب انجام گردید.

محققان دریافتند که میزان قند در طی این دوره ی 20 ساله با حجم چربی های ذخیره شده در اطراف قلب و در شکم، در مراحل بعدی زندگی ارتباط دارد. مصرف بالاتر نوشیدنیهای شیرین قندی و قند افزوده به سایر مواد غذایی با تجمع چربی بیشتر در اطراف اندامها به شیوه ای تدریجی مرتبط است.

دکتر لین استفن، نویسنده ی این مقاله از دانشکده بهداشت، دانشگاه مینسوتا گفت: یافته های ما شواهد بیشتری از ارتباط مصرف زیاد قند افزوده و نوشیدنی های قندی با بافت چربی بیشتری ارائه داده است، ما می دانیم که تجمع چربی بیشتر با خطرات بالاتری برای بیماری های قلبی و دیابت مرتبط است.

وی توصیه کرد هر روز مقدار قند افزوده ای را که مصرف می کنید، کاهش دهید. به جای نوشیدنی های قندی، آب بنوشید و بجای مصرف اسنکها و میان وعده های مملو از قند افزوده مانند کیک و بیسکوییت، میان وعده های سالم تری را انتخاب کنید. برچسب های مواد غذایی را بخوانید تا از میزان قند اضافه شده به آنچه خریداری می کنید، آگاه شوید. در برچسب مواد غذایی به دنبال ترکیباتی مانند شربت، گلوکز، فروکتوز، ساکارز و مالتوز باشید. آگاهی بیشتر از شکر پنهان در مواد غذایی به شما کمک می کند تا مصرف این اقلام را کاهش دهید.

دکتر استیفن گفت: ورای تلاش های فردی ما، دولت ها، تولید کنندگان مواد غذایی، رستوران ها ، مدارس و اماکن کار، نقش موثری در افزایش آگاهی مصرف کنندگان از میزان قند موجود در مواد غذایی و نوشیدنی ها و ارائه ی گزینه های سالم تر دارند.

منبع:

Yi, S-Y., et al. (2020) Added sugar intake is associated with pericardial adipose tissue volume. European Journal of Preventive Cardiology. doi.org/10.1177/2047487320931303.

https://www.news-medical.net/news/20200629/Sugar-consumption-is-linked-with-larger-fat-deposits-around-the-heart-abdomen.aspx