مصرف غلات کامل خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد

29 ژوئیه 2020- محققان آمریکایی گفتند: خوردن مقادیر بیشتری غلات سبوس دار می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.تیمی از محققان دانشکده بهداشت عمومی Harvard T.H. Chan، اعلام کردند که خوردن یک یا دو وعده برنج قهوه ای، بلغور، ارزن و گندم سیاه در روز در مقایسه با کسانی که به ندرت از این مواد غذایی استفاده می کنند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 29 درصد کاهش می دهد.

این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که روزانه حداقل یک وعده بلغور جودوسر و یا برنج قهوه ای مصرف می کنند، نسبت به افرادی که کمتر از یک وعده در ماه از این غلات خاص می خورند، کمتر به دیابت مبتلا می شوند.

بیش از 194000 نفر در این کارآزمایی شرکت داشتند که بسته به میزان مصرف غلات کامل به سه گروه مختلف تقسیم شدند.میانگین مدت زمان پیگیری شرکت کنندگان 24 سال بود و یافته ها نشان داد که 18.629 نفر به دیابت نوع 2 مبتلا شده اند.

از مدتها قبل استفاده از غلات کامل به دلیل داشتن فیبر زیاد و آنتی اکسیدان ها برای حفظ سلامتی توصیه شده است. تحقیقات قبلی نشان داده اند که یک رژیم غذایی سرشار از غلات کامل می تواند باعث کاهش توده چربی، افزایش متابولیک در حالت استراحت و افزایش حساسیت به انسولین علاوه بر مزایای مثبت دیگر برای سلامتی شود.

محققان آمریکایی گفتند مصرف مقادیر بیشتری از غلات کامل می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

نویسنده ی ارشد ارشد این مطالعه، دکتر Qi Sun، دانشیار گروههای تغذیه و اپیدمیولوژی، گفت: ما می دانیم رژیم غذایی مهمترین عامل تعیین کننده ی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است. میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار، روغن زیتون فوق بکر، آجیل، ماست و سایر غذاهای سالم ممکن است منجر به کاهش خطر ابتلا به این بیماری شوند.

نویسندگان تغییر رژیم غذایی را توصیه نمودند تا افراد با مصرف بیشتر غلات صبحانه سبوس دار، نان های تیره و جوانه گندم احتمال ابتلای خود به دیابت نوع 2 را کاهش دهند.

یافته های این مطالعه در BMJ منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/jul/whole-grain-consumption-reduces-type-2-diabetes-risk.html