مصرف شیرین کننده های فاقد قند توسط کودکان

28اکتبر 2019- شیرین کننده های غیر قندی یا مصنوعی بخش در حال رشد در رژیم های غذایی ایالات متحده و اکثر کشورها است و اکنون حداقل یک کودک از هر چهار کودک از این نوع شیرین کننده ها استفاده می کنند. آکادمی کودکان آمریکا (AAP)با انتشار بیانیه ی جدید سیاستهای خود، علاوه بر انتشار خلاصه ای از داده های موجود پیرامون شیرین کننده های غیر مغذی، خواهان تحقیقات بیشتر در آینده در مورد چگونگی تأثیر آنها بر وزن کودکان، تغییر اشتها و ترجیحات چشایی کودکان، خطر ابتلا به دیابت و ایمنی طولانی مدت این نوع از شیرین کننده ها شده است.

در بیانیه سیاستAAP ، با عنوان "استفاده از شیرین کننده های غیر قندی توسط کودکان" که قبل از انتشار در شماره ی نوامبر مجله ی Pediatrics، بصورت آنلاین در 28 اکتبر منتشر شد، توصیه شده است که مقدار این شیرین کننده های بدون کالری یا کم کالری باید در برچسب هر محصول ذکر شود تا خانواده ها و محققان بتوانند از مقدار مصرف این مواد توسط کودکان و هرگونه عوارض احتمالی آنها را بر سلامتی کودکان اطلاعات بهتری را بدست آورند.

دکتر Carissa Baker-Smith، نویسنده اصلی این بیانیه و دانشیار کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند گفت: با نگاه به شواهد، در می یابیم که ما هنوز چیزهای زیادی را در مورد تأثیر شیرین کننده های غیرمغذی بر سلامت کودکان از جمله خطر ابتلا به چاقی و دیابت نوع 2 نمی دانیم و بهمین دلیل به تحقیقات بیشتری نیاز داریم. با توجه به اینکه کودکان زیادی مرتباً از این محصولات استفاده می کنند- که البته همه گیر شده است- باید درک بهتری از تاثیر آنها بر سلامت طولانی مدت کودکان بدست آوریم.

شیرین کننده های غیر مغذی(Nonnutritive sweeteners) بیش از 60 سال پیش برای تقلید از طعم ساکارز (شکر معمولی) بدون اضافه کردن کالری به مواد غذایی تولید شدند. هشت شیرین کننده غیر مغذی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA) تأیید شده است. ساخارین، آسپارتام، آسه سولفام-پتاسیم، سوکرالوز، نئوتام و ادوانتام(advantame) به عنوان مواد افزودنی غذایی مورد تأیید قرار گرفتند ، در حالی که استویا و لوو هان گو (میوه ی مانک یا راهب) تحت عنوان "عموماً بی خطر " (GRAS)تأیید شده اند. این محصولات 180 تا 20،000 برابر شیرین تر از قند هستند.

هنگامی که برای اولین بار شیرین کننده های غیر مغذی معرفی شدند، نگرانی های بهداشتی بر روی خطر احتمالی سرطان با مصرف آنها متمرکز شده بود، که در تحقیقات بعدی رد شد. نگرانی های بهداشتی پیرامون این محصولات اکنون تغییر کرده است. از آنجایی که اپیدمی چاقی باعث افزایش استفاده از این محصولات شده است، توجه به شواهد متضاد در مورد اینکه شیرین کننده های غیر مغذی واقعا به کنترل وزن کمک می کنند یا خیر، جلب شده است. به گفتهAAP ، اکثر مطالعات کوتاه مدت نشان می دهند که جایگزین نمودن قند با شیرین کننده های غیرمغذی ممکن است باعث کاهش وزن گیری شود و مقادیر اندکی کاهش وزن در کودکان ایجاد کند. با این حال، داده ها در این زمینه محدود است. همچنین تحقیقات دیگری وجود دارد که به ارتباط احتمالی بین استفاده از شیرین کننده های غیر مغذی و افزایش وزن اشاره کرده اند. علاوه بر این، برخی از مطالعات حاکی از ارتباط بین مصرف شیرین کننده های غیر مغذی و تغییر در اشتها و ترجیح طعم و همچنین در میکروبیوم روده است که ممکن است بر قند خون تأثیر گذارد و منجر به سندرم متابولیک، مقاومت به انسولین، دیابت و افزایش وزن شود. اما یافته ها همچنان متناقض هستند.

آکادمی کودکان آمریکاتوصیه می کند که تولید کنندگان مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی شیرین کننده های غیر مغذی نه تنها وجود این مواد را در مواد تشکیل دهنده ذکر کنند، بلکه مقدار آنها را بر روی برچسب های مواد غذایی و نوشیدنی گزارش دهند، زیرا این نوع از شیرین کننده ها اکنون بسیار گسترده در دسترس قرار گرفته و مصرف می شوند. نظرسنجی ملی آزمون سلامت و تغذیه 2009-2012 نشان داد که بیش از یک چهارم از کودکان ایالات متحده مصرف شیرین کننده های غیر مغذی را گزارش کرده و 80 درصد از این کودکان مصرف روزانه ی آنها را گزارش کرده اند.

دکتر بیکر اسمیت گفت: در حال حاضر سخت است بدانیم که چه مقدار شیرین کننده غیر مغذی در این محصولات وجود دارد زیرا تولید کنندگان موظف به مشخص کردن میزان آنها نشده اند. نوشتن مقدار شیرین کننده غیر مغذی موجود در یک محصول، به خانواده ها و محققان کمک می کند تا درک کنند که در واقع چه مقدار از این مواد توسط کودک آنها یا جمعیت مصرف می شود تا تأثیرات سلامتی بالقوه ی مرتبط با آنها را ارزیابی کنند.

تحقیقات نشان می دهد بسیاری از والدین از میزان مصرف این محصولات توسط کودک خود آگاه نیستند. یک مطالعه نشان داد که تنها 23٪ از والدین می توانند محصولات غذایی حاوی شیرین کننده های غیر مغذی را به درستی تشخیص دهند. علاوه بر این ، 53٪ از والدین گفتند كه به دنبال محصولاتی با عنوان "قند كاهش یافته" هستند، اما بیشتر آنها تشخیص نمی دادند كه طعم شیرین این محصول با قند کاهش یافته توسط یك شیرین كننده غیر مغذی تامین شده است.

دکتر بیکر اسمیت گفت: دانستن مقادیر شیرین کننده های غیرمغذی موجود در محصولات، همچنین به اطمینان از باقی ماندن میزان مصرف کودکان در زیر میزان قابل قبول روزانه کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که اکثر مصرف شیرین کننده های غیر مغذی توسط کودکان در حد قابل قبولی قرار دارد، اما برخی از تحقیقات که مصرف این مواد را بر اساس ثبت مواد غذایی در طول 24 ساعت، تخمین زده اند، می گویند که مصرف شیرین کننده های غیر مغذی توسط کودکان ممکن است فراتر از میزان قابل قبول روزانه باشد.

منبع:

Pediatrics, October 2019 DOI: 10.1542/peds.2019-2765

www.sciencedaily.com/releases/2019/10/191028075941.htm