مصرف روزانه ی بلوبری باعث بهبود سلامت قلب می شود

30مه 2019- طبق یک مطالعه ی جدید به رهبری دانشگاه East Anglia در همکاری با سایر پژوهشگران در دانشگاه هاروارد و سراسر انگلستان، خوردن یک فنجان بلوبری در روز، فاکتورهای خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. خوردن 150 گرم بلوبری روزانه خطر بیماری های قلبی عروقی را تا 15 درصد کاهش می دهد. محققان می گویند که بلوبری و سایر انواع توت ها باید در استراتژی های غذایی در نظر گرفته شوند تا خطر بیماری های قلبی عروقی را به ویژه در میان گروه های در معرض خطر کاهش دهند.

یافته های این تحقیق که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، نشان می دهد که مصرف 150 گرم بلوبری روزانه خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را تا 15 درصد کاهش می دهد.

محققان به بررسی تاثیر خوردن بلوبری بر سندرم متابولیک پرداختند - سندرم متابولیک یک سوم از بزرگسالان غربی را تحت تاثیر قرار داده است و شامل حداقل سه مورد از عوامل خطر زیر است: فشار خون بالا، قند خون بالا، چربی بیش از حد در اطراف کمر، سطح پایین کلسترول خوب و سطوح بالای تری گلیسیرید.

محقق ارشد این مطالعه، پروفسور آیدین کسیدی، از دانشکده ی پزشکی نورویچ، UEA، گفت: ابتلا به سندرم متابولیک به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت را افزایش می دهد و اغلب استاتین ها و داروهای دیگر برای کنترل این خطر تجویز می شوند.به طور گسترده ای ثابت شده است که تغییر سبک زندگی، از جمله ایجاد تغییرات ساده در انتخاب غذا، می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

مطالعات قبلی نشان داده است خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی در افرادی که به طور منظم بلوبری(قره قاط ) می خورند، کاهش می یابد. این ممکن است به این دلیل باشد که بلوبری مملو از ترکیبات طبیعی به نام آنتوسیانین ها می باشد، آنتوسانین ها، فلاونوئیدهایی هستند که رنگ قرمز و آبی را در میوه ها ایجاد می کنند.

محققان تاثیر خوردن بلوبری را در افرادی که قبلا بعنوان افراد در معرض خطر چنین شرایطی شناسایی شده اند، بررسی نمودند.

این تیم به بررسی اثرات خوردن بلوبری روزانه در 138 فرد دارای اضافه وزن و چاق که بین 50 تا 75 سال سن داشته و به سندرم متابولیک مبتلا بودند، بمدت شش ماه پرداختند که طولانی ترین مطالعه از این نوع بود.

آنها منافع خوردن 150 گرم (یک فنجان) بلوبری را با خوردن 75 گرم بلوبری(نیم فنجان) مقایسه کردند. به افراد گروه آزمایش، بلوبری خشک(که با فرآیند خشک کردن انجمادی، تهیه شده بود)، و به گروه پلاسبو ماده ای مشابه با آن که از رنگ های مصنوعی و طعم دهنده ها در آن استفاده شده بود، داده شد.

دکتر پیتر کورتیس، سرپرست شرکت، گفت: ما دریافتیم که خوردن یک فنجان بلوبری در روز منجر به بهبودی پایدار در عملکرد عروق و سفتی شریان ها می شود، این مقدار بلوبری برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بین 12 تا 15 درصد کافی بود.

پیام ساده ی این تحقیق اینست: " مصرف یک فنجان بلوبری روزانه به بهبود سلامت قلب و عروق" کمک می کند.

به طور غیرمنتظره، ما دریافتیم که مصرف روزانه ی کمتر از 75 گرم (نیم فنجان) بلوبری در این گروه در معرض خطر، فوایدی را بهمراه نداشته است. ممکن است به مصرف میزان بالاتری از این میوه در روز برای دستیابی به فواید سلامتی قلبی در افراد چاق و در معرض خطر، در مقایسه با جمعیت عمومی نیاز باشد.

منبع:

The American Journal of Clinical Nutrition, 2019; 109 (6): 1535 DOI: 10.1093/ajcn/nqy380

www.sciencedaily.com/releases/2019/05/190530101221.htm