مصرف بیشتر لبنیات با چربی کامل می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد

11اکتبر 2018 -  یک مطالعه ی جدید نشان داد خوردن بیشتر چربی موجود در مواد لبنی با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه است.
خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در میان افرادی که نشانگرهای زیستی مرتبط با مصرف چربی لبنیات در آنها بالاتر بود، در مقایسه با افرادی که مقادیر کمی چربی لبنی مصرف می کردند، 30٪  کمتر است.
با وجودی که این یافته ها تنها بیانگر یک ارتباط هستند، اما یک سری مطالعات طولانی نشان داده است که مصرف چربی های سالم برای سلامت متابولیکی ما مفید می باشد.
چربی موجود در محصولات لبنی مانند ماست و پنیر، حاوی چندین اسید چرب سالم است و تحقیقات نشان داده است که این اسیدهای چرب می توانند سلامت قلب را بهبود بخشند.علاوه بر این خوردن لبنیات حاوی چربی کامل از آنجایی مفید است که محصولات لبنی کم چرب، حاوی قند بیشتری هستند.
یک گروه از محققان آمریکایی و بریتانیایی بیش از 60 هزار بزرگسال شرکت کننده در مطالعه ی FORCE Consortium را بررسی کردند. این مطالعه با هدف بررسی رابطه ی بین بیومارکرهای اسید چرب و بیماری راه اندازی شده است.
هیچ یک از شرکت کنندگان قبل از این تجزیه و تحلیل، به دیابت نوع 2 مبتلا نبودند. طی یک دوره پیگیری 20 ساله، تنها بیش از 15،000 نفر به دیابت نوع 2 مبتلا شده بودند.
یافته های این تحقیق نشان داد که غلظت های بالاتر از بیوماکرها یا نشانگرهای چربی محصولات لبنی با خطر کمتر ابتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارد.این ارتباط مستقل از سن، جنس، چاقی و سایر عواملی است که بر خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تأثیر می گذارد.
به طور خاص، در افرادی که غلظت نشانگرهای چربی محصولات لبنی در آنها در میان بالاترین سطح از 5 غلظت در نظر گرفته شده برای این بیومارکرها قرار داشت، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 نسبت به افرادی که غلظت این نشانگرها در آنها در پایین ترین سطح از پنج محدوده ی غلظت قرار داشت، تقریبا 30 درصد کمتر است.
نویسنده ی ارشد این مقاله دکتر Fumiaki Imamura  از گروه اپیدمیولوژیMRC در دانشگاه کمبریج، گفت: نتایج ما، جامع ترین شواهد جهانی را در مورد بیومارکرهای چربی لبنیات و ارتباط آنها با خطر کمتر دیابت نوع 2 ارائه می دهد. ما می دانیم که عملکرد بیومارکرما دارای محدودیت است و نیاز به تحقیقات بیشتر برای درک مکانیسم های ارتباط آن با دیابت و سایر بیماریها دارد، اما شواهد موجود حداقل نشان می دهد که چربی موجود در محصولات لبنی سبب افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 نمی شود.
محققان قادر به تمایز بین انواع مختلف محصولات لبنی نبودند، تا تعیین کنند که کدامیک اثرات مفید بیشتری دارند. آنها همچنین تأکید کردند که تحقیقات بیشتری باید در جمعیت های مختلف برای مقایسه روش های تهیه ی مواد لبنی انجام شود.نتایج این تحقیق در PLOS Medicine منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/oct/eating-more-full-fat-dairy-could-reduce-your-type-2-diabetes-risk-94720027.html