مصرف برنج سفید با خطر بالای ابتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارد

15سپتامبر 2020 - محققان گفتند: مصرف زیاد برنج سفید می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد.یک مطالعه با حضور بیش از 1.3 میلیون نفر از 21 کشور در طی تقریباً 10 سال نشان داد که ارتباطی بین غذا و وضعیت سلامتی افراد وجود دارد.

با این حال، خطر تشخیص دیابت نوع 2 از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و تیم تحقیق گزارش داد که افزایش قابل توجهی در دیابت نوع 2 در سنگاپور مشاهده نمی شود، اما آمار دیابت نوع 2 در کشورهای آسیای جنوبی، شیوع بالایی را نشان می دهد.

یکی از محققان، دکترGowri Kulkarni ، از بنگالورو در هند، گفت: مردم آسیای جنوبی از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به دیابت هستند، بنابراین هم شیوه یزندگی و هم دلایل بیولوژیکی توضیحی برای شیوع بالای دیابت در این مناطق است.هندی ها به طور کلی پروتئین کمی در رژیم غذایی خود مصرف می کنند و این به دلیل منابع و گزینه های موجود است. آنها بیشتر کالری خود را با مصرف کربوهیدرات ها تامین می کنند، زیرا کربوهیدراتها ارزان تر هستند.

در طول دوره مطالعه ، 6129 نفر به دیابت مبتلا شدند.

از شرکت کنندگان خواسته شد که میزان مصرف برنج خود را یادداشت کنند. افراد نژاد آسیای جنوبی بیشترین میزان مصرف برنج را داشتند و 630 گرم در روز برنج مصرف می کردند. به طور کلی، متوسط ​​مصرف برنج سفید در میان شرکت کنندگان در این مطالعه ، 128 گرم در روز بود.

محققان همچنین دریافتند که مقادیر بالای برنج سفید باعث کاهش میزان مصرف غذاهای دیگر مانند گندم، فیبر، گوشت قرمز و محصولات لبنی می شود.

دکتر Priya Kathpal ، متخصص تغذیه در بمبئی گفت: من نمی گویم که هر خانواده ای که از برنج سفید استفاده می کند در خانواده خود یک فرد دیابتی دارد، زیرا میزان شیوع دیابت به شدت با مقدار برنج مصرف شده و این که با چه چیزی خورده می شود و دفعات مصرف آن بستگی دارد.من از چندین نفر از بیمارانم خواستم به برنج قهوه ای روی بیاورند، اما برای آنها مصرف این نوع برنج دشوار بود، چون همه با خوردن برنج سفید بزرگ شده بودند. طعم و مزه ی برنج یک عامل اصلی در انتخاب آن است، و برنج قهوه ای اغلب طعم برنج سفید را هنگامیکه با ادویه جات کاری یا دال عدس خورده می شود، ندارد. گاهی، گزینه های جایگزین برنج سفید مانند حتی ارزن می توانند گران تر باشند یا به همین راحتی در دسترس نباشند.

محققان از مردم کشورهایی که مقدار زیادی برنج سفید مصرف می کنند، درخواست نمودند که به شکل های دیگر برنج مانند برنج قهوه ای روی آورند یا حبوبات را وارد رژیم غذایی خود کنند.

این یافته ها در مجله Diabetes Care منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2020/sep/white-rice-consumption-linked-to-high-type-2-diabetes-risk.html