محور کنفرانس امسال متخصصان دیابت انگلستان بر بهبودی از دیابت نوع 2 متمرکز بود

11 مارس 2019 - معکوس نمودن دیابت نوع 2 یا رهایی از این بیماری، موضوع اصلی گفتگو در کنفرانس متخصصان دیابت انگلستان در هفته ی گذشته بود. بهبودی از دیابت نوع 2 به دستیابی به قند خون طبیعی بدون نیاز به مصرف داروهای کاهنده ی قند خون اطلاق می شود.

3000 نفر از پرستاران متخصص دیابت، مشاوران، پزشکان عمومی و متخصصین تغذیه، در کنفرانس امسال متخصصان دیابت انگلستان که از 6 تا 8 مارس در Liverpool's M&S Bank Arena  برگزار شد، شرکت کردند.

نقاط اصلی این گفتگوها و مقالات بر دیابت نوع 2 ویک سیستم نظارت یا پیمایش مداوم بر قند خون بنام FreeStyle Libre، متمرکز بود.

پروفسور روی تیلور، از دانشگاه نیوکاسل، آخرین یافته های تحقیق بالینی بهبودی از دیابت(DiRECT)  را ارائه کرد، این نتایج اثباتی دیگر بر این موضوع است که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می توانند قند خون خود را بدون نیاز به داروهای دیابت به حالت نرمال برگردانند.

انجمن متخصصین بالینی دیابت بریتانیا (ABCD) و جامعه ی مراقبت های اولیه دیابت (PCDS) در این کنفرانس به طور مشترک بیانیه ای را منتشر کرده و خواستار عصر جدیدی در به رسمیت شناختن بهبودی از دیابت نوع 2 شدند.

در همین حال، دیابت انگلیس ابزاری را برای کمک به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بمنظور رهایی از این بیماری، در اختیار پزشکان و پرستاران قرار داده است. این ابزار که the Remission Information Prescription نام دارد، حاوی تمام اطلاعاتی است که به راحتی قابل خواندن می باشند، تصاویری واضح داشته و اهداف فردی را برای کمک به جلوگیری از عوارض بهداشتی دیابت ارائه می دهد. این نسخه های که حاوی اطلاعاتی برای کمک به معکوس نمودن دیابت می باشند، طوری طراحی شده اند تا افراد مبتلا به دیابت اطلاعاتی را که نیاز به درک، ارتباط با آنها و بهبود اهداف بهداشتی خود دارند، دریافت کنند. این ابزار توصیه می کند که " تمام کربوهیدرات ها بر میزان قند خون شما تاثیر می گذارند، بنابراین شما باید از مقدار مصرف کربوهیدراتهای خود آگاه باشید. برای آگاهی از نحوه ی استفاده از این ابزار می توانید به آدرس (https://www.diabetes.org.uk/professionals/resources/resources-to-improve-your-clinical-practice/information-prescriptions-qa) مراجعه نمایید .

در مورد تجویز  FreeStyle Libreبرای بیماران، سیستم بهداشتی ملی انگلستان(NHS) حداقل معیارهای ملی برای تجویز این دستگاه را پیشنهاد کرد.

در همین حال در این کنفرانس، نخستین چارچوب حرفه ای و آموزشی برای پرستاران متخصص مراقبت از دیابت بزرگسالان، بمنظور کمک به افزایش استانداردهای مراقبتی، منتشر شد. نسخه جدیدی از چارچوب صلاحیت برای پرستاری از بزرگسالان دیابتی نیز منتشر شد که آخرین یافته های تحقیقاتی را شامل می شود.

در یک خبر دیگر، محققان دانشگاه ادینبورگ نشان دادند که افراد مبتلا به دیابت نوع 1 که همچنین در یک مناطق محروم زندگی می کنند، سطح قند خون بالاتری دارند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2019/mar/type-2-diabetes-remission-focus-of-diabetes-uk-professional-conference-2019-97777837.html