محققان می گویند زنان چاق سالم هنوز هم در معرض خطر بیماریهای قلبی هستند

اول ژوئن 2018- محققان اظهار داشتند زنان چاقی که به دیابت نوع 2 یا سایر بیماریهای مرتبط با متابولیک مبتلا نیستند هنوز هم در معرض خطر سکته مغزی یا حمله قلبی هستند.
محققان آلمانی برای بررسی اینکه چرا برخی از افراد به شدت چاق از بیماری های متابولیکی رنج می برند، ولی برخی دیگر به این بیماریها مبتلا نمی شوند، تحقیقی برای بررسی تفاوتهای موجود بین این دو گروه، بر روی 90 هزار زن آمریکایی که دارای فشار خون و سطح کلسترول طبیعی بوده و به دیابت مبتلا نبودند، انجام دادند.
یافته های آنها نشان داد احتمال ابتلا به برخی بیماری های قلبی-عروقی در افرادی که به شدت دارای اضافه وزن بودند، نسبت به زنانی با وزن سالم بین 20 تا 39 درصد بیشتر است.
پروفسور Matthias Schulze از موسسه ی آلمانی تغذیه انسانی Potsdam-Rehbrecke، که این مطالعه را هدایت کرد، گفت: گروه بزرگ مورد مطالعه ی ما، تایید کرد که چاقی سالم متابولیکی در حقیقت یک وضعیت بی ضرر نیست و حتی زنانی که برای دهه ها به هیچ بیماری متابولیکی مبتلا نشده اند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.
پرفسور شوولز و همکارانش دریافتند که احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی برای زنانی که از نظر متابولیکی در وضعیت ناسالمی بوده اما دارای وزن نرمال بودند، تقریبا دو برابر و نیم بیشتر از کسانی است که دارای وزنی مشابه بوده و از نظر متابولیکی سالمند.این خطر در زنان چاق افزایش می یابد.
در حالی که شیوع چاقی و دیابت نوع 2 در اکثر مناطق جهان به طور هشدار دهنده ای افزایش یافته است، تحقیقات در حال رشد نشان می دهد که خوردن یک رژیم غذایی سالم و انجام ورزش منظم می تواند به کاهش خطر افزایش وزن کمک کرده و حتی دیابت نوع 2 را معکوس کند.
پروفسور شوولز افزود: یافته های ما اهمیت جلوگیری از بیماری های متابولیکی را برجسته می کند، حتی افرادی که دارای سلامت متابولیک خوبی هستند با مدیریت زودهنگام تغذیه ای بمنظور بهبود رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی خود می توانند از حرکت بسوی وضعیت متابولیسمی بد و ناسالم جلوگیری کنند.
پیام اصلی این مطالعه این است که کسانی دارای وزن سالم هستند و همچنین از نظر متابولیکی سلامت می باشند در بهترین موقعیت برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی هستند. این موقعیت می تواند از طریق مصرف غذاهای واقعی، عدم مصرف غذاهای فرآوری شده و اولویت دادن به مصرف سبزیجات غیر نشاسته ای نسبت به غذاهای نشاسته ای به دست آید.یافته های این مطالعه در مجله ی The Lancet Diabetes &Endocrinology منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/jun/researchers-say-healthy-obese-women-still-at-risk-of-heart-disease-93323068.html