محققان می گویند تغییرات قیمت هفت نوع ماده ی غذایی می‌تواند جان هزار نفر را نجات دهد

 اختصاص یارانه به غذاهای سالم و مالیات بر غذاهای ناسالم می‌تواند مرگ و میر ناشی از سکته‌ی مغزی، دیابت و بیماریهای قلبی عروقی را به خصوص در میان آمریکائیانی با سطح پایین‌تر وضعیت اقتصادی اجتماعی کاهش دهد.

 محققان دانشگاه Tufts می‌گویند: تغییرات قیمت هفت نوع ماده ی غذایی از جمله میوه‌ها، سبزیجات و نوشیدنی‌های شیرین قندی می‌تواند مرگ ‌ومیر‌ سالانه‌ی ناشی از سکته‌ی مغزی، دیابت و بیماری قلبی عروقی را از 3 تا 9 درصد کاهش دهد و از نابرابری‌های موجود در جامعه‌ی آمریکا بکاهد.

نتایج این تحقیق در مجله‌ی BMC Medicine منتشر گردید.

 این گروه از محققان از یک مدل ارزیابی خطر مقایسه‌ای برای ارزیابی اثرات بالقوه‌ی یارانه‌های قیمتی برای غذاهای سالم مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، مغزها و دانه‌ها و مالیات بر گوشت‌های قرمز فرآوری شده و فرآوری نشده و نوشیدنی‌های قندی بر تعداد مرگ ‌و میر سالانه‌ی ناشی از بیماریهای قلبی عروقی در آمریکا استفاده کردند.

محققان دریافتند که اگر قیمت 7 نوع از غذاها به میزان ده درصد برای هر کدام تغییر کند، از حدود 23 هزار مرگ‌ و میر سالانه می‌توان جلوگیری نمود: این آمار معادل کاهش 3.4درصد از مرگ ‌و میرهای ناشی از بیماریهای کاردیومتابولیکی در آمریکا است. چنانچه قیمت این اقلام 30 درصد تغییر کند تقریباً کاهش میزان مرگ ‌و میر سالانه 3 برابر می شود و می‌توان از حدود 63 هزار  مرگ  در سال یا 9.2  در صد از مرگ ‌و میر ناشی از بیماریهای قلبی متابولیکی، جلوگیری نمود.

به گفته‌ی نویسنده‌ی ارشد و مسئول این مطالعه پرفسورPeñalvo  از دانشکده‌ی تغذیه‌ی Friedman در دانشگاه Tufts، این اولین بار است که داده‌های ملی جمع‌آوری و برای بررسی تأثیر یارانه‌های غذایی و مالیات بر غذاها بر تفاوت در مرگ‌ ومیر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی در ایالات  متحده  آنالیز گردید. او افزود: ما دریافتیم که تغییرات نسبتاً کم در قیمت مواد غذایی سالم و ناسالم می‌تواند در مجموع از میزان مرگ ‌و میرهای قلبی عروقی بکاهد و همچنین نابرابرهای میان اقشار مختلف اجتماعی اقتصادی در آمریکا را کاهش دهد، بزرگترین تغییرات مربوط به کاهش قیمت میوه‌ها و سبزیجات و افزایش قیمت نوشیدنی‌های قندی است.

با بررسی میزان تحصیلات و موقعیت اجتماعی اقتصادی افراد، مشخص گردید میزان مرگ و میر در میان آمریکائیانی که تحصیلات آنها کمتر از دبیرستان  یا در حد تحصیلات دبیرستانی است بیش از افراد دارای تحصیلات دانشگاهی یا فارالتحصیلان از کالج است. یارانه‌ها و مالیاتها، موجب کاهش تفاوت نابرابرهای در نتایج بیماریهای قلبی متابولیکی می‌شوند. انتظار می‌رود میزان ابتلا به دیابت بطور قابل توجهی با هر یک  از این سناریوها کاهش یابد.

 دکتر داریوش مظفریان رئیس دانشکده‌ی فریدمن گفت: یافته‌های ما در مورد نابرابریها امروزه بویژه با رشد نابرابریهای تغذیه‌ای و بیماریهای قلبی متابولیکی مرتبط است. استراتژی‌های فعلی مانند  کمین‌های آموزشی یا برچسب‌گذاری غذاها بطور کلی موجب بهبود عادات غذایی شده است اما در میان افرادی که در وضعیت اجتماعی اقتصادی پایین تری هستند تأثیرات بسیار کمتری داشته است، این نتایج نشان می‌دهد انگیزه‌های مالی برای خرید غذای سالم و کاهش انگیزه برای خرید غذاهای ناسالم به دلیل افزایش قیمت می‌تواند به کاهش معنی دار نابرابری‌های قلبی متابولیکی کمک کند.

بزرگترین کاهش نسبی در نتایج بیماریهای قلبی متابولیکی برای سکته و پس از آن دیابت مشاهده شد. مرگ بر اثر دیابت بیشتر با وضع مالیات بر نوشیدنی‌های قندی کاهش می‌یابد، درحالیکه مرگ ناشی از سکته با دادن  یارانه به  میوه‌جات و سبزیجات تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

 محققان اذعان کردند که اثر بخشی مالیات به این بستگی دارد که چه محصولی را مصرف کننده به عنوان جایگزین این مواد غذایی انتخاب ‌کند، بنابراین، این موضوع به احتمال زیاد موجب می‌شود اثرات تغییرات قیمت‌ها درحد متوسطی باشد.

منبع و سایت خبر:

BMC Medicine, 2017; 15 (1) DOI: 10.1186/s12916-017-0971-9

www.sciencedaily.com/releases/2017/11/171127124709.htm