ماه آگاهی از دیابت: من مصرف برخی مواد نشاسته ای را در رژیم غذاییم کاهش دادم و مقدار HbA1c خودم را به نصف رساندم

5 نوامبر 2018 - در داستان امروز، گفته های Tom Orrرا می خوانیم، که مصرف پاستا و برنج خود را قطع کرده و بهبود قابل توجهی در HbA1c خود ایجاد نموده است.
ده سال پیش، دیابت نوع 2 برای تام تشخیص داده شد و پرستار دیابت به او توصیه کرد که به خوردن کربوهیدراتهای نشاسته ای اما با میزان مشخص ادامه دهد. او برای سال ها این توصیه ها را دنبال کرد، اما زمانی که وزن او همچنان بالا می رفت، او فهمید که نیاز به تغییر دارد.
هنگامی که تام تحقیقات خود را انجام داد، در مورد تاثیرات غذاهایی مانند پاستا و برنج بر میزان قند خون اطلاعاتی بدست آورد.او متوجه شد که کربوهیدراتهای نشاسته ای به سرعت به گلوکز در بدن شکسته می شوند.
تام یک سبک زندگی کم کربوهیدرات را انتخاب کرد و به برنامه ی Low Carb در سایت دیابت بریتانیا پیوست. یک دهه پس از تشخیص دیابت، با 20 کیلوگرم کاهش وزن، مقدار HbA1c خود را از 11.5 درصد به 5.7 درصد رساند، تام در حال حاضر یکی از قهرمانان برنامه ی Low Carb است.
او در حال حاضر در تایلند با همسرش زندگی می کند، او از غذای محلی، از جمله ماهی تازه استفاده می کند.
در طول ماه آگاهی از دیابت، ما داستان هایی از افراد الهام بخش در جامعه دیابت که پیشرفت های زیادی در مدیریت دیابت داشته اند، برای شما بازگو می کنیم .شما می توانید با جستجوی هشتگ های: #BlueNovember و #StrongerTogether در فیس بوک و توییتر با آپلود داستانهایتان کمک موثری به سایر افراد کنید.
منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/nov/diabetes-awareness-month-i-cut-out-starchy-carbs-and-halved-my-hba1c-96882725.html