ماست خانگی

مواد مورد  نیاز:

·        4 فنجان شیر کم چرب

·        یک چهارم فنجان استارتر کالچریا ماست حاوی کالچرفعال (ماست های  پروبیوتیک) 

·        یک سوم فنجان شیر خشک بدون چربی" اختیاری" (چنانچه از شیر بدون چربی استفاده می کنید  از دو سوم فنجان  شیر خشک استفاده کنید)

·        یک قاشق چایخوری پودر ژلاتین بدون طعم "اختیاری" ( برای غلیظ شدن ماست)

·         ظرف تمیز درب دار

طرز تهیه:

 مایه ی ماست یا استارتر کالچر مخلوطی از باکتریهای استرتپوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بلگاریکوس است وبصورت پودر در بازار عرضه می شود،  شما می توانید در تهیه ی ماست خانگی از این پودر یا از ماست  تازه ی پروبیوتیک که حاوی این باکتریها است، استفاده  کنید.

 مایه ی ماست یا  استارترکالچر را در یک کاسه ی بزرگ ریخته و پودر شیر خشک را به آن اضافه کنید اگر تمایل دارید ماستتان غلیظ شود می توانید از یک قاشق چایخوری پودر ژلاتین بدون طعم استفاده کنید همه ی این مواد را با هم مخلوط کرده و با اندکی شیر مخلوط نمایید.

شیر را تا دمای 110 درجه ی فارنهایت گرم کنید (معادل 43.3سانتی گراد) می توانید  از دماسنج برای اندازه گیری  دما استفاده کنید.

 مقداری از شیر گرم  را به مایه ی ماست + شیرخشک + ژلاتین بیافزایید و مخلوط کنید، سپس به آرامی  باقی مانده ی شیر را به مخلوط اضافه کرده وخوب بهم بزنید.

درب ظرف را گرفته و در یک  ماست ساز قرار دهید  یا آون را در دمای 100 درجه ی فارنهایت تنظیم کرده و ظرف را در آون قرار دهید و یا یک  پتوی گرمایی را روی آن قرار دهید. راه دیگر قرار دادن ماست در یک محل گرم در آشپزخانه است. ظرف را بدون اینکه  تکان دهید بمدت 6 تا 8 ساعت درآن محل قرار دهید برای اطمینان  از حفظ درجه ی حرارت می توانید از دماسنج استفاده کنید.

پس از طی این زمان ماست را به مدت 8 ساعت دریخچال قرار دهید تا سفت شود. پس از تهیه ی ماست برای طعم دار کردن آن از میوه ی تازه استفاده کنید.

اطلاعات تغذیه ای:

4 تا 5 فنجان از این مواد ساخته می شود که حاوی :141 کالری، 10 گرم پروتئین، 14.6گرم   کربوهیدرات،4.7گرم چربی کل ، 2.4گرم چربی اشباع ، 19 میلی گرم کلسترول ، 152 میلی گرم سدیم و کالری از چربی 30 درصد است.

منبع:

www.webmd.com