قند موجود در عسل به اندازه ی حبه ی قند، بالا است

2  مه 2019 - تحقیقات جدید محققان موسسه خیریه ی "اقدام در مورد شکر" نشان می دهد که مصرف کنندگان در مورد این که عسل و شربت، جایگزین های سالم تری برای شکر هستند، گمراه شده اند. این موسسه ی خیریه طیف وسیعی از محصولات شیرین قندی، عسل و شربت را با هدف مشخص نمودن میزان قند موجود در آنها آنالیز نمود.

در حالی که عسل و شربت های طبیعی کمتر پردازش می شوند و حاوی مواد مغذی بیشتری هستند و اغلب دارای شاخص گلایسمی بهتری هستند، اما هنوز هم به مصرف روزانه ی شکر کمک می کنند و این موضوع برای مصرف کنندگان هنوز به روشنی تشریح نشده است.

در حال حاضر هیچ ادعای بهداشتی و تغذیه ای تایید شده ای در مورد عسل وجود ندارد. با وجود این، عسل هنوز هم به عنوان یک شیرین کننده سالم، معرفی می شود؛ همین موضوع سبب شده است که مصرف کنندگان بطور اشتباه، در مصرف آن زیاده روی کنند.

مانند شکر فرآوری شده، عسل یک منبع گلوکز و فروکتوز است. اگر چه میزان گلوکز موجود در آن نسبت به قند رومیزی کمتر است، اما در واقع بیشتر کالری زا است. مسئله ی دیگر، عسل تقلبی است، در حالی که تنها بخش کوچکی از محصول عسل واقعی است، بقیه در حقیقت شربت شکر هستند. این مشکل گسترده است و شربت شکر حاوی مواد مغذی سودمند موجود در عسل نیست.

ادعای "گمراه کننده"

گروه اقدام در مورد شکر که در دانشگاه Queen Mary در لندن تشکیل شده است، اخیرا 223 نوع عسل، قند و شربت که در سوپر مارکتهای انگلستان به طور گسترده ای در دسترس هستند و به عنوان یک جایگزین سالم برای شکر استفاده می شوند را بررسی کرد. آنها دریافتند که عسل می تواند حاوی تا 86٪ شکر افزوده باشد و اضافه کردن یک قاشق چای خوری عسل (6 میلی گرم) به یک فنجان چای معادل با افزودن یک قاشق چای خوری شکر (4 گرم) است. بعنوان مرجع، حداکثر مصرف روزانه ی شکر برای یک بزرگسال 30 گرم است که حدود 7 قاشق چای خوری است.

گروه اقدام در مورد شکر همچنین گزارش داد که محصولاتی که ادعا می کنند حاوی عسل هستند، اغلب حاوی 25 برابر شکر معمولی بیشتر نسبت به عسل هستند. این موسسه ی خیریه می گوید که توصیفات گمراه کننده ای که این محصولات برای ارتقای فروش خود به مردم ارائه می دهند، سبب می شوند که مصرف کنندگان به این باور برسند که گزینه ی سالم تری را انتخاب کرده اند، در حالی که نمی دانند که در واقع در حال مصرف مقادیر زیادی شکر هستند.

یک کارشناس تغذیه بنام Katharine Jenner از گروه اقدام در مورد شکر، گفت: برچسب های نامشخص یا اطلاعات ناقص و ناکافی بر روی مواد غذایی، ادعاهای گمراه کننده برای بازاریابی و پیام های مخلوط از وبلاگ نویسان و سرآشپزها سبب شده است که ​​مشتریان متوسط سردرگم شده و گزینه های نامناسبی را انتخاب کنند. دریافت بیش از حد کالری از انواع قندها به افزایش خطر ابتلا به چاقی، دیابت نوع 2، سرطان های مختلف، بیماری کبدی و پوسیدگی دندان، که همه آنها اثرات ویران کننده ای بر سلامت دارند، دامن زده است.

یافته های "ناامید کننده"

دکتر Kawther Hashem، سرپرست گروه اقدام در مورد شکر، گفت: این ناامید کننده است که شرکت هایی که در مورد محصولاتشان به دلیل داشتن عسل تبلیغ می کنند، می دانند که عسل و شربتی که استفاده می کنند، تقریبا به اندازه شکر و قند معمولی حاوی مولکولهای قند هستند و همین تبلیغ غیرواقعی سبب گمراه شدن مشتریان می شود. توصیه ما این است که از شکر کمتری استفاده کنید و برای این کار میزان مصرف قند، شربت و عسل خود را کاهش دهید.

عسل و شربت، قندهای آزاد هستند، درست مثل قند موجود در قندان، و باید مصرف آنها را در رژیم غذایی خود کاهش دهیم. گروه اقدام در مورد شکر خواستار برچسب های تغذیه ای با اطلاعات واقعی و کامل بر روی  تمام مواد غذایی و نوشیدنی ها شد، تا به وضوح سهم واقعی این محصولات در مصرف روزانه ی قند آزاد ما مشخص گردد. این گروه از سازمان بهداشت عمومی انگلستان درخواست نموده است که با آموزشهای بهتر به مصرف کنندگان در مورد قند های آزاد، از جمله عسل، به کاهش مصرف شکر افزوده توسط افراد کمک کند.

درباره گروه اقدام در مورد شکر

گروه اقدام در مورد شکر؛ از یک گروه از متخصصان تشکیل شده است که در مورد مصرف شکر و تاثیرات آن بر سلامت نگران هستند. آنها معتقدند دسترسی به اهداف این گروه با همکاری صنایع مواد غذایی و دولت برای برچسب گذاری روشن در مورد محتوای قند و کاهش میزان شکر در غذاهای فرآوری شده، میسر خواهد بود.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20190502/Honey-e28098as-high-in-sugars-as-table-sugare28099.aspx