فواید صبحانه کم کربوهیدرات برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2

12 آوریل 2019- پروفسور Jonathan Little، از دانشگاه بریتیش کلمبیا در آمریکای جنوبی می گوید: محدود کردن مصرف کربوهیدرات در صبحانه می تواند به کنترل دیابت نوع 2 در طول روز کمک کند. او توصیه می کند که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 از خوردن صبحانه های سنتی که حاوی غلات صبحانه و نان تست هستند، پرهیز نمایند.

او تحقیقاتی را بر روی رژیم های غذایی با کربوهیدرات های کم و چربی بالا انجام داده و دریافت که خوردن یک صبحانه مغذی با کربوهیدرات کم باعث ثبات قند خون در طول روز در مقایسه با صبحانه ای با کربوهیدرات بالاتر می شود.

در این تحقیق 23 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 ، از یک برنامه غذایی دو روزه تبعیت کردند. در اولین روز به آنها صبحانه املت و در روز دوم به آنها املت بهمراه میوه داده شد. در هر دو روز وعده های غذایی برای ناهار و شام برای همه ی افراد یکسان بود.

قند خون افراد شرکت کننده توسط یک مانیتور مداوم گلوکز در طول روز بررسی شد تا پیک افزایش قند خون آنها مشخص شود. از افراد شرکت کننده همچنین خواسته شد تا میزان گرسنگی خود و این که آیا آنها در طول دو روز، تمایل به خوردن میان وعده داشته اند، را یادداشت کنند.

پروفسور لیتل گفت: افزایش ناگهانی قند خون که به دنبال صبحانه اتفاق می افتد، به دلیل ترکیبی از مقاومت در برابر انسولین در هنگام صبح در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و وجود مقادیر زیاد کربوهیدراتها در اکثر صبحانه های غربی- برای مثال غلات صبحانه، اوت میل، نان تست و میوه- است. ما انتظار داشتیم که محدود کردن کربوهیدرات ها در صبحانه به کمتر از 10٪، از افزایش ناگهانی قند خون پس از صبحانه جلوگیری کند. اما ما کمی شگفت زده شدیم زیرا این کار برای کنترل کلی و ثبات قند خون در طول روز کافی بود.

او افزود: ما می دانیم که نوسانات شدید در مقدار قند خون باعث تخریب رگ های خونی، چشم ها و کلیه ها می شود. یک صبحانه ی کم کربوهیدرات با چربی بالا برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است یک راه عملی و آسان برای جلوگیری از پیک قند خون بعد از صبحانه(the large morning glucose spike) باشد و به کاهش عوارض مرتبط با آن کمک کند.

این مطالعه که در مجله ی آمریکایی تغذیه(American Journal of Nutrition) منتشر شده است، از سایر تحقیقاتی که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات با چربی بالا را برای کنترل دیابت نوع 2 موثر می دانند، پشتیبانی می کند.

یافته های یک ساله ی برنامه ی کم کربوهیدرات دیابت بریتانیا نشان می دهد که 26 درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که از این برنامه پیروی کرده اند، به بهبودی رسیده اند. به این معنا که سطح  HbA1c آنها به سطح نرمال باز گشته است، در حالی که مصرف داروهای کاهنده ی قند خون را متوقف کرده و یا تنها تحت درمان با متفورمین هستند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2019/apr/low-carb-breakfast-benefits-emphasised-in-type-2-diabetes-study-90539667.html