غلات کامل می توانند با ایجاد تغییر در تولید سروتونین روده، مزایایی را برای سلامتی به همراه داشته باشند

13مه 2019 - بر اساس مطالعه ای که اخیرا توسط محققان دانشگاه فنلاند شرقی و آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC)انجام شد، سطح سروتونین پلاسمای بزرگسالانی که از چاودار یا گندم سیاه کامل(سبوس دار) استفاده می کنند، نسبت به افرادی که از نان گندم دارای فیبر کم استفاده می کنند، پایین تر است. در این مطالعه، همچنین مشخص شد که مصرف فیبر دانه ی چاودار(گندم سیاه) یا فیبر گندم معمولی، سطح سروتونین در روده ی بزرگ(colon) موش ها را کاهش می دهد. با توجه به نتایج بدست آمده، مزایای غلات کامل برای سلامتی ممکن است حداقل تا حدی مربوط به تغییر تولید سروتونین در روده باشد، جایی که اکثر سروتونین بدن در آن جا تولید می شود. نتایج این مطالعه در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد.

مصرف غلات کامل با خطر کمتر دیابت نوع 2، بیماری قلبی عروقی و برخی از سرطان ها همراه است، اما مکانیسم های پایه ی آن هنوز درک نشده است. ممکن است این تاثیرات مربوط به ترکیبات زیست فعال موجود در غلات کامل نظیر فیتوکمیکال ها و فیبرها باشد که متابولیت های مختلفی از آنها توسط باکتری های روده تولید می شوند.

در این مطالعه ی جدید تاثیر مصرف دانه ی کامل چاودار بر تعدیل غلظت متابولیت های مختلف در جریان خون بررسی شد. در این مطالعه بر پروفایل های متابولیتی غیر هدفمند یا متابولومیک، تمرکز شد که همزمان می تواند متابولیت های زیادی را دربر گیرد، از جمله مواردی که قبلا شناخته نشده اند.

برای چهار هفته ی اول این مطالعه، شرکت کنندگان 6 تا 10 برش از نان گندم با فیبر کم را در روز مصرف کردند و سپس برای چهار هفته ی دیگر همان مقدار نان چاودار یا نان گندم حاوی فیبر چاودار را مصرف نمودند. در طول این 8 هفته در سایر اجزای رژیم غذایی این افراد تغییری اعمال نشد. در پایان هر دو دوره، محققان نمونه های خونی افراد شرکت کننده را با ترکیب دو روش کروماتوگرافی مایع و طیف سنجی جرمی تجزیه و تحلیل نمودند. سپس پروفیل های متابولیت پلاسمای آنها را بین دوره های مختلف رژیم غذایی با یکدیگر مقایسه کردند.

نتایج نشان داد که مصرف چاودار سبوس دار باعث کاهش قابل توجه غلظت سروتونین در مقایسه با مصرف نان گندم کم فیبر شده بود. محققان همچنین با افزودن فیبر غلات به رژیم غذایی موش ها تاثیر آن را بر تولید سروتونین در روده ی این حیوانات بررسی کردند. رژیم غذایی موش ها برای نه هفته با سبوس چاودار، سبوس گندم یا آرد حاوی سلولز غنی شد. نتایج نشان داد که میزان سروتونین در روده ی بزرگ موش های دریافت کننده ی سبوس چاودار یا سبوس گندم به میزان قابل توجهی کمتر است.

سروتونین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی در مغز شناخته شده است. با این وجود، سروتونین تولید شده توسط روده ها از سروتونین تولید شده در مغز جدا است و به اعمال مختلف محیطی از جمله مدولاسیون حرکتی روده کمک می کند. افزایش سطح سروتونین خون با سطوح بالای قند خون همراه است.دکترKati Hanhineva ، از محققان دانشگاه فنلاند شرقی می گوید: غلات کامل، خطر ابتلا به دیابت را پایین می آورند و بر اساس این نتایج جدید، اثر آنها تا حدودی ممکن است به دلیل کاهش سطح سروتونین باشد.

محققان همچنین علاقه مند به بررسی ارتباط بین سروتونین و سرطان کولورکتال هستند.

دکتر Pekka Keski-Rahkonen از IARC می گوید: در برخی مطالعات اخیر، مشخص شده است که در بیماران مبتلا به سرطان غلظت سرتونین پلاسما نسبت به افراد سالم بالاتر است.

همچنین محققان دریافتند که مصرف نان چاودار کامل( سبوس دار) با غلظت پلاسمایی کمتر taurine، گلیسروفسفوکولین و دو نوع از گلیسروفسفولیپیدهایی که در درون بدن تولید می شوند، همراه است. علاوه بر این، محققان 15 نوع فیتوکمیکال چاودار را که غلظت آنها در جریان خون با مصرف فیبر چاودار افزایش می یابد، شناسایی کردند.

منبع:

http://www.uef.fi/-/taysjyvavilja-voi-edistaa-terveytta-muuttamalla-suoliston-serotoniinituotantoa

https://www.news-medical.net/news/20190513/Whole-grain-cereals-can-provide-health-benefits-by-altering-intestinal-serotonin-production.aspx