غذاهای فوق العاده فرآوری شده به سلامتی شما آسیب می رسانند

11فوریه 2019 - مطالعه ی جدید محققان فرانسوی نشان داده است که رژیم های غذایی حاوی غذاهای "فوق العاده فرآوری شده" خطر مرگ زودرس را افزایش می دهند. غذای فوق العاده فرآوری شده بنا به تعریف به غذای تولید شده توسط فرآیندهای صنعتی مختلف، اطلاق می شود و به عنوان میان وعده(اسنک)، غذای آماده ی مصرف و یا غذای گرم و یا دسر مصرف می شوند.

این مواد غذایی شامل برگر، نوشابه، چیپس، شکلات، آب نبات، بستنی، غلات شیرین صبحانه، سوپ بسته بندی شده، ناگت مرغ، هات داگ، سیب زمینی سرخ شده و غیره هستند. نتایج این مطالعه در آخرین شماره ی مجلهJAMA Internal Medicine منتشر شده است.

در این مطالعه، دکتر Laure Schnabel، دکتر Kesse-Guyot و دکتر Alles از دانشگاه سوربن پاریس، رژیم غذایی و وضعیت سلامتی جمعیتی متشکل از 44551 مرد و زن بالای 45 سال را به مدت هفت سال تا 15 دسامبر 2017 تحت نظارت قرار دادند. این شرکت کنندگان بخشی از مطالعه یFrench NutriNet-Santé بودند. این مطالعه ی تغذیه ای مبتنی بر وب، از ماه مه 2009 آغاز شده بود. 73.1 درصد از شرکت کنندگان را زنان تشکیل داده و میانگین سنی همه ی شرکت کنندگان در شروع تحقیق، 57 سال بود. شرکت کنندگان پرسشنامه های آنلاینی را متشکل از 24 سوال برای هر 6 ماه  یک بار در دوره ی پیگیری تکمیل کردند. شرکت کنندگان مجبور بودند گزارش های خود را با عکس هایی از اندازه ی سروینگ غذاهایی که در طول روز مصرف می کردند، اثبات کنند. نتایج نشان داد که برای هر 10 درصد افزایش مصرف مواد غذایی فوق فرآوری شده، خطر مرگ زودهنگام به همه ی علل  14 درصد افزایش می یابد.

این تیم در طی مدت پیگیری، 602 مورد مرگ را ثبت کردند، که 219 مورد از آنها ناشی از سرطان و 34 مورد ناشی از بیماری های قلبی یا بیماری عروق کرونر بود. دکتر Schnabe و همکارانش اظهار داشتند: به نظر می رسد افزایش مصرف مواد غذایی فوق فرآوری شده با ریسک بالای مرگ و میر در میان افراد بالغ همراه است. محققان ابراز داشتند که 29 درصد از کالری مصرفی شرکت کنندگان از این غذاهای فوق العاده فرآوری شده تامین می شد، که معادل 14.1 درصد از کل وزن مواد غذایی مصرف شده توسط آنها بود.

محققان خاطر نشان کردند که احتمال بالا بودن وزن افراد جوان، افرادی با تحصیلات کمتر و افرادی که به تنهایی زندگی می کنند، نسبت به سایر افراد بیشتر است. این افراد معمولا فعالیت بدنی کمتری داشته و شیوه زندگی بی تحرک تری دارند. محققان توضیح دادند که محتوای بالای نمک و شکر فرآوری شده در این نوع از غذاها نگران کننده است زیرا بالا بودن سدیم به سرطان معده و بیماری های قلبی و محتوای بالای قند پالایش شده با دیابت، سندرم متابولیک و بیماری قلبی مرتبط است. علاوه بر این میزان فیبر موجود در این غذاها پایین است و همین موضوع بیشتر به سلامت آسیب می رساند.

محققان اظهار داشتند که یافته های این مطالعه ی آینده نگر در یک گروه بزرگ از جمعیت فرانسه، برای اولین بار نشان می دهد که افزایش نسبت غذاهای فرآوری شده در رژیم غذایی با افزایش خطر مرگ و میر کلی همراه است. آنها توضیح می دهند که مردم این غذاها را به دلیل ارزان تر بودن، سهولت آماده سازی و مصرف آنها و زمان ماندگاری طولانی تر آنها انتخاب کنید. تولیدکنندگان این نوع از مواد غذایی به شدت بر روی بازاریابی این محصولات کار می کنند و در سوپر مارکت ها آنها را بطور برجسته ای به نمایش می گذارند.

نویسندگان در نتیجه گیری خود خواستار انجام مطالعات بیشتر برای تایید این نتایج در جمعیت های مختلف و یافتن راه هایی برای مقابله با مکانیزم های مختلف تاثیر این مواد غذایی فوق العاده فرآوری شده بر سلامت، از جمله ویژگی های تغذیه ای و ویژگی های مربوط به پردازش آنها شدند. مصرف زیاد غذاهای فرآوری شده در چند دهه ی گذشته افزایش یافته است و همین موضوع ممکن است عامل افزایش مرگ و میر ناشی از بیماریهای غیرمسری باشد.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20190211/Ultra-processed-foods-are-harming-your-health.aspx