طبق یک مطالعه ی جدید، رژیم های وگان برای سلامت روده و سیری بهترند

29ژانویه 2019- در مطالعه ی منتشر شده در نشریه ی Nutrients آمده است که رژیم گیاهخواری هورمون های سودمند روده ای را که مسئول تنظیم قند خون، سیری و وزن هستند، تقویت می کند.

محققان تاثیر یک وعده ی غذایی وگان را با تاثیر یک وعده ی غذایی حاوی گوشت و پنیر بر روی سطح هورمونهای روده ای در یک گروه 60 نفره( 20 فرد چاق، 20 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 و 20 فرد سالم) با هم مقایسه کردند. وعده های غذایی حاوی کالری و نسبت مواد مغذی یکسانی بودند.

در همه ی گروه ها، غذای وگان در مقایسه با وعده های غیر وگان، باعث افزایش هورمون های مفید گوارشی گردید. این هورمون ها در تنظیم متابولیسم گلوکز، ترشح انسولین، هوموستازی انرژی، سیری و وزن دخالت دارند.

پرفسور  Kahleova، مدیر تحقیقات بالینی در کمیته ی پزشکی مسئولانه می گوید: این هورمون های روده ای سودمند می تواند به پایین نگهداشتن وزن، افزایش ترشح انسولین، تنظیم قند خون و حفظ احساس سیری به مدت طولانی تر کمک کنند. این واقعیت که انتخاب وعده های غذایی ساده می تواند ترشح این هورمون های سلامت را افزایش دهد، پیامهای مهمی را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 یا افرادی که با مشکلات وزن روبرو هستند، بهمراه دارد.

مطالعات قبلی نشان داده است که رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان برای کاهش وزن مفید هستند و خطر ابتلا به دیابت را در این افراد نسبت به افراد غیر گیاه خوار، تقریبا به نصف کاهش می دهند.

دکتر Kahleova می گوید: این مطالعه شواهدی را به شواهد پیشین افزود که نشان می دهد رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان می توانند به مدیریت و جلوگیری از دیابت نوع 2 و چاقی کمک کنند.

شرکت کنندگان مطالعه در هر سه گروه همچنین گزارش دادند که وعده ی غذایی وگان سبب افزایش سیری و یا افزایش احساس رضایت پس از غذا می شود. محققان خاطر نشان کردند که وعده های غذایی وگان اغلب غنی از فیبر هستند؛ فیبرها مواد مغذی موجود در غذاهای گیاهی هستند که بدون افزایش کالری به رژیم غذایی، حجم آن را افزایش می دهند.

گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی نشان داد که رژیم های با فیبر بالا، باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، انواع خاصی از سرطان و حتی مرگ زودرس می شود.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-01-vegan-diets-gut-hormones-satiety.html