شرکت فیت بیت برای تولید دستگاه نظارت مداوم بر قندخون سرمایه گذاری کرد

8 ژانویه 2018- شرکت Fitbit سازنده ی ردیاب های فعالیت بدنی با سرمایه گذاری 6 میلیون دلاری دستگاه های ردیاب خود را به پچ های نظارت بر قند خون مجهز خواهد کرد.

 این شرکت که در سانفرانسیکو مستقر می باشد بر روی شرکت Sano که در جستجوی بودجه برای ساخت و توسعه ی سنسورهای بسیار کوچک (در اندازه ی یک سکه) برای نظارت بر قندخون بود، سرمایه گذاری کرده است.

اگر این همکاری موفقیت آمیز باشد، ما شاهد ارتباط پچ های CGM  ساخت Sano با مچ بندها و ساعت های شرکت Fitbit خواهیم بود که مجهز به سیستم سنجش مداوم قندخون خواهند شد. دستگاه های سنجش  مداوم قند خون یا CGMs قادرند هزاران بار مقدار قندخون فرد را در طول یک روز اندازه گیری کرده و طرحهایی از روند تغییرات قندخون فرد را بدون نیاز به  آزمایشات مکرر توسط گلوکومتر ارائه دهند.

جیمز پارک، مدیر اجرایی شرکت فیت پیت، می گوید: این کار مطابق با استراتژی ما در مورد اهدافی فراتر از تولید دستگاه و تفکر بیشتر در مورد راه حل های رسیدن به سلامت است، من تصور می کنم افزوده شدن CGMبه دستگاه های Fitbitبه عنوان تکنولوژیهای پوشیدنی، امکان اجرای مداخلات مناسب را در هر لحظه به بیماران مبتلا به دیابت می دهد.

  Fitbitدر بازار ردیاب های فعالیت فیزیکی پیشرو است، این شرکت با ارائه مچ بندها و ساعتهای خود می تواند تعداد گام ها، میزان کالری مصرفی و خواب افراد را ثبت و نمایش می دهد.

این سرمایه گذاری اولین سرمایه گذاری شرکت Fitbit بر روی یک شرکت نوپا است، درحالیکه شرکت Fitbit هم اکنون با شرکت های دستگاه های پوشیدنی مدترونیک و دکسکام مشارکت دارد.

 Sano امیدوار است سنسورهای مذکور را تا حدود 12 ماه دیگر به بازار عرضه کند. این سنسورها برای افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و 2 مناسب خواهد بود.

Ashwin Pushpala مدیر اجرایی Sano معتقد است پچ های تولید شده توسط Sano که از تکنولوژی میکرونیدل در آنها استفاده می شود، روشی غیر تهاجمی برای اندازه گیری قندخون هستند البته در این زمینه رقبایی از جمله شرکت FreeStyle Libre وجود دارند. درماه سپتامبر گذشته شرکت Fitbit و شرکت دکسکام برای ساخت یک ساعت هوشمند که قادر به اندازه گیری قندخون باشد، همکاری خود را اعلام کردند.

 منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2018/jan/fitbit-makes-move-to-create-cgm-systems-90876406.html