سیستم نظارت مدوام بر گلوکز G6 ساخت شرکت دکسکام در ایالات متحده تأیید شد

9آوریل 2018 - سیستم نظارت مداوم بر گلوکز  Dexcom G6 توسط اداره ی غذا و داروی آمریکا(FDA)  تأیید شد.
سیستمG6 یکی دیگر از گام های رو به جلو برای تکنولوژی دیابت است؛ زیرا این سیستم شامل سنسورهای کوچکتر و یک اپلیکاتور جدید برای سنسورها است که دیگر نیازی به آزمایش انگشتی قند خون برای کالیبراسیون ندارد.
این سنسورها نسبت به سنسورهای قبلی باریکتر هستند و در مجموع 28 درصد کوچکتر می باشند.سیستم جدید G6 نیازی به آزمایش قند خون انگشتی برای اهداف کالیبراسیون ندارد، اگر چه در صورت لزوم می توان از آن استفاده کرد. برنامه های نرم افزاری برای این سنسورها بسیار بهبود یافته است. با فشردن یک دکمه ی ساده به نظر می رسد اطلاعات زیادی برای کاربر نسبت به دستگاه های قبلی  Dexcomقابل دسترسی است.
همانطور که در سیستم  Dexcom G5، امکان برقراری ارتباط با گوشی های هوشمند و دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند خاص وجود داشت، سیستمG6 نیز می تواند با این دستگاه ها ارتباط برقرار کند. داده های قند خون را می توان با بیش از پنج نفر به اشتراک گذاشت، که به بیمار امکان می دهد داده های خود را با همسر و یا سایر اعضای خانواده یا پزشک معالج خود به اشتراک گذارد.
حسگرهای G6 اطلاعات دقیق را برای 10 روز ارائه می دهند.این یک پیشرفت مهم نسبت به سنسورهایG5  است که برای ارائه ی اطلاعات دقیق برای هفت روز تایید شده بودند.با این حال سنسورهای جدید پس از ده روز کار نخواهند کرد و باید جایگزین شوند.طول عمر سنسور اهمیت زیادی برای کاربران دارد.
کوین سایر، مدیر اجرایی  Dexcom، گفت: ما فکر می کنیم کاربرانG6 بهبود قابل توجهی را در عملکرد این دستگاه به دلیل دقت و قابلیت اطمینانی که از مانیتورهای قند خون مداوم Dexcom انتظار می رود، تجربه کنند. از جمله این که تجربه ی بهتری در طول در10 روز استفاده ی مداوم از سنسور، بدون نیاز به کالیبراسیون با اندازه گیری قند خون از طریق انگشتان، خواهند داشت.
FDA  سیستمG6،را در 27 مارس، سه ماه زودتر از آنچه انتظار می رفت، تایید کرد. این سیستم در تابستان در ایالات متحده در دسترس خواهد بود. انجمن دیابت بریتانیا منتظر گزارش تایید G6 برای استفاده در اروپا می باشد.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/apr/dexcom-g6-cgm-is-approved-in-the-us-98738057.html