سبوس جو و چاودار باعث کاهش وزن و کاهش التهاب کبدی می شود

2ژوئیه 2020 - در یک مطالعه ی آزمایشگاهی که به تازگی منتشر شده است، مصرف فیبر غذایی سبوس(فیبر غذایی) جو دوسر و چاودار از رشد میکروبیوتای مفید روده حمایت می کند، که به نوبه خود باعث بهبود متابولیسم کلسترول، تقویت عملکرد سد معده و کاهش التهاب کبدی می گردد.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که رژیمهای غنی شده با سبوس جو دوسر یا چاودار به کاهش وزن کمک می کنند. تأثیرات جو دوسر و چاودار تا حدی متفاوت، اما هر دو برای سلامتی مفید هستند.

این تحقیق با همکاری موسسه ی بهداشت عمومی و تغذیه بالینی در دانشگاه فنلاند شرقی، مرکز تحقیقات فنی فنلاند VTT و دانشکده علوم بیولوژیکی دانشگاه هنگ کنگ انجام شده است.

در تحقیقات آزمایشگاهی بر روی انسان و حیوانات، فواید سلامتی جو دوسر، چاودار و سایر محصولات غلات کامل مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج این تحقیق نشان داد که استفاده از آنها با کاهش التهاب و بهبود متابولیسم گلوکز، چربی ها و متابولیسم بافت چربی همراه است.

علاوه بر این، این مواد غذایی حاوی فیبر، با کاهش خطر چاقی، سندرم متابولیک ، بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 مرتبط هستند. فیبرهای غذایی مختلفی وجود دارند که اثرات سلامتی متفاوتی دارند.

تا همین اواخر، مکانیسم های اساسی در مورد اثرات سلامتی فیبر یا سبوس جو و چاودار به خوبی درک نشده بود. تحقیقات نشان داد که فیبرهای غذایی باعث ایجاد تغییر در عملکرد میکروبیوتای روده و در نتیجه مدوله کردن محیط روده به روش مفیدی می شود.

اما این که چگونه این مدولاسیون با مسیرهای متابولیکی ارتباط دارد، تا حد زیادی مشخص نبود. هدف از این مطالعه ی تجربی، بررسی تفاوت در متابولیت های تولید شده توسط میکروبیوتای روده و اثر متقابل آنها بر متابولیسم میزبان در پاسخ به غنی سازی غذا با سبوس جو دوسر و چاودار بود.

این مطالعه یک آزمایش حیوانی بود که در طی آن به مدت 17 هفته موش ها با رژیم غذایی پرچرب غربی تغذیه شدند. سپس موشها به دو گروه تقسیم شده و با همان رژیم غذایی بهمراه 10 درصد سبوس جو دوسر(گروه اول) یا چاودار(گروه دوم) ، تغذیه ی آنها ادامه یافت.

در میان متابولیت های مختلف میکروبهای روده ای، محققان در این مطالعه بر روی متابولیتهایی که بخصوص با ابتلا به بیماری کبد چرب مرتبط هستند،- که اغلب با چاقی مرتبط می باشد-، تمرکز کردند.

بنابراین، آنها متابولیت های میکروبی را از طریق اندازه گیری اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه(SCFAs) در ناحیه ی سکوم، اسیدهای صفراوی ایلئال و موجود در مدفوع و بیان ژنهای مرتبط با متابولیسم تریپتوفان مورد بررسی قرار دادند.

یافته های این آزمایش حاکی از آن است که هر دو نوع سبوس، توانایی پشتیبانی از رشد میکروب های مفید را دارند تا بتوانند محیط مطلوبی را در روده ایجاد کنند.

فراوانی جنس لاکتوباسیلوس در گروه جو دوسر و فراوانی جنسBifidobacterium در گروه چاودار افزایش یافت. از طریق این تغییرات میکروبی، سبوس جو دوسر عملکرد گیرنده ی مربوط به اسید صفراوی و سبوس چاودار تولید اسیدهای صفراوی را اصلاح نمودند که منجر به بهبود سوخت و ساز کلسترول در بدن این حیوانات گردید.

هر دو نوع سبوس تولیدSCFA را افزایش داده و منجر به بهبود یکپارچگی روده، کاهش التهاب کبد و تغییر جهت متابولیسم تریپتوفان به یک مسیر مفیدتر، یعنی از سنتز سروتونین به تولید ایندول میکروبی شدند. علاوه بر این، مکملهای جو دوسر و چاودار اضافه وزن مرتبط با رژیم غذایی پرچرب را کاهش دادند.

منبع:

Molecular Nutrition & Food Research. doi.org/10.1002/mnfr.201900580.

https://www.news-medical.net/news/20200702/Study-Oats-and-rye-brans-reduce-weight-gain-hepatic-inflammation.aspx