سالاد سیب زمینی رنگارنگ

 به یاد داشته باشید دانه های لوبیای سبز تازه و سس کم کالری کمک می کند تا این سالاد تنها 108 کالری در هر وعده ی سروینگ انرژی داشته باشد.


مواد لازم:

680 گرم سیب زمینی

یک  فنجان لوبیای سبز (به قطعات 5 سانتی خرد شود)

2 فنجان گلچه کلم بروکلی یا گل کلم

نصف فنجان هویج ( خرد شود)

نصف فنجان سس کم چرب و کم کالری

یک چهارم  قاشق چای خوری فلفل سیاه

مقداریشیر، بدون چربی (اختیاری)

طرز تهیه

سیب زمینی های را بصورت نگینی( یک و نیم سانتی) خرد کنید،و در یک ظرف بزرگ حاوی آب بریزید، بطوریکه آب روی سیب زمینی را بگیرد بعد از جوش آمدن آب، حرارت را کم کنید تا سیب زمینی ها بپزد. سپس آب را خالی کنید و اجازه دهید سیب زمینی ها سرد شود.


 در یک ظرف کوچک، 2 فنجان آب جوش بریزید و لوبیا سبز را به آن اضافه کنید درب ظرف را نبندید تا رنگ لوبیاها سبز بماند بعد از پخت، آب را خالی کنید و لوبیاها رابا آب سرد بشویید.شما می توانید کلم بروکلی یا گل کلم و هویج را برای چند دقیقه در آب جوش قرار دهید تا ترد شود. یا می توانید همه را بصورت خام به سالاد بیافزایید.

 در یک کاسه ی بزرگ، سیب زمینی، لوبیا سبز، کلم بروکلی و یا گل کلم و هویج رابا هم مخلوط کنید و سس سالاد و فلفل را در مقداری شیر حل کرده و روی سالاد بریزید و همه ی مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید تا طعم سس به همه ی قسمتها برسد. درب ظرف را بسته و به مدت 4 تا 24 ساعت در یخچال قرار دهید.

اطلاعات تغذیه ای

8 وعده از این مقدار مواد بدست می آید. در هر وعده:

کالری 108، چربی 3 گرم، کلسترول5 میلی گرم، سدیم 179 میلی گرم، چربی اشباع 0 گرم، پروتئین 3 گرم،  فیبر 3 گرم، کربوهیدرات 18گرم.

منبع:

http://www.everydayhealth.com/recipes/confetti-potato-salad/?pos=3&xid=nl_EverydayHealthManagingDiabetes_20160113