ساخت یک ساعت هوشمند برای اندازه‌گیری قند خون

 8 سپتامبر 2017- شرکت Fitbit متخصص ساخت ردیاب‌های فعالیت بدنی و شرکت Dexcom متخصص در ساخت مانیتورهای مداوم قند خون، همکاری خود را برای ساخت یک ساعت هوشمند بمنظور اندازه‌گیری قندخون افراد مبتلا به دیابت آغاز کردند، آنها امیدوارند این دستگاه پوشیدنی که Ionic نام دارد تا سال 2018 به بازار عرضه شود.

 شرکت Fitbit پیشرو در ساخت وعرضه‌ی ردیاب‌های فعالیت، صاحب تکنولوژی ویژه‌ای است که قادربه شمارش تعداد گام‌ها، میزان کالری سوزانده شده و بررسی میزان و کیفیت خواب است، این دستگاه‌ها عمدتاً به شکل  دستبند یا ساعت طراحی و ساخته می‌شوند. ساعت هوشمند Ionicترکیبی از تکنولوژی شرکت Fitbitبا سیستم CGM ساخت شرکت Dexcom است.

دستگاه‌های Dexcom به طورمعمول شامل سنسوری هستند که در زیر پوست قرار گرفته و مقدار قند خون را بطور مداوم اندازه‌گیری می‌کنند. در حال حاضر شرکت Dexcom با همکاری اپل، یک دستگاه پوشیدنی(اپل واچ) که قادر است اطلاعات قندخون را به نمایش گذارد، تولید کرده‌اند.

در ساعت Ionic از یک سنسور تخصصی جدید بنام SpO2 استفاده شده است که می تواند مقدار قندخون را تشخیص دهد و ضربان قلب را اندازه‌گیری کند، این ساعت هوشمند می‌تواند با  ابزارهای اندرویدی و iOS کار کند.

مدیر عامل شرکت Fitbit، جیمز پارک گفت: قدرت برند ما و توانایی ما در ردیابی معیارهای سلامت اصلی به طور مداوم تا چهار روز، به همراه تکنولوژی CGM شرکت دکسکام، ترکیبی قدرتمند را ارائه خواهد نمود که ما امیدواریم به مدیریت بهتر قند خون میلیون‌ها فرد مبتلا به دیابت کمک کند. با Ionicما بر روی نتایج مثبت سلامت و ابزارهای مرتبط با سلامت تمرکز بیشتری خواهیم کرد و این همکاری یک نمونه‌ی عالی از این کار است.

 رئیس و مدیر عامل شرکت دکسکام، کوین ‌سایر گفت: ما معتقدیم که ارائه اطلاعات مانیتور مداوم قند خون شرکت دکسکام بر روی ساعت هوشمند Ionic ساخت شرکت Fitbit و امکان استفاده از این سیستم توسط کاربران سیستم‌های اندروید و iOS، تأثیر مثبتی بر مدیریت قندخون افراد دیابتی  خواهد داشت.

منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2017/sep/dexcom-and-fitbit-team-up-to-develop-smartwatch-that-measures-blood-sugar-90342195.html