رژیم کم کربوهیدرات می تواند از ابتلا به دیابت نوع 2، حتی بدون کاهش وزن جلوگیری کند

21 ژوئن 2019- محققان اعلام کردند که یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات حتی اگر باعث کاهش وزن نشود، می تواند برای افرادی که در معرض خطر دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سکته مغزی هستند، مفید باشد.

مطالعات پیشین نشان داده است که رژیم های کم کربوهیدرات به کاهش وزن افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند، کمک کرده و مزایای دیگری از جمله بهبود سطح قند خون، بهبود خلق و خو و انرژی بیشتر را برای این افراد بهمراه دارد.

در این تحقیق، دانشمندان اثرات یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات را بر روی افراد مبتلا به سندرم متابولیک- که خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد-، بررسی کردند.

در این مطالعه محققان دانشگاه ایالتی اوهایو (OSU)، 16 مرد و زن مبتلا به سندرم متابولیک را که دارای فشار خون بالا، قند خون بالا و چربی بیش از حد در ناحیه ی کمر بودند، مورد بررسی قرار دادند.

در این مطالعه سه نوع رژیم غذایی بررسی شد: رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا، رژیم غذایی با کربوهیدرات متوسط ​​و رژیم غذایی کم کربوهیدرات. هر یک از شرکت کنندگان، هر یک از این رژیم ها را برای مدت چهار هفته با فاصله ی 2 هفته ای امتحان کردند. در فاصله ی 2 هفته ای بین هر یک از دو این رژیم، این افراد از یک رژیم غذایی استاندارد آمریکایی تبعیت می کردند. میزان کالری هر یک از رژیم های غذایی بر اساس نیازهای هر فرد بمنظور حفظ وزن او در طول مطالعه، طراحی شده بود.

پس از خوردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات، بیش از نیمی از داوطلبان دیگر به سندرم متابولیک مبتلا نبودند، حتی اگر تغییرات قابل توجهی در وزن آنها اتفاق نیافتاده بود.

پرفسور Jeff Volek ، استاد علوم انسانی در OSU، گفت: شکی نیست که برای افراد مبتلا به سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 ، رژیم های کم کربوهیدرات بهتر است، اما این افراد به طور معمول با تبعیت از یک رژیم کم کربوهیدرات وزن کم می کنند و یکی از افکار غالب این است که کاهش وزن باعث بهبود شرایط جسمی این افراد می شود. اما در این تحقیق به وضوح روشن شد که کاهش وزن عامل بهبود سندرم متابولیک در افراد شرکت کننده نبوده است.

دیدگاه ما این است که محدود کردن مصرف کربوهیدرات ها حتی بدون کاهش وزن، باعث بهبود مشکلات متابولیسمی می شود. بدیهی است که کیفیت رژیم غذایی مهم است زیرا مقدار یا کمیت کربوهیدرات ها در این آزمایش محدود شده است.

پس از خوردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات، شرکت کنندگان همچنین بهبود قند خون، بهبود میزان کلسترول و کاهش سطح تری گلیسیرید را تجربه کردند، و بهبود این عوامل با کاهش خطر بیماریهای قلبی عروقی در این افراد همراه بود.

سندرم متابولیک در سه نفر از شرکت کنندگان بعد از خوردن رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات متوسط، و در یک نفر از شرکت کنندگان پس از خوردن رژیم حاوی کربوهیدرات بالا، برطرف شد. پرفسور Volek می گوید: این نتایج بیانگر کاهش میزان کربوهیدرات مصرفی این افراد نسبت به رژیم قبلی آنها است. این یافته ها در Journal of Clinical Investigation Insight  منتشر شده است.

برنامه ی" Low Carb رسانه ی دیجیتال دیابت انگلیس" کمک کرده است که یک نفر از هر چهار فرد مبتلا به دیابت نوع 2، در طی یک سال از زمان شروع این برنامه، قند خون خود را بدون نیاز به دارو یا تنها با مصرف متفورمین به سطح نرمال برسانند. این برنامه ی ده هفته ای که بر اساس تغییرات ساختاری رفتاری مبتنی بر شواهد طراحی شده است، به مردم کمک می کند تا وزن خود را کاهش داده و سلامت خود را بهبود بخشند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2019/jun/low-carb-diet-could-prevent-type-2-diabetes-even-without-weight-loss-96580777.html