رژیم های شخصی شده بهترین تاثیر را بر کنترل قند خون دارند

8 فوریه 2019- محققان کلینیک مایو نشان دادند که یک رژیم غذایی فردی یا personalized diet با در نظر گرفتن ژنتیک، میکروبیوم و شیوه ی زندگی فرد در کنترل قند خون موثرتر از رژیمهایی است که تنها ترکیب مواد مغذی غذاها را در نظر می گیرند. تحقیقات منتشر شده در مجله یJAMA Network Open  نشان می دهد که بدن هر فرد به علت ترکیب منحصر به فرد میکروبیوم روده اش( جامعه ی پیچیده ای از تریلیونها باکتری در مسیر گوارشی) به غذاهای مشابه، پاسخهای متفاوتی می دهد.

هدف از این تحقیق، ایجاد مدلی برای پیش بینی پاسخ گلیسمی به مواد غذایی بود. محققان می خواستند چگونگی افزایش یا ثابت ماندن قند خون فرد را پس از خوردن غذاهای متفاوت، پیش بینی کنند. این مطالعه نشان داد که رویکرد فردی با توجه به میکروبیوم روده ی هر فرد، سن، رژیم غذایی، فعالیت بدنی و سایر عوامل، قند خون او را به طور دقیق تری نسبت به پیش بینی بر اساس شاخص گلیسمی با توجه به میزان کربوهیدرات ها یا کالری مواد غذایی پیش بینی می کند.

پرفسور Soares نویسنده اصلی این مطالعه می گوید: مدل ما با در نظر گرفتن میکروبیوم فرد علاوه بر سایر عوامل، مقدار قند خون فرد را در پاسخ به خوردن غذا بهتر پیش بینی می کند. روش استاندارد شمارش کربوهیدرات ها و کالری مواد غذایی، به این میزان کارایی ندارند، زیرا تنها ویژگی های مربوط به غذا را در نظر می گیرندو به میکروبیوم منحصر به فرد و شیوه زندگی هر فرد توجه نمی کنند.

گلوکز حاصل از مواد غذایی، منبع اصلی انرژی برای بدن است. کنترل قند خون برای جلوگیری از اختلالاتی مانند دیابت، بیماری قلبی، چاقی، از دست دادن بینایی و بیماری کلیوی مهم است. این مطالعه نشان می دهد که چگونه سطح قند خون هر فرد در پاسخ به خوردن غذا، بطور منحصر به فردی تغییر می کند. این نشان می دهد که چرا برخی افراد می توانند غذاهایی مانند میوه ها را خورده و سرحال شده و احساس خوشایندی داشته باشند، در حالی که دیگران با خوردن میوه افزایش ناگهانی قند خون را تجربه می کنند و در نهایت احساس خستگی می کنند.

دکترHeidi Nelson یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: این مطالعه اولین گام مهم در تعریف و اثبات ارزش یک رژیم غذایی شخصی است. به عنوان یک پزشک، من دیده ام که بیمارانم به یک نوع غذا، پاسخ مشابهی نمی دهند - درست مثل همه ی رژیم های غذایی کاهش وزن که برای همه ی افراد نتیجه ی یکسانی ندارد- برای افرادی که می خواهند قند خون خود را مدیریت کنند، ما یک مدل جدید داریم که واکنش منحصر به فرد آنها را در برابر غذاها پیش بینی می کند.

تحقیق

محققان درمانگاه Mayo به مدت شش روز 327 فرد سالم را تحت نظارت قرار دادند. هر فرد یک نمونه از مدفوع خود را برای تعیین توالی ژنتیکی آرایش میکروبی منحصر به فرد میکروبیوم روده ای خود در اختیار محققان قرار داد. شركت كنندگان یک رژیم غذایی استاندارد حاوی یک نان بِیگل و پنیر خامه ای را برای صبحانه خوردند و سپس در بقیه ی روز غذای خود را به سلیقه ی خودشان انتخاب كردند. آنها یک یادداشت روزانه از مصرف غذا، ورزش و استراحت خود تهیه و با کمک یک مانتیور پوشیدنی تغییرات قند خون خود را به خوردن غذاهای مختلف ردیابی کردند.

محققان دریافتند که مدل آنها- که بر اساس سن، شیوه زندگی و تفاوت های ژنتیکی در میکروبیوم هر فرد ابداع شده بود-، پاسخ قند خون افراد را به مواد غذایی در 62 درصد از زمانها بدرستی پیش بینی می کند. این به مراتب بالاتر از صحت 40 درصدی برای پیش بینی ها براساس کربوهیدرات های موجود در مواد غذایی به تنهایی و صحت 32 درصدی برای پیش بینی بر اساس کالری به تنهایی بود.

دکتر Purna Kashyap، مدیر مرکز کلینیک مایو برای برنامه ی میکروبیوم پزشکی فردی و نویسنده ی این مطالعه گفت: مدل های فعلی در پیش بینی سطح قند خون به خوبی عمل می کنند، اما آنها تمایل دارند که همه چیز مانند چربی ها و کربوهیدرات ها را در یک دسته قرار دهند. با استفاده از این مدل فردی، مردم دیگر نباید همه مواد غذایی را در یک رده خاص کنار هم بگذارند. این مدل به آنها اجازه می دهد غذاهای خاصی را در دسته بندی هایی قرار دهند که برای میکروبیوم آنها مناسب ترند و آن غذاها را انتخاب کنند.

دکتر Soares می گوید: شباهت نتایج ما با نتایج تحقیقی که پیش از این در خارج از آمریکا انجام شده بود، نشان می دهد که این مدل فردی برای جمعیت های مختلف، علیرغم ویژگی های شخصی و میکروبیومی متفاوت، که به دلیل مکان های مختلف جغرافیایی، ژنتیک و رفتارهای متفاوت ایجاد می شود، بخوبی کار می کند.

در حالی که این اولین گام در توسعه استراتژی های تغذیه ای شخصی برای مقابله با بیماری های متابولیکی است، مطالعات بالینی فالوآپ برای ارزیابی مزایای سلامتی درازمدت یک رویکرد فردی برای پیش بینی پاسخ گلیسمی و اهمیت آن در دیابت و چاقی ضروری است.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-02-team-individualized-diets-effective-blood.html