رژیم غذایی پر نمک ممکن است بر میکروبیوم روده تاثیر گذارد

9 ژوئن 2020- دانشمندان گزارش نمودند که کاهش مصرف نمک تا نزدیکی مقدار مجاز و ضروری برای سلامت، به ویژه برای خانمهایی که هایپرتنشن( فشار خون بالا) آنها درمان نشده است، به نظر می رسد برای میکروبیوم روده و فشار خون آنها مفید باشد.

مقدار مجاز مصرف سديم توسط سازمانهایی مانند انجمن قلب آمريكا، نزديك به 2300 ميلی گرم در روز توصیه شده است، حال دانشمندان با آزمایش خون 145 فرد بزرگسال مبتلا به فشار خون بالا كه تحت درمان برای فشار خون بالا قرار نگرفته بودند، اما فقط به مدت شش هفته مصرف روزانه ی سدیم خود را کاهش داده و به مقدار توصیه شده نزدیک کرده بودند، دریافتند که کاهش مصرف نمک تا حد سالم، به ويژه برای خانمها، سبب افزایش اسیدهای چرب با زنجیره ی کوتاه می شود که نشانگری برای یک میکروبیوم سالم هستند. دانشمندان اعلام کردند که فشار خون این افراد در طی این مدت کاهش و انعطاف پذیری رگهای خونی آنها بهبود یافت.

دکتر Haidong Zhu ، ژنتیست مولکولی در موسسه ی پیشگیری جورجیا در کالج پزشکی جورجیا در دانشگاه آگوستا، گفت: با افزایش شواهدی مبنی بر نقش مستقیم میکروبیوم در تنظیم فشار خون و این که چگونه رژیم غذایی پر نمک می تواند بر میکروبیوم سالم تاثیر منفی گذارد، این ارتباط تایید می شود.

این مقاله که در ژورنال Hypertension منتشر گردید، برای اولین بار نشان داد که چگونه کاهش مصرف نمک بر گردش اسیدهای چرب با زنجیره ی کوتاه یا SCFA ، در خون انسان تاثیر می گذارد.

شواهد نوظهور نشان می دهند که یک رژیم غذایی حاوی نمک زیاد سبب تغییر میکروبیوم روده، به ویژه در مدل های حیوانی دارای فشار خون حساس به نمک می شود، اما داده های کمی در مورد انسان وجود دارد. دکتر Zhu می گوید: ما در تلاشیم تا مکانیسم های اساسی این ارتباط را کشف کنیم.

میکروبیوتای روده شامل همه باکتری ها، ویروس ها ، تک یاخته ها و قارچ های دستگاه گوارش شما هستند که دارای عملکردهای گسترده ای از جمله: کمک به هضم غذا، کمک به پاسخ سیستم ایمنی بدن، و تاثیر بر استعداد فرد به افزایش وزن، می باشد. مشکلات میکروبیوم با طیف گسترده ای از بیماری ها از سرطان گرفته تا مشکلات گوارشی تا آلرژی ارتباط دارد.

اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه یا SCFA ها ، در تنظیم فشار خون نقش دارند. این متابولیت های کوچک که در روده ساخته می شوند، وارد گردش خون شده و به گیرنده هایی بر روی رگ های خونی و کلیه ها متصل می شوند و مواردی مانند ترشح رنین را تنظیم می کنند. رنین آنزیمی است که به کلیه ها کمک می کند تا بخوبی خون را از خود عبور دهد و یک بازیگر اصلی در کنترل فشار خون است. غلظتSCFA ها در خون می تواند به عنوان نشانه ای از سلامت میکروبیوم روده در نظر گرفته شود.

فرضیه محققان این بود که "حتی کاهش اندک مصرف نمک باعث افزایش غلظت SCFA های در گردش خون و کاهش فشار خون می شود".

دانشمندان، شرکت کنندگان مطالعه قبلی در دانشگاه کوئین مری لندن را بررسی نمودند، این افراد متشکل از سیاهپوستان، سفیدپوستان، افراد آسیایی تبار، مذکر و مونث،- 30 تا 75 سال - دارای فشار خون بالا اما درمان نشده، بودند. از آنجایی که نمونه های مدفوع این افراد در آن مطالعه جمع آوری نشده بود، دانشمندان نمی توانستند که مستقیماً میکروبیوتای روده ی آنها را بررسی کنند، در عوض SCFA های موجود در گردش خون آنها را که متابولیت اصلی تولید شده توسط میکروبیوتای روده است، اندازه گیری کردند.

به همه افراد شرکت کننده توسط پرستاران دو هفته آموزش دقیق داده شد تا بتوانند میزان دریافت سدیم خود را به حدود 2،000 میلی گرم در روز كاهش دهند. سپس در آنچه که یک مطالعه تصادفی با کنترل دارونما نامیده می شود، نیمی از شرکت کنندگان 9 بار در روز به مدت شش هفته یک قرص سدیم یا قرص دارونما دریافت کردند، سپس دانشمندان جای گروه ها را با هم تغییر دادند.

آنها دریافتند که کاهش مصرف سدیم سبب افزایش هشت نوع SCFA می شود که محصول نهایی تخمیر فیبرهای مصرفی ما توسط میکروبیوم روده است. ما به طور طبیعی دارای آنزیم هایی برای هضم بسیاری از این فیبرها نیستیم. افزایش سطح SCFA های مذکور، در مطالعات دیگر به طور مداوم با پایین آمدن فشار خون و افزایش انعطاف پذیری رگ های خونی همراه بوده است.

دکتر  Zhuمی گوید: در حالی که دوره هایی از مصرف نمک بیشتر، فشار خون را در مردان و زنان افزایش داده بود، کاهش مصرف نمک در هر دو جنس با بهبود فشار خون همراه بود، اما این تغییر برای زنان بسیار چشمگیر بود. در حالی که همه ی ما میکروبیوتای کمی متمایز از هم داریم- به دلیل تأثیر چیزهایی مانند رژیم غذایی و محیط - عموماً بین مردان و زنان تفاوتهای مداومی وجود دارد.

او افزود: سدیم در هر دو جنس عاملی تاثیر گذار بر میکروبیوم است اما به نظر می رسد که تاثیر آن در رابطه با میکروبیوم روده در زنان بیشتر است. ما باید این تفاوت را بیشتر مطالعه کنیم تا ببینیم که آیا این تفاوت واقعی است و در صورت صحیح بودن، مکانیسم آن را کشف کنیم. البته ممکن است که نمک زیاد بر فشار خون از طریق مسیرهای مختلفی در مردان و زنان تأثیر بگذارد.

به عنوان نمونه، فشار سیستولیک 24 ساعته ،( عدد بالایی نوشته شده در فشار خون که نشان دهنده فشار در هنگام انقباض قلب است)، تقریباً پنج امتیاز در زنان زمانی که رژیم غذایی کم نمک استفاده می کردند، کاهش یافت و در حالیکه برای مردان کمی بیشتر از سه امتیاز کاهش یافته بود. فشار خون های شبانه،- زمان مهمی برای استراحت قلب و بدن-، نیز با کاهش مصرف سدیم، كاهش یافت: فشار خون سیستولیك شبانه تقریباً پنج امتیاز برای زنان و کمتر از 3 امتیاز برای مردان کاهش یافته بود.

در آینده، دانشمندان MCG می خواهند یک مطالعه بزرگتر را انجام دهند و در آن نمونه های مدفوع را نیز بررسی کند تا به طور مستقیم محتوای میکروبیوم و سلامت آن را ارزیابی کرده و ببینند آیا این تفاوت ها در بین مردان و زنان همچنان دیده می شود؟

مطالعه ی منتشر شده در مجله ی Nature در سال 2017 توسط دکتر Zhu و همکارانش، نشان داد که یک رژیم غذایی حاوی نمک بالا، میکروبیوم روده ی موش ها، به ویژه باکتری Lactobacillus murinus ، را تحت تأثیر قرار می دهد. تاثیر این میکروب معمولا غالب در میکروبیوم روده، برای مهار التهاب، و کاهش فشار خون شناخته شده است. بازگرداندن این میکروب به جمعیت میکروبیوم روده ی موشها از افزایش فشار خون جلوگیری کرد. این نوع تغییرات میکروبیوم در روده ی انسان در یک مطالعه ی کوچک نیز تصدیق شد. به نظر می رسد مطالعه ی محققان آلمانی اولین یا در میان اولین مطالعاتی است که سلامت میکروبیوم روده را به عنوان عاملی در فشار خون بالا برجسته کرده است.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که کمتر از 2300 میلی گرم سدیم روزانه مصرف شود اما بیشتر بزرگسالان در آمریکا بیشتر از 3400 میلی گرم سدیم مصرف می کنند. به طور سنتی، تأثیر نمک زیاد بر عواملی مانند سیستم رنین-آنژیوتانسین-آلدوسترون، در تنظیم فشار خون، و سیستم عصبی سمپاتیک که پاسخ به اصطلاح "مبارزه یا فرار" را هدایت می کند، شناخته شده است و تمرکز این مطالعه بر این دو سیستم بود. دکتر Zhu می گوید: ما در حال تلاش برای شناسایی مسیرهای جدید هستیم.

ژنهای میکروبیوم روده می تواند 200 برابر بیشتر از ژنوم انسان باشد که حاوی 20،000 ژن  است و وزن میکروبیوم روده می تواند تا پنج پوند باشد. SCFA ها منبع اصلی انرژی برای سلول های اپیتلیال کولون هستند که از نشت محتویات دستگاه گوارش به بدن جلوگیری می کنند. تصور می شود SCFA ها در محافظت از ما در برابر مشکلات شایع مانند التهاب، چاقی و دیابت نقش دارند.

منبع:

Chen, L., et al. (2020) Modest Sodium Reduction Increases Circulating Short-Chain Fatty Acids in Untreated Hypertensives. Hypertension. doi.org/10.1161/HYPERTENSIONAHA.120.14800.

https://www.news-medical.net/news/20200609/High-salt-diet-may-modulate-the-gut-microbiome.aspx