رویکردی جدید به درمان دیابت و کاهش تزریق های مکرر انسولین

 یک رویکرد جدید برای تحویل انسولین، بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 را از تزریقات مکرر انسولین در طول روز، بی نیاز می کند.

  Bessie Nealبیمار 51 ساله‌ای که به دیابت نوع 2 مبتلا می‌باشد و حدود چهار سال است که تزریق انسولین را آغاز کرده است، درباره‌ی احساس ناخوشایند تزریق انسولین در محیط‌های عمومی، در رستوران‌ها و محل کار می‌گوید: خیلی از افراد تمایل ندارند که مراقبتهای پزشکی مورد نیاز خود را در ملاء عام دریافت کنند.

 حال با استفاده  از یک پچ چسبنده به نام V-Go system که با اتصال به پوست دوز ثابتی از  انسولین را به بدن  او تحویل می‌دهد، تعداد تزریقات انسولین او کاهش یافته است، این پچ دارای نیدل‌ ریزی است که از طریق اتصال به پوست، انسولین را به بدن بیمار تحویل می‌دهد.

 او می گوید: هر روز صبح سیستم V-Go را با یک نیدل بروی پوست خودم می‌چسبانم هنگامیکه  این پچ در محل قرار می گیرد، دیگر دردی ندارد البته نیدل آن خیلی بزرگ نیست به همین دلیل چندان  دردی ندارد و تنها احساس ناخوشایند این روش همان بار اول در هنگام چسباندن پچ بر روی پوست است.

دکتر Parikh از مرکز Sugar Land Endocrine & Thyroid می‌گوید: سیستم V-Go مقدار ثابتی از انسولین را در اختیار بدن بیمار قرار می‌دهد و از آنجائیکه  شما نمی‌توانید این مقدار را کاهش دهید، برای افرادی که به بیماری دیابت نوع 1 مبتلا هستند، مناسب نمی باشد، بجای آن دکتر Parikh این سیستم را برای گروه خاصی از بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 توصیه می کند.

 او می‌گوید: سیستم V-Go ابزار خوبی برای بیمارانی است که با تزریقات مکرر انسولین در طول روز مشکل دارند، آنها نمی‌خواهند قلم انسولین خود را در هر محلی استفاده کنند. اما سیستم پچ V-Go همیشه بر روی پوست آنها  چسبیده است و انسولین مورد نیازشان را در اختیار آنها قرار می دهد.

با این سیستم تعداد تزریقات هفتگی انسولین از 28 بار به 7 بار در هفته کاهش می‌یابد. اکثر بیمارانی که از سیستمV-Go   استفاده می کنند از نحوه‌ی کنترل بیماری خود رضایت بیشتری داشته و به کنترل بهتری دست یافته‌اند.

منبع:

www.click2houston.com/news/new-approach-to-diabetes-treatment-eliminates-need-for-constant-injections