راهنمای عملی جدید برای متخصصین بهداشتی بمنظور حمایت از نیازهای احساسی و عاطفی بزرگسالان مبتلا به دیابت

12 مارس 2019 - دیابت انگلیس یک منبع جدید برای کمک به متخصصان مراقبت های بهداشتی بمنظور حمایت از نیازهای عاطفی بزرگسالان مبتلا به دیابت راه اندازی کرده است.

دیابت بیش از یک وضعیت فیزیکی است زیرا بیمار باید بی وقفه به خود مدیریتی این بیماری بپردازد که این فشارها می تواند تاثیر عمیقی بر سلامت عاطفی افراد داشته باشد. نظارت بر قند خون، تزریق انسولین، مصرف دارو و تلاش برای پیروی از یک رژیم غذایی سالم، می تواند برای افراد مبتلا به این بیماری دشوار باشد و منجر به مشکلاتی در سلامت عاطفی و روحی آنها شود.

"دیابت و سلامت روحی - یک راهنمای عملی برای متخصصین بهداشتی بمنظور حمایت از بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2" یک منبع مبتنی بر شواهد با فصل های اختصاصی در مورد مسائل عاطفی رایجی است که افراد مبتلا به دیابت ممکن است با آن مواجه شوند، از جمله مشکلات غذایی، افسردگی، اختلالات اضطرابی، ترس از هیپوگلیسمی و دیسترس دیابتی.

این راهنما، راهکارها و ابزارهایی را برای تشخیص مشکلات عاطفی و شروع گفتگوها با بیماران، ارائه ی پشتیبانی مناسب، استفاده از زمان مشاوره به طور موثر و دانستن اینکه چه زمانی به این مشکلات باید اشاره شود، ارائه می دهد.

این منابع براساس این فرضیه تهیه شده اند که وقتی متخصصین مراقبت های بهداشتی نیازهای احساسی بیماران را در نظر می گیرند، مدیریت دیابت بهبود می یابد، زیرا جنبه های احساسی و فیزیکی مدیریت دیابت از هم مجزا نیستند.

لیبی دولینگ، مشاور ارشد بالینی دیابت انگلیس گفت:توجه به نیازهای عاطفی به اندازه ی مراقبت های فیزیکی از افرادی که به دیابت مبتلا هستند، مهم می باشد، اما برای بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی آغاز این گفتگوها آسان نیست. این منبع برای کمک به احساس اعتماد به نفس بیشتر برای آغاز بحث در مورد نیازهای عاطفی در طول زمان مشاوره تهیه شده است، تا در صورت لزوم حمایت لازم  و پشتیبانی مناسب به بیماران ارائه شود.این منبع برای ارائه ی حمایت از سوی متخصصان مراقبت های بهداشتی برای ارائه ی مراقبتهای جامع به بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 ارزشمند خواهد بود.

دیابت و سلامت روحی - یک راهنمای عملی برای متخصصین بهداشتی بمنظور حمایت از بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2" - در اصل بصورت طرح ملی خدمات دیابت در استرالیا توسط یک تیم از متخصصان مراقبت های بهداشتی متخصص در زمینه ی روانشناسی و دیابت منتشر شده بود که سپس توسط یک گروه از متخصصان بالینی بریتانیایی برای مخاطبان انگلیسی از طرح اصلی اقتباس گردید.

منبع:

https://www.diabetes.org.uk/

https://www.news-medical.net/news/20190312/New-practical-guide-for-health-professionals-to-support-emotional-needs-of-adults-with-diabetes.aspx