دیگر به مردم نگویید که از خوردن چربی های اشباع پرهیز کنند

8 جولای 2019 - کارشناسان یک تیم بین المللی می گویند توصیه به نخوردن چربی های اشباع را متوقف کنید، زیرا عدم مصرف مواد غذایی حاوی چربی های اشباع می تواند از رسیدن مواد مغذی حیاتی به بدن جلوگیری کند بدین ترتیب زیان آن بیشتر از منافع آن خواهد بود.

دانشمندان دانشگاه کپنهاگ مزایای غذاهای حاوی چربیهای اشباع را در تامین ترکیبات حیاتی بدن مانند ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین، فیبر، آهن و روی، پر رنگ کردند.

پیش از این، چربی های اشباع به دلیل ارتباط آنها با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مورد نکوهش قرار می گرفتند، اما این ارتباطات در سال های اخیر رد شده اند.

دستورالعمل های تغذیه ای بریتانیا در حال حاضر توصیه می کنند که تمام چربی ها را کاهش داده و چربی اشباع، از جمله گوشت های حیوانی و محصولات لبنی، با چربی های غیر اشباع، جایگزین شوند اما غذاهایی که بعنوان منابع غنی از چربی های غیر اشباع محسوب می شوند مانند آجیل، زیتون، آووکادو، ماهی آزاد و ماهی تن همچنین دارای مقدار قابل توجهی چربی اشباع هستند.

یک تیم از محققان از سراسر جهان، توصیه به کاهش چربی اشباع را مورد سوال قرار دادند. آنها می گویند این امر باعث شده است که مردم به دلیل اقدامات علمی و سیاست گذاری های اشتباه به سمت مصرف بیشتر نشاسته و قند رو آورند.

دکتر Arne Astrup از دانشگاه کپنهاگ، گفت: غذاهای خاصی که حاوی چربیهای اشباع هستند، ممکن است واقعا خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 و همچنین بیماری های غیر مسری از جمله سرطان را کاهش دهند.

محققان گفتند: براساس چندین دهه تجربه، ما نگران هستیم که تمرکز بر کاهش کل چربیهای اشباع به عواقب ناخواسته ای بیانجامد که دولت ها، مصرف کنندگان و صنایع را گمراه کرده و سبب حرکت به سمت غذاهایی با چربی اشباع کم اما مملو از نشاسته و قند شود.

دستورالعمل جدید سازمان بهداشت جهانی، که در حال حاضر در قالب پیش نویس است، بر کاهش مصرف چربیهای اشباع به کمتر از 10٪ تاکید دارد. اما محققان می گویند تمرکز بر کاهش چربی های اشباع، سبب می شود که مصرف چربی های ترانس افزایش یابد. این نوع از چربی ها در غذاهای فرآوری شده از جمله غذاهای سرخ شده، فراوان هستند. مصرف چربی های ترانس در سال 2004 در دانمارک ممنوع شد و اتحادیه اروپا نیز مصرف آنها را ممنوع کرد.

پروفسور Buttriss از بنیاد تغذیه ی بریتانیا گفت: این نشان دهنده پیچیدگی ارائه ی توصیه های تغذیه ای بر اساس مواد مغذی است زیرا ما هرگز مواد مغذی را به تنهایی صرف نمی کنیم، بلکه مواد غذایی که مصرف می کنیم، ترکیبی پیچیده از اجزای مختلف هستند.

یافته های این تحقیق در مجله ی BMJ منتشر شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2019/jul/do-not-tell-people-to-avoid-saturated-fat,-worldwide-research-team-warns-98061526.html