درمان دیابت با کلاهک بادمجان

دانشجوی دکترای دانشگاه آیوه امریکا موفق به تولید پودری از کلاهک میوه بادمجان برای درمان بیماران دیابتی شده است. پروین علیپور نصیرمحله، دانشجوی دکتری رشته زمین شناسی زیست محیطی از دانشگاه آیوه امریکا در دبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در این طرح، ابتدا کلاهک میوه بادمجان را بر روی چند موش که مبتلا به دیابت نوع یک و دو بودند، آزمایش کردم که نتیجه بسیار معجزه آسایی نشان داد و در نمونه  یانسانی نیز افراد زیادی داوطلب شدند و پس از استفاده از این محصول نتیجه مثبتی بر روی آنها حاصل شد.

وی با بیان این‌که احتمال این‌که این داروی گیاهی لوزالمعده را وادار به ترشح مرتب انسولین نماید، وجود دارد، که البته تایید آن نیازمند کار علمی بیشتری است.

علیپور خاطرنشان کرد: این اختراع در اظهارنامه ای با شماره 139650140003008337 در اداره ثبت اختراعات ایران در مرحله استعلام است.

وی با بیان این ‌که از میوه بادمجان موفق به تولید پنج محصول شده است، یادآور شد: تولید رنگ خوراکی از پوست بادمجان نخستین طرحی بود که داشتم؛ این رنگ خوراکی دارای خواص ضد سرطانی است و از تبدیل شدن سلولهای سالم به سلولهای سرطانی جلوگیری می‌کند.علیپور، تولید آرد خوراکی از پوست خشک بادمجان، تولید کود طبیعی و یا مکمل‌های غذایی ماهی از کاسه ی میوه بادمجان را از دیگر دستاوردهای خود از میوه بادمجان عنوان کرد.

منبع: ایسنا