دانشمندان خواستار درج برچسب هشدار برای آگاهی مردم از سطح ارسنیک موجود در برنج شدند

4 مه 2020 - دانشمندان پس از تحقیقات خود خواستار درج برچسب هشدار بر روی برنج برای آگاهی مردم در مورد میزان آرسنیک موجود در برنج شدند، آنها دریافتند که نیمی از انواع برنج مورد مطالعه ی آنها، حاوی ارسنیکی بالاتر از حداکثر مقدار مجاز برای این سم کشنده است.

در مطالعه‌ای که در ژورنال Ecotoxicology and Safety Environment ، منتشر شده است، تیمی از انستیتوی مواد غذایی پایدار از دانشگاه شفیلد دریافتند که از بین 55 نمونه برنج فروخته شده در انگلستان 28 مورد حاوی سطحی از آرسنیک هستند که از حد تعیین شده در مقررات کمیسیون اروپا برای مصرف برنج توسط نوزادان و کودکان جوان فراتر است.

نتایج این تحقیق نشان داد که برنج قهوه ای حاوی مقادیر بالاتری از مواد سرطان زا نسبت به برنج سفید یا وحشی است زیرا حاوی سبوس( لایه بیرونی دانه) است. در همین حال، برنج های رشد یافته ی ارگانیک حاوی مقادیر قابل توجهی ارسنیک بالاتر نسبت به برنجهای غیر ارگانیک بودند. برنج سفید حاوی کمترین میزان آرسنیک بود.

محققان با توجه به پیامدهای سلامتی آرسنیک، به این نتیجه رسیدند که مصرف برنج توسط نوزادان زیر یک سال باید به حداکثر 20 گرم در روز از 28 گونه برنجی که نقض مقررات داشته اند، محدود شود تا از بروز خطر سرطان در مراحل بعدی زندگی آنها جلوگیری گردد.

آنها توصیه کردند که دولت انگلستان و کمیسیون اروپا باید برچسب هشدار در این زمینه را معرفی کنند تا روشن شود که آیا یک برند خاص از برنج برای مصرف نوزادان و کودکان زیر پنج سال بی خطر است یا خیر.

برنج و محصولات مبتنی بر برنج به دلیل فواید غذایی و پتانسیل آلرژیک نسبتاً کم، مورد استفاده ی زیادی قرار می گیرند، اما طبق گفته سازمان اروپایی ایمنی مواد غذایی، کودکان به دلیل وزن کمتری که دارند دو تا سه برابر بیشتر از بزرگسالان در معرض خطر آرسنیک هستند.

آرسنیک، که توسط آژانس بین المللی تحقیقات سرطان در گروه مواد سرطان زا طبقه بندی شده است، محلول در آب است، بنابراین در برنج که بیشتر از سایر غلات در مزارع آب گرفته رشد می کند، تجمع می یابد. قرار گرفتن در معرض آرسنیک تقریباً بر تمام اعضای بدن تأثیر می گذارد و می تواند باعث ضایعات پوستی، سرطان، دیابت و بیماری های ریه شود.

دکتر Manoj Menon ، دانشمند گروه جغرافیا در دانشگاه شفیلد و نویسنده اصلی این تحقیق، گفت: برنج قهوه ای و وحشی غذاهای سالم پر از فیبر و انواعی از ویتامین هستند، و نیازی نیست که بزرگسالان از خوردن آنها پرهیز کنند، اما این نگرانی وجود دارد که شاهد دیدن انواع مختلفی از این برنج ها باشیم که مقررات ایمنی مواد غذایی را نقض می کنند.

وی ادامه داد: محصولات برنج اغلب گزینه ای ایمن برای نوزادان و کودکان خردسال محسوب می شوند، اما تحقیقات ما نشان می دهد که مصرف بیش از نیمی از برنج هایی که ما بررسی نموده ایم، برای نوزادان باید فقط به 20 گرم در روز محدود شوند تا از خطرات مرتبط با آرسنیک جلوگیری شود.

دولت و کمیسیون اروپا باید برچسب هشدار ارسنیک را اجباری کنند تا مردم نسبت به میزان آرسنیک موجود در برنج آگاهی یابند و خانواده ها بتوانند در هنگام خرید مواد غذایی خود انتخابی آگاهانه داشته باشند.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20200504/Scientists-call-for-labeling-to-warn-public-about-arsenic-levels-in-rice.aspx