داروهای ضد هیپوگلیسمی وارد فاز آزمایشات بالینی می شوند

10 آوریل 2018- تولید داروهای ضد هیپوگلایسمی برای دیابت نوع 1 با دریافت بودجه ای به میزان 3.9 میلیون دلار (2.75 میلیون پوند) تا سال آینده وارد فاز آزمایشات بالینی خواهد شد.
این بودجه به شرکت Zucara Therapeutics برای افزایش تحقیقات خود بر روی داروی نوآورانه ی  ZT-01  اعطا شده است. این دارو یکبار در روز برای جلوگیری از افت قند خون استفاده می شود.
امید است که این بودجه بتواند دارو را برای آزمایشات بالینی در سال آینده آماده کند. این کمک مالی از سویHelmsley Charitable Trust  اهدا شده است که با حمایت از برنامه های بهداشتی و تحقیقاتی در ایالات متحده، به بهبود زندگی بیماران کمک می کند.
مدیر اجرایی شرکت  Zucara Therapeutics، مایکل ویدمر، گفت: این کمک قابل توجه، شکاف مهمی را که در تامین مالی برای آماده شدن این دارو برای آزمایش های بالینی داشتیم، برطرف می کند. این فرصت منحصر به فردی برای همکاری با سازمان  Helmsley Charity Trustاست، که عمیقا در فن آوری های دیابت نوع 1 (T1D) و درمان افراد مبتلا به این بیماری مشارکت داشته و دارای ارتباط قوی در جامعه دیابت است.
بن ویلیامز، مدیر برنامه ی دیابت نوع 1 در Helmsley گفت: ما مشتاق همکاری با Zucara  هستیم و به آنها کمک می کنیم تا آنها اولین شرکت در ارائه ی این گروه از داروها به جامعهT1D باشند. هیپوگلیسمی یک چالش عمده و اغلب نادیده گرفته شده برای کسانی است که باT1D زندگی می کنند و داروی Zucara  مستقیما این نیاز ناخوشایند را هدف قرار می دهد. Zucara با همکاری سایر مؤسسات پیشرو بر روی درک و بازگرداندن توانایی طبیعی پانکراس برای جلوگیری از هیپوگلیسمی تحقیق خواهد کرد. هیپوگلایسمی یا افتقند خون به مقدار قند خون زیر 4 میلی مول بر لیتر یا 72 میلی گرم بر دسی لیتر اطلاق می شود.نشانه های هیپوگلیسمی می تواند شامل عرق، خستگی و سرگیجه باشد.در موارد شدید، هیپوگلیسمی می تواند منجر به تشنج، بی هوشی و حتی کما شود.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/apr/anti-hypoglycemia-drug-receives-funding-in-bid-to-progress-to-clinical-trials-98833934.html