خوردن غلات کامل می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند

اول ژوئن 2020 - یک تجزیه و تحلیل جدید بر روی بیش از 200 هزار نفر نشان داد که خوردن کربوهیدراتهای با کیفیت بالا، مانند غلات کامل، با خطر کمتری برای دیابت نوع 2 همراه است.

پرفسور کیم براون، رئیس این گروه تحقیق از مرکز پزشکی دانشگاه Erasmus و دانشکده بهداشت عمومیHarvard T.H. Chan  ، گفت: مصرف زیاد کربوهیدرات ها با خطر بیشتری برای دیابت نوع 2 همراه است. ما می خواستیم بدانیم که آیا این اثر برای کربوهیدراتهای با کیفیت بالا و کربوهیدراتهای با کیفیت پایین(شامل دانه های تصفیه شده، غذاهای شیرین و سیب زمینی) متفاوت است؟

پرفسور براون یافته های این مطالعه را در کنفرانس Nutrition 2020 Live Online ، که یک کنفرانس مجازی به میزبانی انجمن تغذیه ی آمریکا(ASN) است، ارائه می دهد.

براون و همکارانش داده های مربوط به سه مطالعه را که متخصصان بهداشتی را در ایالات متحده در طی زمان دنبال می کردند، تجزیه و تحلیل کردند. این افراد شامل 69.949 زن از مطالعه ی بهداشت پرستاران ، 90.239 زن از مطالعه ی سلامت پرستاران 2 و 40.539 مرد از مطالعه ی پیگیری متخصصان بهداشت بودند. در مجموع، این مطالعات شامل بیش از 4 میلیون سال پیگیری است که طی آن تقریباً 12000 مورد ابتلا به دیابت نوع 2 ثبت شده است.

محققان مشاهده کردند که جایگزینی کربوهیدراتهای با کیفیت بجای کالریهای بدست آمده از اسیدهای چرب اشباع ، چربیهای monounsaturated، چربیهای polyunsaturated ، پروتئین حیوانی و پروتئین های گیاهی، با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه است. آنها همچنین دریافتند که جایگزینی کربوهیدرات های کم کیفیت با چربی های اشباع، اما نه با سایر مواد مغذی، با خطر کمتری برای دیابت نوع 2 همراه است.

وی گفت: این نتایج اهمیت تمایز بین کربوهیدرات ها از منابع کم کیفیت و پر کیفیت را هنگام بررسی خطر دیابت برجسته می کند. انجام مطالعات مشابه بر روی افرادی با پیشینه های مختلف اقتصادی-اجتماعی، قومیت ها و سنین مختلف، بینشی را در مورد کاربرد این یافته ها برای سایر گروه ها فراهم می کند.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2020-06-grains-diabetes.html