خوردن بیش از حد غذاهای شور می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد

 محققان هشدارمی دهند که خوردن غذاهای بیش از حد شور می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

مطالعه ی تقریباً 3 هزار نفر نشان داد که خطر ابتلا به دیابت در افرادیکه غذاهای نمکی بیشتری استفاده می کردند، دو برابر بیشتر است و این خطر برای افرادی که بطور ژنتیکی مستعد ابتلا به دیابت هستند با مصرف غذاهای شور به 4 برابر افزایش می یابد.

تقریباً کمتر از نصف قاشق چایخوری(2.5  گرم) نمک اضافه در روز خطر ابتلا به دیابت نوع دو را 65 درصد افزایش می دهد. خطر ابتلا به دیابت برای شرکت کنندگانی که بیشترین مقدار نمک را مصرف می کردند( یک و یک چهارم قاشق چایخوری یا بیشتر) 72 درصد بیش از افرادی بود که کمترین میزان نمک را مصرف می کردند.

 محققان دریافتند که خطر ابتلا افراد به "دیابت خودایمنی مخفی در بزرگسالی (LADA)" که نوعی دیابت نوع 1 است برای مصرف هر 2.5  گرم نمک روزانه، 82 درصد افزایش می یابد و این خطر برای افرادی که مقادیر زیادی نمک استفاده می کنند و حامل جهش های خاصی هستند، 4 برابر می شود.

دکتر بهاره رسولی از موسسه ی پزشکی محیط زیست در انستیتوی کارولینسکا در سوئد می گوید: ما ارتباط بین مصرف سدیم و دیابت نوع 2 را تایید نمودیم، مصرف مقادیر زیادی سدیم ممکن است یک عامل خطر برای LADAبویژه برای افراد پرخطر حامل ژنوتیپ های HLAباشد.

برخلاف دیابت نوع 1 که معمولاً در کودکان تشخیص داده می شود، LADA به کندی پیشرفت می کند و غالباً نشانه های آن در بزرگسالی ظاهر می شود. مطالعات نشان داده است تغییر در ژنهای HLA(آنتی ژن لوکوسیت انسانی) با افزایش خطر ابتلا به دیابت مرتبط می باشند.

دکتر رسولی افزود: این یافته ها می تواند تأثیر مهمی بر مراقبتهای اولیه  از افرادی که در بزرگسالی به دیابت مبتلا می شوند، داشته باشد.

 بر اساس توصیه های سازمانهای بهداشتی هر فرد نباید بیش از 6 گرم نمک در روز مصرف کند که تقریباً معادل یک قاشق چایخوری است و برای کودکان نصف این مقدار توصیه می شود.

نتایج این تحقیق در نشست انجمن اروپایی مطالعات دیابت در پرتقال ارائه گردید. این مطالعه شواهد مستحکمی برای ارتباط مصرف بیش از حد نمک و دیابت ارائه داده است.

دکتر رسولی و همکارانش که نتایج تحقیقاتشان در مجله ی Diabetologia منتشر شده است،معتقدند: سدیم که تا 40 درصد از نمک را تشکیل می دهد موجب مقاومت بدن به انسولین می شود، بنابراین به ازاء هر 2.5گرم نمکی که مصرف می کنیم، یک گرم سدیم وارد بدن ما می شود. تحقیقات پیشین نشان داده اند که مصرف بیش از حد نمک با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، احتمالاً از طریق تأثیر مستقیم بر مقاومت به انسولین و افزایش فشار خون و چاقی ارتباط دارد.

 تیم دکتر رسولی بر اساس داده های مطالعات مبتنی بر جمعیت، 355 بیمار مبتلا به LADA و 1136 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 را با 1379 فرد سالم مقایسه کرده و شواهد بیشتری در مورد این ارتباط ارائه نمودند.

اطلاعات مربوط به نوع غذایی که این افراد مصرف می کردند، از طریق یک پرسشنامه ی غذایی جمع آوری گردید و میزان کالری، مواد مغذی و سدیم روزانه ی آنها محاسبه شد. تأثیر ژنتیک بر خطر دیابت نیز در این مطالعه بر اساس تقسیم بیماران به دو گروه پرخطر و سایرین بر اساس ژنوتیپ HLAدر نظر گرفته شد.

 محققان همچنین فاکتورهای خطر تأثیر گذار نظیر سن، جنسیت، BMI، کشیدن سیگار، فعالیت فیزیکی، سابقه ی خانوادگی دیابت، مصرف الکل، میزان کل انرژی دریافتی و میزان پتاسیم دریافتی را در این تحقیق، در نظر گرفتند.

 منبع:

www.express.co.uk/life-style/health/854708/diabetes-news-uk-symptoms-signs-health-food-salt-research