خوردن آجیل ممکن است خطر بیماری قلبی عروقی را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد

19 فوریه 2019- با توجه به تحقیقات جدیدی که در مجله ی انجمن قلب آمریکا"Circulation Research" منتشر شده است، خوردن مقادیر بیشتری آجیل، به ویژه آجیلهای درختی، ممکن است خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد.

دیابت نوع 2 با افزایش خطر ابتلا به کلسترول بالا، بیماری قلبی و سکته مغزی همراه است، آجیل ها مملو از اسیدهای چرب اشباع نشده، فیتوکیمیکال، فیبر، ویتامین هایی مانند ویتامینE و فولات، و همچنین مواد معدنی از قبیل کلسیم، پتاسیم و منیزیم هستند. اطلاعات کمی در مورد مزایای سلامتی، آنها وجود دارد اما تحقیق اخیر نشان می دهد که مصرف آجیل ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که با خطر بیشتری برای عوارض بیماری قلبی مواجه هستند، مفید باشد.

در مطالعه ی اخیر، محققان از پرسشنامه های رژیم غذایی تکمیل شده توسط 16217 مرد و زن قبل و بعد از تشخیص دیابت نوع 2 استفاده کردند و از آنها در مورد مصرف بادام زمینی و آجیلهای درختی در طول یک دوره ی چند ساله سوال کردند. در طی دوره ی پیگیری 3336 مورد بیماری قلبی عروقی (از جمله 2،567 مورد بیماری عروق کرونر و 789 مورد سکته مغزی) و 5682 مورد مرگ (از جمله 1663 مورد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی و 1297 مرگ و میر ناشی از سرطان) ثبت شد.

پرفسورGang Liu محقق علوم تغذیه در دانشکده ی بهداشت عمومی چان در دانشگاه هاروارددر بوستون، گفت: شواهد جدید حاصل از این مطالعه از توصیه ها در مورد مصرف آجیل بعنوان بخشی از الگوهای غذایی سالم برای پیشگیری از عوارض بیماری قلبی عروقی و مرگ زودرس در افراد مبتلا به دیابت، حمایت می کند. علاوه بر این، حتی زمانی که افراد قبل از تشخیص دیابت به خوردن آجیل عادت داشتند، افزودن آجیل بیشتر به رژیم غذایی آنها، احتمالا در هر سن و سالی مفید است. به نظر می رسد هیچ وقت برای تغییر و بهبود رژیم غذایی و شیوه ی زندگی پس از تشخیص دیابت نوع 2 دیر نیست.

محققان دریافتند که خوردن انواع آجیل، برخی از مزایای سلامت قلب را به ارمغان می آورد، در حالی که آجیل های درختی قویترین تاثیر را دارند. نتایج این مطالعه همچنین نشان داد که خوردن حتی مقدار کمی آجیل موثر است. در میان یافته های این تحقیق می توان به نتایج زیر اشاره کرد:

·        در مقایسه با افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که کمتر از 28 گرم(یک وعده ی سروینگ) در ماه، آجیل صرف می کردند، مصرف پنج وعده آجیل در هفته، خطر کلی ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی را 17 درصد ، خطر بیماری عروق کرونر را 20 درصد و مرگ و میر به دلیل بیماری های قلبی عروقی را 34 درصد و  مرگ و میر به همه ی علل را 31 درصد کاهش می دهد.

·        در مقایسه با افرادی که عادت خود را در خوردن آجیل پس از تشخیص دیابت تغییر ندادند، خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی برای افرادی که پس از تشخیص دیابت مصرف آجیل خود را افزایش دادند، 11 درصد ، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر 15 درصد، خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی 25 درصد و خطر مرگ ومیر زودرس به همه ی دلایل 27 درصد کمتر بود.

·        هر وعده ی سروینگ اضافی در هر هفته از انواع آجیل با کاهش 3 درصدی خطر بیماری قلبی عروقی و کاهش 6 درصدی مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی همراه است.

اثرات مثبت خوردن آجیل مستقل از جنسیت، کشیدن سیگار یا وزن بدن بود.

آجیلهای درختی مانند گردو، بادام، آجیل برزیلی، بادام هندی، پسته، گردوی آمریکایی، ماکادامیاس، فندق و آجیل کاج به شدت با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی نسبت به بادام زمینی ارتباط دارند و در واقع بادام زمینی برخلاف آجیلهای درختی، در زیر زمین رشد می کند.

با اینکه مکانیسم دقیق تاثیرات مثبت آجیلها بر سلامت قلبی هنوز مشخص نیست، محققان گزارش می دهند که به نظر می رسد آجیلها کنترل قند خون، فشار خون، متابولیسم چربی ها، التهاب و عملکرد دیواره عروق را بهبود می بخشند. همچنین محققان توضیح می دهند که آجیلهای درختی ممکن است مزایای بیشتری را به همراه داشته باشد زیرا آنها حاوی مقادیر بالاتری از مواد مغذی نسبت به بادام زمینی هستند.

دکتر Prakash Deedwania، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو گفت: بیماری قلبی عروقی عامل اصلی مرگ و عامل اصلی حملات قلبی، سکته مغزی و ناتوانی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 است. تلاش برای درک ارتباط بین این دو بیماری برای جلوگیری از عوارض قلبی عروقی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مهم است و به مردم کمک می کند تا انتخاب های آگاهانه تری برای حفظ سلامت خود داشته باشند.

دکتر Deedwania همچنین اظهار داشت که یافته های این تحقیق بسیار دلگرم کننده هستند، زیرا یک عادت ساده در خوردن آجیلهای درختی مانند بادام، گردو، پسته و غیره می تواند چنین تاثیری عمیق بر حوادث عروق کرونر، مرگ و میر قلبی و مرگ و میر به همه ی علل داشته باشد.این یافته ها بر شواهد رو به رشدی که نشان می دهند تغییرات خاصی در شیوه ی زندگی، ورزش منظم و رژیم محتاطانه می تواند تاثیر قابل توجهی در خطر بیماری های قلبی عروقی و خطر حوادث قلبی در بیماران مبتلا به دیابت داشته باشد، افزوده شد.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2019-02-nuts-cardiovascular-disease-people-diabetes.html