خطر ابتلا به دیابت حاملگی را می توان از قبل از بارداری با مصرف رژیم های غذایی گیاهی کاهش داد

18ژوئن2020 - رژیمهای غذایی سالم مبتنی بر گیاهان، قبل از بارداری ممکن است به کاهش خطر دیابت حاملگی کمک کنند، این نتایج از یک مطالعه کوهورت بزرگ و آینده نگر حاصل شده است.

دکتر Frank Qian، از دانشکده بهداشت عمومی T.H. Chan از دانشگاه هاروارد، گفت: بر اساس این نتایج می توان گفت که پیروی از رژیمهای غذایی مبتنی بر گیاهان قبل از بارداری، به ویژه یک رژیم غذایی که باعث کاهش غذاهای گیاهی ناسالم از جمله دانه های تصفیه شده، سیب زمینی و غذاها و نوشیدنی های شیرین قندی می شود، ممکن است با خطر کمتری برای دیابت حاملگی همراه باشد.

دکتر کیان و همکارانش پس از تنظیم سن، تعداد و نوع زایمان مادر، نژاد، سابقه خانوادگی دیابت، سیگار كشیدن، فعالیت بدنی، الكل، کل انرژی دریافتی، مصرف مارگارین و شاخص توده بدنی  (BMI)، دریافتند که خطر ابتلا به دیابت حاملگی در كسانی كه قبل از بارداری از رژیم غذایی كاملاً غنی تر گیاهی پیروی كرده اند، 19 درصد کاهش یافته است.

کیان این یافته ها را در طی 80مین جلسه علمی انجمن دیابت آمریکا(ADA) مجازی ارائه داد.

وی افزود: یکی دیگر از فواید رژیم های غذایی گیاهی، کاهش مصرف برخی غذاهای حیوانی به ویژه گوشت قرمز و فرآوری شده است که از نظر افزایش خطر دیابت حاملگی به ویژه نامطلوب به نظر می رسد.

این مطالعه بر اساس اطلاعات موجود در مورد ارتباط رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان با خطر کمتر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی(CVD) ، راه اندازی گردید. دانشمندان می خواستند ارتباط رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان را با خطر ابتلا به دیابت حاملگی بررسی کنند.

دکتر Jacinda Nicklas، از دانشگاه کلورادو که در همین جلسه گزارش یک تحقیق دیگر را ارائه داد، با بیان اینکه یافتن راه هایی برای جلوگیری از دیابت بارداری تا چه حد دشوار است، گفت: این مطالعه ممکن است توجه سایر محققان را به بررسی تاثیر یک رژیم غذایی سالم گیاهی در زنان پر خطر جلب کند، ما می دانیم که رژیم های مبتنی بر گیاهان باعث بهبود سلامتی کلی می شوند، این مطالعه نیز شاهدی بر این ادعا است اما بیان کننده ی یک رابطه ی علیتی نیست.

وی اظهار داشت: ما نمی دانیم رژیم های غذایی گیاهی واقعاً این خطر را کاهش می دهند. ممکن است دلیل این کاهش این باشد که زنانی که تمایل به رژیم های غذایی سالم بر پایه گیاهان دارند، از روش های دیگر زندگی سالم نیز تبعیت می کنند.

شناسایی عوامل خطر قابل اصلاح برای جلوگیری از دیابت حاملگی

دیابت حاملگی در 7.6٪ از کل حاملگی ها در ایالات متحده رخ می دهد و با پیامدهای جانبی پری ناتال و افزایش خطر طولانی مدت بیماریهای قلبی متابولیکی برای مادر مرتبط است. همچنین با چاقی طولانی مدت و سایر اختلالات متابولیکی در کودک متولد شده از چنین مادرانی ارتباط  دارد.

دکتر کیان گفت: شناسایی عوامل خطر اصلاح پذیر جدید که بتوانند به پیشگیری از دیابت بارداری کمک کنند، بسیار مهم است.

دستورالعمل های رژیم غذایی برای آمریکایی ها (2015 تا 2020) رژیم غذایی سالم گیاهی را به عنوان یکی از ابزارهای کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 وCVD توصیه می کند.

کیان خاطرنشان کرد: ویتامین ها، مواد مغذی و پلی فنول های موجود در غذاهای گیاهی ... ممکن است به حفظ وزن سالم، بهبود کنترل قند خون، بهبود فشار خون و بهبود التهاب و غیره کمک کنند و بنابراین خطر ابتلا به دیابت نوع 2 وCVD را کاهش می دهند. اما آنچه تاکنون ناشناخته مانده بود اثرات مفید رژیم های غذایی گیاهی بر ابتلا به دیابت بارداری بود.

دکتر کیان تأکید کرد که رژیمهای غذایی در این مطالعه گیاهخواری یا وگان محض نبودند، زیرا حتی شرکت کنندگانی که بیشترین پیروی را از رژیم غذایی گیاهی داشتند، هنوز هم چندین وعده غذای حیوانی در روز مصرف می کردند.

برای این مطالعه، داده های حاصل از مطالعه ی آینده نگر بررسی سلامت پرستاران II، شامل تقریبا 117000 زن در سنین 25-44 سال جمع آوری شده است.آنها پرسشنامه ی دوسالانه ای را در مورد عادات سبک زندگی و پیامدهای بیماری تکمیل کردند. اطلاعات رژیم غذایی توسط پرسشنامه های فرکانس مواد غذایی هر 4 سال یكبار جمع آوری می شد.

رژیم غذایی این افراد نمره دهی و در سه گروه طبقه بندی شد: رژیم غذایی سالم مبتنی بر گیاهان (به عنوان مثال، غلات کامل، میوه و سبزیجات)، رژیم غذایی ناسالم مبتنی بر گیاهان (به عنوان مثال آب میوه و غلات تصفیه شده) و رژیم غذایی مبتنی برغذاهای حیوانی (مانند لبنیات، تخم مرغ و گوشت).بسته به میزان مصرف انواع مختلف مواد غذایی، امتیازاتی داده می شود تا نمره کلی در شاخص رژیم غذایی گیاهی(PDI) تعیین شود.

سپس شركت كنندگان با توجه به شاخص رژیم غذایی گیاهی(PDI) ، به پنج دسته تقسیم شدند كه اختلاف PDIبین کوینتیل 5 بعنوان سالم ترین و کوینتیل یک به عنوان پایین ترین گروه از نظر میزان مصرف مواد غذایی گیاهی، 17 امتیاز بود(میانگین نمرهPDI  در كوینتیل پنج برابر با 63، در مقابل در کوینتیل یک برابر با 46 بود).

فعالیت بدنی ثبت شده در حدود 20 تا 29 ساعت معادل متابولیک در هفته و میزان کالری دریافتی از حدود 1500 تا 2100 کالری در روز بین کوینتیل یک و پنج متفاوت بود. عوامل دیگر تقریباً مشابه بودند.

نتیجه اصلی در این مطالعه ابتلا به دیابت حاملگی برای بار اول بود.

رژیم غذایی گیاهی سالم باعث کاهش دیابت حاملگی گردید اما رژیم ناسالم گیاهی دیابت حاملگی را افزایش نمی دهد

در کل 846 مورد جدید از دیابت حاملگی از تعداد 20707 حاملگی تک قلویی واجد شرایط از حدود 15000 زن بین سالهای 1991 تا 2001 ثبت شد.

تجزیه و تحلیل ها نشان داد که یک رابطه ی معکوس قوی بین رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان و دیابت حاملگی با کاهش 30 درصدی خطر در بالاترین کوینتیل در مقابل کمترین کوینتیل (نسبت خطر 0.70، P= 0.0004)پس از تنظیم سن، نوع و تعداد حاملگی، نژاد ، سابقه خانوادگی دیابت، استعمال دخانیات ، فعالیت بدنی ، الکل ، انرژی کل و مصرف مارگارین وجود دارد.

دکتر کیان گزارش داد: پس از تنظیم نتایج برای BMI قبل از بارداری، این میزان به 0.81 کاهش یافت (0.03 = P).

محققان همچنین 13 درصد خطر ابتلا به دیابت حاملگی را به ازای هر 10 امتیاز افزایش در شاخص رژیم غذایی گیاهی برای افرادی که بالاترین پیروی را از رژیم غذایی گیاهی داشتند، مشخص کردند.

با این وجود، هیچ ارتباط معنی داری بین شاخص رژیم غذایی ناسالم مبتنی بر گیاهان با دیابت حاملگی مشاهده نشد. دکتر کیان اظهار داشت: همانطور که فرض کرده بودیم، هیچ افزایش خطری وجود ندارد. این یک مطالعه مشاهده ای است بنابراین علت را توضیح نمی دهد اما محققان دوست دارند علیت را بررسی کنند.

آنها اطلاعاتی در مورد رژیم غذایی در دوران بارداری جمع آوری نکردند، بنابراین بررسی تأثیر رژیم غذایی در دوران بارداری بر دیابت حاملگی مهم است.

وی ادامه داد: همچنین باید تاثیر این رژیم های غذایی گیاهی را بر سلامت فرزندان و همچنین عوارض جانبی آن، به عنوان مثال فقدان مواد مغذی خاص، در مادر و فرزندان را بررسی کنیم. رژیم های غذایی مبتنی بر فرآورده های حیوانی ممکن است مواد مغذی خاصی را که در رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان یافت نمی شود، به فرد ارائه دهند.

دکتر Nicklas، گفت: وزن بدن و فعالیت بدنی کنترل شده است، اما از آنجایی که نتایج نظرسنجی مطالعه Health Nurses II فقط هر 2 سال یک منتشر می شود، ممکن است تا زمان تحلیل، اطلاعات به روز شده در مورد وزن و فعالیت جسمی افراد شرکت کننده بلافاصله قبل یا در دوران بارداری به دست نویسندگان نرسیده باشد. وی ادامه داد: به همین ترتیب ، پرسشنامه های فرکانس مواد غذایی هر 4 سال یکبار ارسال می شوند، بنابراین رژیم غذایی درست قبل یا در دوران بارداری ممکن است ثبت نشده باشد و ممکن است عوامل غیرقابل اندازه گیری دیگری نیز وجود داشته باشد که در کاهش میزان دیابت حاملگی نقش داشته اند اما در این تحلیل و بررسی گنجانده نشده باشند.

منبع:

https://www.medscape.com/viewarticle/932548