تمرکز بیشتر بر روی گذار از مراقبتهای دوران کودکی به بزرگسالی برای افراد جوان مبتلا به دیابت نوع 2

8 فوریه 2018- محققان اظهار داشتند حمایت بیشتری از افراد جوان مبتلا به دیابت نوع 2 در طی دوره ی گذار از خدمات مراقبتی کودکان به خدمات بزرگسالان ، باید صورت گیرد .این مطالعه نشان داد که این انتقال می تواند تاثیر زیادی بر سلامت جوانان و کنترل قند خون آنها بر جا گذارد.
تغییر درمانگاه، تغییر تیم مراقبین بهداشتی و اهداف قند خون، تنها برخی از مواردی هستند که می توان انتظار داشت در انتقال خدمات از مراقبتهای دوران کودکی به مراقبتهای بزرگسالی برای افراد مبتلا به دیابت رخ دهد.
محققان دانشگاه پنسیلوانیا می خواستند ببینند که چگونه گذار از مراقبتهای کودکی به بزرگسالی بر سلامت این افراد تأثیر می گذارد، بنابراین آنها بر روی 182 بزرگسال جوان مبتلا به دیابت نوع 2 تمرکز کردند.
در این گروه 64٪ زن، 87٪ چاق و 75٪ از اقلیتهای قومی بودند.
یافته های منتشر شده در مجله ی  Diabetic Medicineنشان داد که انتقال مراقبت با احتمال بیشتر کاهش کنترل گلایسمی که بخش مهمی از مدیریت دیابت است، بدون در نظر گرفتن جنس، سن یا نژاد، ارتباط دارد.این مطالعه همچنین نشان داد که 15 درصد از شرکت کنندگان پس از این دوره ی گذار تحت مراقبت برای این بیماری قرار نگرفته اند.
محققان گفتند: مطالعه ما نیاز به توسعه ی برنامه های بالینی متناسب و سیاست گذاری دقیق برای سیستم های بهداشتی بمنظور حمایت از جمعیت رو به رشد جوانان مبتلا به دیابت نوع 2 که در سنین پایین به این بیماری مبتلا شده اند را نشان می دهد.
برقراری ارتباط منظم با تیم مراقبت های بهداشتی دیابت، دارای تاثیر زیادی بر کنترل دیابت و جلوگیری از عوارض ناشی از آن است.
با در نظر گرفتن اینکه امروزه دیابت نوع 2 در تعداد روز افزونی از جوانان، تشخیص داده می شود انجام مداخلاتی برای ایجاد ثبات در سلامت این افراد ضروری است.به عنوان مثال، تبعیت از یک رژیم کم کربوهیدرات به بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کرده است که بیماری خود را معکوس کنند. اصول کلی رژیم غذایی دیابت که شامل کاهش مصرف زیاد مواد قندی، غذاها و نوشیدنیهایی با کربوهیدرات بالا می شود، می تواند به کاهش قند خون و وزن این افراد کمک کند.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/feb/more-focus-needed-on-young-people-with-type-2-diabetes-moving-to-adult-care,-say-researchers-93562940.html