تقریبا مرگ 3 میلیون نفر بر اثر سکته ی مغزی یا حوادص قلبی با مصرف کم میوه ها و سبزیجات ارتباط دارد

یک مطالعه ی جدید نشان داده است که تقریبا 3 میلیون نفر از افرادی که به دلیل سکته مغزی و بیماری قلبی جان خود را در سال 2010 از دست داده اند، به اندازه ی کافی از میوه ها و سبزیجات استفاده نمی کردند.

بیماری قلبی عروقی(CVD) علل بیشترین تعداد مرگ و میر در سراسر جهان است. مطالعه ی حاضر نشان داد که بین مرگ و میر بر اثر بیماریهای قلبی و عروقی و مصرف میوه و سبزیجات(FVI) رابطه ای روشن وجود دارد.

در واقع، تقریبا 1.8 میلیون مرگ و میر به دلیل بیماریهای قلبی عروقی(1 در 7) در سال 2010، در میان افرادی رخ داده است که مقادیر کمی میوه مصرف می کردند. در همین حال، 1 میلیون مرگ و میر دیگر که در میان افراد مبتلا به بیماریهای قلبی عروقی(1 در 12) رخ داده است با میزان ناکافی مصرف سبزیجات مرتبط بوده است. به عبارت دیگر، خوردن میوه و سبزیجات کافی خطر مرگ ناشی از حمله قلبی یا سکته مغزی را شدیدا کاهش می دهد.

چگونه میوه ها و سبزیجات از سلامت قلبی و عروقی محافظت می کنند؟

میوه ها و سبزیجات حاوی فیبر، و یون هایی مانند پتاسیم و منیزیم و همچنین آنتی اکسیدان های گیاهی هستند. این عوامل از افراد در برابر فشار خون و کلسترول بالا محافظت می کنند. آنها همچنین باعث سلامت میکروبیوم روده می شوند. در نهایت، احتمال چاقی یا اضافه وزن در میان افرادی که مصرف میوه و سبزیجات (FVI) بالایی دارند، کمتر است. تمام این فواید به این معنا است که FVI سلامت قلبی و عروقی را بهبود می بخشد.

اکثر مردم فقط کالری و ویتامین های مواد غذایی را در نظر می گیرند و فقط مقدار نمک و شکر مواد غذایی را چک می کنند. نویسنده ی این مقاله دکتر داریوش مظفریان می گوید: این یافته ها نشان می دهد که نیاز به تمرکز بیشتری بر افزایش دسترسی و مصرف مواد غذایی محافظ مانند میوه ها، سبزیجات و حبوبات داریم، نتایج این مطالعه، یک پیام مثبت با پتانسیل بسیار بالا برای بهبود سلامت جهانی دارد.

کشورهایی باکمترین میانگین FVI دارای بیشترین میزان سکته قلبی هستند. به همین دلیل، در کشورهای آسیای جنوب شرقی، آسیای شرقی و کشورهای جنوب صحرای آفریقا، که مردم آنها میوه ی کمتری می خورند، میزان مرگ و میر ناشی از سکته بالاتر بود. از سوی دیگر، مصرف کم سبزیجات در کشورهای آسیای مرکزی و اقیانوسیه با میزان بالای بیماری های قلبی مرتبط بود.

 بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از CVD به دلیل مصرف کم میوه و سبزیجات به ترتیب در چین و هند رخ می دهد. در ایالات متحده، محققان بیش از 80،000 و 57،000 مرگ و میر ناشی از سکته مغزی را به ترتیب، به مصرف کم سبزیجات و میوه ها نسبت داده اند.

نکته این است که همه ی افراد می تواند از میوه ها یا سبزیجات مختلفی استفاده کنند و با این کار بعنوان ساده ترین راه از تعداد زیادی از مرگ و میرها جلوگیری کنند. ویکتوریا میلر، نویسنده ی ارشد این تحقیق، گفت: میوه ها و سبزیجات یک جزء قابل تغییر در رژیم غذایی هستند که می توانند مرگ و میر قابل پیشگیری را در سطح جهان تحت تاثیر قرار دهند. یافته های ما نشان می دهد نیاز به تلاش های جمعیتی برای افزایش مصرف میوه و سبزی در سراسر جهان داریم.

چقدر میوه و سبزی کافی است؟

شما لازم نیست شکم خودتان را با سبزیجات یا میوه ها پر کنید تا یک رژیم غذایی مناسب قلب داشته باشد. فقط حدود 300 گرم میوه (به اندازه دو سیب کوچک) و 400 گرم سبزی در روز (معادل 3 فنجان هویج خام) به عنوان "میزان مصرف مطلوب" کافی است تا به سلامت قلبی عروقی خود کمک کنید. حبوبات و غده های زیر زمینی نیز در این مطالعه بخشی از سبزیجات در نظر گرفته شدند.

محققان در این مطالعه، اطلاعات مربوط به رژیم غذایی و غذاهای در دسترس را از سال 2010، از حدود 82 درصد از مردم جهان و 113 کشور از 187 کشور جهان جمع آوری کردند. همچنین آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی را از هر کشور به طور جداگانه از متاآنالیزهای اخیر جمع آوری کردند تا میزان مرگ و میرناشی ازCVD را به دست آورند. آنها همچنین از آخرین اطلاعات در مورد تاثیر افزایش FVI در بیماری های قلبی عروقی استفاده نمودند. با بررسی تمام این اطلاعات، آنها نسبت خطر مربوط به هر علت (مصرف کم میوه یا مصرف کم سبزی) و تعداد مرگ و میر ناشی از هر بیماری (سکته مغزی / بیماری قلب) را به دست آوردند.

 در میان گروه های سنی مختلف، خوردن مقادیر کمتر میوه ها و سبزیجات بیشترین تاثیر را بر بزرگسالان جوان و به ویژه مردان داشت. محققان فکر می کنند این امر به این دلیل است که زنان احتمالا میوه ها و سبزیجات بیشتری نسبت به مردان مصرف می کنند.

کلام آخر این است که خوردن مقادیر کافی از میوه ها و سبزیجات به شدت باعث کاهش خطر سکته مغزی و بیماری قلبی می شود. اقدامات بهداشت عمومی برای کاهش تعداد مرگ و میرهای قابل پیشگیری در مبتلایان بهCVD باید بر آموزش و تشویق عموم مردم به تغییر رژیم غذایی خود، و مقرون به صرفه کردن و قابل دسترس نمودن میوه جات و سبزیجات متمرکز باشد.

این مطالعه در نشست سالانه انجمن تغذیه در سال 2019، ارائه شد.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20190610/Almost-3-million-deaths-linked-to-low-fruit-and-vegetable-intake-warns-study.aspx