تحقیقات نشان می دهد نوشیدن چای بدون مصرف قند هم ممکن است

29آوریل 2019- شواهد فزایندهای نشان می دهد که چگونه مصرف قند با شرایط بهداشتی از جمله سرطان و بیماری های قلبی ارتباط دارد و مصرف قند بالا باعث افزایش خطر ابتلا به چاقی و دیابت نوع 2 می شود.

حذف یا کاهش مصرف قند به همراه چای می تواند یکی از راه های کاهش مصرف قند باشد، حال یک مطالعه جدید نشان داده است که افراد علاقه مند به نوشیدن چای، قادر به تغییر عادت خود در مصرف قند بهمراه چای هستند.

محققان دانشگاه کالج لندن و دانشگاه لیدز می گویند پس از بیش از یک ماه مطالعه ی 64 مرد که معمولا چای خود را بهمراه شکر می خوردند، مشخص گردید که این افراد هنوز هم از نوشیدن چای خود بدون استفاده از قند لذت می برند و آنها دل تنگ مصرف قند بهمراه چای خود نمی شود.

کاهش مصرف قند می تواند بسیار مفید باشد، اما محققان این مطالعه پیش بینی کردند که برخی از شرکت کنندگان که عادت به اضافه کردن قند به فنجان چای خود داشته اند، تمایلی به کاهش یا قطع مصرف قند نداشته باشند.

در این مطالعه شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند: یک گروه از اضافه کردن قند در چای خود بلافاصله دست کشیدند، گروه دیگر با کاهش تدریجی مصرف قند خود در طی مدت بیش از چهار هفته مصرف آن را قطع کردند، و گروه کنترل که به نوشیدن چای با شکر ادامه دادند.

نتایج هر دو استراتژی موفقیت آمیز بود. پس از یک دوره ی چهار هفته ای، 42 درصد از کسانی که به طور تدریجی میزان مصرف قند خود را کاهش داده بودند، گفتند که دیگر چای خود را با قند یا شکر میل نمی کنند، در حالی که 36 درصد از گروه ترک فوری، موفق شده بودند که چای خود را بدون قند یا شکر بنوشند. اما تنها 6 درصد از شرکت کنندگان در گروه کنترل، مصرف چای شیرین را متوقف کرده بودند.

محققان گفتند که یک روش مشابه برای تشویق مردم برای کاهش مصرف نوشابه های قندی می تواند بکار گرفته شود.

محققان اظهار داشتند که مصرف بیش از حد قند یک مشکل بهداشت عمومی است و شکر موجود در نوشیدنی ها به میزان قابل توجهی در مصرف قند کلی افراد تاثیر می گذارد. بنابراین کاهش مصرف قند در نوشیدنی ها ممکن است به کاهش مصرف کل قند کمک کند.

نتایج این تحقیق در کنگره ی چاقی اروپا که در گلاسکو برگزار می شود، ارائه شد. محققان می گویند در حال حاضر به مطالعات بیشتری برای تایید این یافته ها احتیاج دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شکر، شیرینی و قند موجود در نوشیدنی ها، به برنامه برنده جایزه رسانه ی دیجیتال دیابت "Low Carb"مراجعه کنید.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2019/apr/tea-drinkers-will-not-miss-sugar-after-quitting,-research-shows-92010656.html