تحقیقات جدید برای بررسی اثرات مثبت بلوبری در مردان مبتلا به دیابت نوع 2 انجام شد

11 مه 2020- یک مطالعه جدید پژوهشی منتشر شده در Current Developments in Nutrition  نشان داد که مصرف یک فنجان بلوبری تازه ، یا 22 گرم بلوبری خشک شده به روش انجمادی(freeze-dried)، ممکن است فوایدی بر حوزه هایی از سلامت مردان دارای اضافه وزن مبتلا به دیابت نوع 2، داشته باشد. این مطالعه با عنوان "تأثیر مصرف بلوبری بر پارامترهای سلامت قلب و عروق در مردان مبتلا به دیابت نوع 2: یک کارآزمایی 8 هفته ای، دو سو کور، تصادفی ، کنترل شده با دارونما" بود که در مرکز پزشکی جانبازان Stratton در نیویورک انجام شد.

این مطالعه نشان داد که مصرف معادل یک فنجان بلوبری تازه آمریکایی (یا 22 گرم بلوبری خشک شده به روش انجمادی) به بهبود بالینی قابل توجه هموگلوبین A1c و فروکتوزآمین، در مقایسه با دارونما منجر می شود. هموگلوبین A1c و فروکتوزآمین معیارهای قابل اندازه گیری برای دیابت نوع 2، هستند. این شاخص ها دو روش برای اندازه گیری کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت می باشند. اول، اندازه گیری سطح HbA1c به شما اطلاعاتی در مورد کنترل قند خون طولانی مدت می دهد و منعکس کننده تاریخچه ای از سطح گلوکز تجمعی در دو یا سه ماهه قبلی است. آزمایش سطح فروکتوزامین، میزان متوسط ​​ گلوکز خون را در طی یک دوره زمانی دو تا سه هفته ای نشان می دهد.

نتایج همچنین حاکی از کاهش معنی دار سطح تری گلیسیرید سرم بعد از مصرف بلوبری در مقایسه با دارونما بود. سطح بالای تری گلیسیرید خون درمان نشده یا کنترل نشده، ممکن است خطر عوارض جدی مانند بیماری قلبی عروقی - که علت اصلی عوارض و مرگ و میر برای افراد مبتلا به دیابت است-، را افزایش دهد.

پرفسور Kim Stote، محقق اصلی این تحقیق گفت: تاکنون تنها در تعداد کمی از کارآزمایی های بالینی انسان، اثرات احتمالی سلامتی بلوبری در جمعیت های مبتلا به دیابت نوع 2 ارزیابی شده است. در حالی که نتایج را نمی توان برای همه ی جمعیت ها تعمیم داد، اما این نتایج به شواهد دیگری که بیانگر استفاده از بلوبری بعنوان یک مداخله رژیم غذایی و یک استراتژی مؤثر برای بهبود عوامل متابولیکی مرتبط با دیابت نوع 2 می باشد، افزوده شد.

طی یک دوره ی هشت هفته ای، محققان 52 شرکت کننده ی مرد دارای اضافه وزن در سنین 51 تا 75 سال را که حداقل 6 ماه از تشخیص پزشکی دیابت نوع 2 آنها گذشته بود، با هموگلوبین A1c  بیش از  6.5  و کمتر از9 و نمایه ی توده ی بدنی بیش از 25 کیلوگرم بر متر مربع، بررسی کردند. در طول مطالعه ، داروهای دیابت غیر از انسولین برای 100٪ از شرکت کنندگان تجویز شد. سایر معیارهای ورود به مطالعه شامل عدم استفاده از انسولین و عدم انجام ورزش سنگین بود.

شرکت کنندگان به طور تصادفی در یکی از دو گروه قرار گرفتند: گروه اول 22 گرم پودر بلوبری خشک شده به روش انجمادی (معادل یک فنجان بلوبری تازه آمریکایی در روز) به همراه رژیم غذایی معمولی و گروه دوم 22 گرم پودر دارونما (با انرژی و محتوای کربوهیدراتی معادل با 22 گرم بلوبری خشک شده به روش انجمادی) به همراه رژیم غذایی معمولی دریافت کردند. توجه داشته باشید، مقدار فیبر مصرفی افراد شرکت کننده در این مطالعه کنترل نشده است، در حالیکه تاثیر فیبر بر پاسخ گلیسمی شناخته شده است.

البته مقدار قند خون و انسولین سرم ناشتا پس از هشت هفته مصرف بلوبری خشک منجمد، در مقایسه با دارونما تفاوت معنی داری نداشت. کلسترول تام، کلسترول LDL ، کلسترول HDL ، غلظت CRP ، فشار خون و وزن بدن بعد از هشت هفته مصرف بلوبری در مقایسه با دارونما تفاوت معنی داری نداشت.

به گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، بیش از 34 میلیون آمریکایی به دیابت مبتلا هستند (حدود 1 نفر از هر 10 نفر). تقریباً 90-95٪ از آنها دیابت نوع 2 دارند. شیوع دیابت نوع 2 به دلیل پیری، عدم تحرک بدنی، اضافه وزن (شاخص توده بدنی بیش از 25 کیلوگرم در مترمربع) و چاقی (شاخص توده ی بدنی بیش از 30 کیلوگرم در مترمربع) در جمعیت ایالات متحده و اکثر نقاط جهان رو به افزایش است.

بلوبری از طریق انجمن قلب آمریکا به عنوان غذایی برای سلامت قلب معرفی و تأیید شده است.

بودجه ی این تحقیق توسط شورایHighbush Blueberry  آمریکا تأمین شد. USHBC هیچ نقشی در طراحی مطالعه، جمع آوری داده ها ، تجزیه و تحلیل داده ها ، تفسیر داده ها یا نوشتن مطالعه نداشت. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحقیقات تغذیه ای، اطلاعات سلامت و دستور العمل های تهیه و مصرف بلوبری به blueberrycouncil.org مراجعه کنید.

منبع:

https://www.prnewswire.com/news-releases/new-research-explores-blueberries-positive-effects-in-men-with-type-2-diabetes-301056048.html