تحقیقات بالینی بر روی یک نوع انسولین جدید در سال 2018 آغاز خواهد شد

 5 ژانویه 2018- یک نوع جدید از انسولین قرار است در سال جاری وارد فاز تحقیقات بالینی شود. از آنجایی که، انسولینهای غلیظ قادر به عملکرد سریع همانند انسولین های سریع الاثر موجود مانند NovoRapid، Humalog و Apidra نیستند، دانشمندان نوع جدیدی از انسولین را تولید کرده اند که علاوه بر داشتن عملکردی سریع دارای غلظت فوق العاده بالایی است که می تواند به کاهش اندازه ی پمپ های انسولین و آسانتر نمودن استفاده از آنها کمک کند.

 این نوع جدید انسولین همچنین برای افراد مبتلا به دیابت که به بیش از 200 یونیت انسولین در روز نیاز دارند، مناسب است.

 این نوع انسولین توسط خیریه ی JDRF و کمپانی داروسازی Arecorدر سال 2016 تولید و در تست های آزمایشگاه موفق بوده است. مرحله ی بعدی بررسی نحوه عملکرد این دارو در انسان قبل از عرضه ی آن به عموم است.

 مدیر تحقیقات خیریه ی JDRF در انگلستان، Rachel Connor گفت: این یک خبر هیجان انگیز است، این انسولین جدید سریع الاثر که دارای غلظت فوق العاده بالایی است، اولین نوع از این انسولین است و ما هم  اکنون منتظر نتابج بالینی آن هستیم.

 ویراستار سایت دیابت بریتانیا،Benedict Jephcote  با تقدیر از تحقیقات جدید گفت: اندازه ی پمپ های انسولین در طول سالهای اخیر مرتباً کاهش یافته است، در حقیقت اندازه ی مخزن انسولین تعیین کننده ی میزان استقبال از این پمپ ها است، چنانچه نتایج آزمایش این انسولین جدید بر روی انسان مثبت باشد، پمپ های انسولین بسیار کوچکتری عرضه خواهند شد که استفاده از آنها را آسان تر می کند، همچنین قلم های انسولین نیز به مراتب کوچکتر می شوند.

اگر نتایج آزمایشات بالینی این انسولین جدید، ایمنی و اثربخشی آن را تایید کند، یک روش درمانی جدید به افراد مبتلا به دیابت نوع 1 ارائه می گردد.

Sarah Howell مدیر اجرائی شرکت Arecor افزود: حمایت بنیاد دیابت جوانان (JDRF) برای ما بسیار ارزشمند بود، ما به این همکاری پرثمر برای ارائه گزینه های درمانی بهتر به افراد مبتلا به دیابت ادامه خواهیم داد.

 منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2018/jan/pioneering-insulin-to-undergo-human-trials-in-2018-90616894.html