تجزیه ی غیرعادی آمینو اسید هایی با زنجیره ی منشعب ممکن است خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد

5 ژوئیه 2018 - مطالعات نشان می دهد که متابولیسم غیر طبیعی سه اسید آمینه ی ضروری با زنجیره ی جانبی منشعب - اجزای پروتئینهای موجود در بسیاری از غذاها - با خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در زنانی با سابقه ی دیابت بارداری، ارتباط دارد.
در ایالات متحده ی آمریکا، حدود پنج نفر از هر 100 مادر باردار، به دیابت بارداری(GDM)  مبتلا می شوند که یک شکل موقت از دیابت است و به دلیل تغییرات هورمونی در بارداری و اختلال در عملکرد انسولین بروز می کند. اگرچهGDM اغلب بدون علامت است و پس از زایمان، ناپدید می شود، اما زنانی با سابقه ی دیابت بارداری، در معرض خطر 7 برابری ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می گیرند.
مکانیسم های بیولوژیکی که موجب این افزایش خطر می شود، هنوز ناشناخته است.اما یک مطالعه ی جدید به رهبری دکتر  Deirdre Tobias، اپیدمیولوژیست در Brigham و بیمارستان زنان و استادیار دانشکده پزشکی هاروارد، نشان می دهد که متابولیسم غیرعادی آمینو اسیدهایی با زنجیره ی جانبی منشعبممکن است تا حدودی مسئول پیشرفت دیابت بارداری به بیماری دیابت نوع 2 باشند. نتایج این تحقیق در مجله ی Clinical Chemistry منتشر شده است.
دکتر  Tobiasو محققین تیم او، گزارشات رژیم های غذایی و نمونه های خونی افرادی که در مطالعه ی سلامت پرستاران دو شرکت کرده بودند را بررسی کردند. این مطالعه از سال 1989 تاکنون، به بررسی خطر بیماری مزمن در زنان پرداخته است. محققان اطلاعات مربوط به 347 زن با سابقه یGDM را بررسی کردند، تقریبا نیمی از آنها بعدا به دیابت نوع 2 مبتلا شده بودند. محققان میزان مصرف آمینو اسیدهایی با زنجیره ی منشعب را با استفاده از دستورالعمل های منتشر شده برای محتوی مواد مغذی محاسبه کردند.آنها همچنین با استفاده از طیف سنجی جرمی، غلظت آمینو اسید های زنجیره ای منشعب را در نمونه های خونی که قبل از ابتلا به دیابت نوع دو از سال 1996تا 1999 جمع آوری شده بود، اندازه گیری نمودند.
محققان دریافتند زنانی با سابقه GDM که بعدا به دیابت نوع 2 مبتلا شدند، صرف نظر از رژیم غذاییشان، سطوح بالاتری از آمینواسیدهایی با زنجیره ی منشعب را در خون خود داشتند.این نشان می دهد که مصرف مقادیر بیشتری از آمینو اسیدهای زنجیره ای منشعب ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد، اما تنها در صورتی که توانایی فرد برای متابولیسم صحیح آنها دچار اختلال شده باشد.
دکتر   Tobiasگفت: اگر میزان آمینواسیدهای با زنجیره ی منشعب، که از رژیم غذایی خود دریافت می کنید، بالا باشد و شما بتوانید این اسیدهای آمینه را به طور معمول از گردش خون پاک کنید، به نظر نمی رسد که شما در معرض خطر دیابت نوع 2 قرار بگیرید.
محققان هنوز نتوانسته اند مسیر خاص مرتبط با این نارسایی متابولیسمی را مشخص کنند، اما به نظر میرسد که انباشته شدن غیر طبیعی این نوع از آمینواسیدها در خون اثرات نامطلوبی بر عملکرد انسولین بر جا می گذارد.
اسیدهای آمینه ی با زنجیره ی منشعب، اسید آمینه های ضروری هستند، به این معنی که آنها فقط می توانند از طریق غذا وارد بدن شوند و بدن ما توانایی سنتز آنها را ندارد.آنها نقش مهمی در عملکرد ایمنی و عصبی دارند و در غذاهای متنوعی وجود دارند.دکتر  Tobiasتأکید کرد که اسیدهای آمینه ی با زنجیره ی منشعب، ضرورتا ناسالم نیستند. او می گوید: به تحقیقات بیشتری برای تعیین تاثیر کاهش این اسیدهای آمینه در رژیم غذایی بر خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در افرادی که متابولیسم غیرطبیعی دارند، نیاز داریم
دکتر   Tobiasگفت: از دیدگاه عملی، اجتناب از مصرف آمینو اسید هایی با زنجیره ی منشعب دشوار است آنها در بسیاری از منابع پروتئینی، چه منابع پروتئینی سالم و چه منابعی که کمتر سالم هستند، یافت می شوند.

توبیاس و تیم او امیدوارند که تشخیص زودهنگام غلظت های بالای آمینو اسیدهای دارای زنجیره ی منشعب در خون، روزی بتواند بعنوان معیاری برای انجام مداخلات زودهنگام برای کمک به افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند، مورد استفاده قرار گیرد.آنها می گویند به تحقیقات بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم از آزمایشات اندازه گیری غلظت این اسیدهای آمینه در خون، بعنوان روشی استاندارد برای شناسایی افراد در معرض خطر، بهره ببریم.

منبع و سایت خبر:

Clinical Chemistry, 2018; clinchem.2017.285841 DOI: 10.1373/clinchem.2017.285841

www.sciencedaily.com/releases/2018/07/180705115623.htm