بی خوابی با مصرف اسنک شبانه، میل به مواد غذایی بی ارزش، چاقی و دیابت ارتباط دارد

اول ژوئن 2018- بر طبق یک تحقیق جدید توسط محققان علوم خواب در دانشگاه آریزونا، خوردن اسنک شبانه و میل به مصرف غذاهای بی ارزش(junk food) ممکن است به رفتارهای ناسالم تغذیه ای منجر شود و ارتباط بالقوه ی بین کم خوابی و چاقی را توضیح دهد.
این مطالعه با استفاده از یک نظرسنجی از طریق تلفن همراه از  3105 بزرگسال از 23 منطقه ی شهری در ایالات متحده انجام شد. از شرکت کنندگان در مورد مصرف منظم میان وعده های شبانه و اینکه آیا بی خوابی تمایل آنها به خوردن junk foodرا تحریک می کند، سوال شد. از این افراد همچنین درباره کيفيت خواب و مشکلات بهداشتی موجودشان مطالبی پرسیده شد.
تقریبا 60درصد از شرکت کنندگان گزارش کردند کهاز اسنک هایشبانه به طور منظم استفاده می کنند و دو سوم آنها گزارش دادند که بی خوابی باعث می شود که میل آنها به مصرف غذاهای بی ارزش بیشتر شود.
محققان دریافتند که میل به مواد غذایی بی ارزش(junk food) با افزایش دو برابری تمایل به مصرف اسنکهای شبانه همراه است، که با افزایش خطر ابتلا به دیابت ارتباط دارد.آنها همچنین دریافتند که کیفیت ضعیف خواب ، به نظر میرسد یک عامل پیش بینی کننده ی اصلی برای میل به مصرف junk foodها است و این اشتیاق با احتمال بیشتری برای ابتلا به چاقی، دیابت و سایر مشکلات سلامتی ارتباط دارد.
پرفسور Grandner، استادیار روانپزشکی و مدیر برنامه ی تحقیقاتی بهداشت خواب از دانشگاه آریزونا گفت: مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که بی خوابی می تواند منجر به تمایل به مصرف junk food در شب شود، که خود منجر به افزایش مصرف اسنکهای ناسالم در شب و افزایش وزن می گردد. این مطالعه اطلاعات مهمی در مورد این فرآیند ارائه می دهد، محققان معتقدند این یافته های آزمایشگاهی ممکن است در واقع با آنچه در دنیای واقعی اتفاق می افتد، منطبق باشد. این ارتباط بین کم خوابی، مصرف junk food و مصرف اسنکهای ناسالم شبانه ممکن است نشان دهنده ی تاثیر بسیار مهم خوابیدن در زمان مناسب و بمقدار کافی، بر تنظیم سوخت و ساز بدن باشد.
کریستوفر سانچز، دانشجوی کارشناسی ارشد تغذیه و رژیم غذایی و نویسنده اصلی این پژوهش و دستیار تحقیق دانشجویی در برنامه ی تحقیقاتی خواب و سلامت به ریاست دکتر Grandner، گفت:  خواب در کنار تغذیه، به طور فزاینده ای به عنوان یک عامل مهم در سلامت معرفی می شود، این مطالعه نشان داد که چگونه الگوهای خواب و تغذیه با هم ارتباط دارند و تصحیح آنها به ارتقای سلامت کمک می کند.
محققان علوم بهداشتی خواب در دانشگاه علوم پزشکیUA به صورت تیم های بین رشته ای در تحقیقات و آزمایشهای بالینی پیشرو برای ارزیابی تاثیر خواب بر حافظه، سلامت روان، استرس، هشیاری و تصمیم گیری و تاثیر عوامل محیطی بر خواب، شرکت دارند.بر اساس برآورد وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، اختلالات خواب و بیداری، 15 تا 20 درصد بزرگسالان ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داده است.
خلاصه ی این تحقیق، در سی و دومیننشست سالانه ی جامعه ی متخصصان خواب(APSS)- SLEEP 2018-، که با همکاری آکادمی پزشکی خواب آمریکا و انجمن تحقیقات خواب، از 2-6 ژوئن در بالتیمور برگزار می گردد، ارائه خواهد شد. دراین نشست به عنوان بزرگترین انجمن جهانی خواب، در مورد آخرین پیشرفت های پزشکی بالینی خواب و چرخه ی تقریبا 24 ساعته ای که بر فیزیولوژی و رفتار ما تاثیر می گذارد و به عنوان علم سیرکادین شناخته می شود، مطالبی ارائه و بحث خواهد شد.

منبع:

www.sciencedaily.com/releases/2018/06/180601171900.htm