بنیاد تحقیقات دیابت جوانان تعهد خود را به توسعه‌ی پانکراس مصنوعی با پروتوکل باز اعلام کرد

 13 نوامبر 2017- بنیاد تحقیقاتی دیابت نوجوانان(JDRF)، برنامه‌های خود را برای حمایت از توسعه‌ی فناوری پانکراس مصنوعی با کمک به ایجاد چارچوب‌های مالی، نظارتی و قانونی اعلام کرد.

تحقیقات بر روی سیستم‌های پانکراس مصنوعی به طور مداوم در حال تکامل است و آزمایشات بالینی  درحال انجام می‌باشند. انتظار می‌رود که در اواخر سال جاری، پانکراس بیونیک (iLetکه تنها انسولین را در اختیار بیماران قرار می‌دهد) برای کسب تاییدیه به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ارسال شود.

 اما یک جامعه‌ی تکنولوژیک متشکل از افرادی که از انتظار برای تایید دستگاه‌های پانکراس مصنوعی ساخت خود، خسته شده‌اند، جنبشی را با هشتک WeAreNotWaiting# راه‌اندازی کرده‌اند.

 JDRF می‌گوید: اکنون می‌خواهیم از نوآوریها در زمینه سیستم پانکراس مصنوعی با حلقه‌ی باز مانند Nightscout، OpenAPS که از پروتکل باز برای مهندسی معکوس مانیتور مداوم قندخون (CGMs) و پمپ‌های انسولین برای تحویل انسولین بر اساس میزان قندخون بیمار استفاده می کنند، حمایت کنیم. به عنوان بخشی از این ابتکار جدید، JDRF به پروژه‌هایی که از این جنبش حمایت می‌کنند، جایزه‌های مالی اعطا و به روند تایید و تولید آن کمک خواهد کرد

 دکتر Aaron Kowalski، کارمند ارشد این مأموریت در JDRFگفت: JDRF قطعاً متعهد شده است که اطمینان یابد افراد مبتلا به دیابت به ابزارهایی که زندگی آنها را بهبود می‌بخشد، دسترسی یابند،  در حالیکه  این بنیاد همچنان به دنبال یافتن راهی برای درمان دیابت است.

سیستم‌های تحویل خودکار انسولین درحال حاضر برای افراد مبتلا به دیابت  نوع 1 مفید هستند و ابداع  پروتکل باز راه‌حل‌های بیشتری را فراهم کرده است. JDRF بدنبال ابزارهایی برای اطمینان از پیشرفت نوآوری با گامهای سریع است، ما بهترین متخصصان در زمینه‌های مختلف را برای حمایت از این ابداعات بکار گرفته‌ایم.

سخنگوی JDRF افزود: این ابتکار جدید، درحال جستجو برای یافتن راه‌هایی برای غلبه بر چالش‌های بالقوه در استفاده و پذیرش سیستم‌های پروتکل باز است. ما معتقدیم که مسیرهای توسعه‌ی انحصاری و پروتکل باز هر دو  می‌تواند این نوآوری را بهبود بخشیده و نتایج درمان دیابت نوع 1 را ارتقا و بار و هزینه‌ی این بیماری را کاهش دهند.

 منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2017/nov/jdrf-announces-commitment-to-aid-open-protocol-artificial-pancreas-development-96035988.html