بزرگترین کمک مالی به تحقیقات بر روی ارتباط دیابت نوع 2 و سرطان پستان

 4 ژانویه 2018- تحقیقات بر روی ارتباط بین سرطان سینه و دیابت نوع 2 بعد از کمک مالی بزرگ به محققان دانشگاه Bradford، ادامه خواهد یافت. خیریه ی سرطان پستان، به دکتر Boyne از دانشگاه  بردفورد، 90 هزار  دلار کمک مالی برای یک پروژه ی 3 ساله اهدا کرد.

دانشمندان تخمین زده اند که خطر ابتلا به سرطان پستان در افراد مبتلا به دیابت نوع دو، 20 درصد بالاتر از افراد سالم است، اگر چه محققان علت دقیق ارتباط این دو بیماری را هنوز کشف نکرده اند. سرطان پستان در حال حاضر شایع ترین سرطان در زنان است و حدود 48 هزار زن در سال با این نوع سرطان شناسایی می شوند. یک نظریه در مورد ارتباط سرطان پستان و دیابت نوع 2 این است که اجزایی در خون موجب ایجاد لخته می شوند یعنی پلاکت ها ممکن است مسئول بروز سرطان باشند.

 دکتر Boyne مدرس علوم سلولی و مولکول در دانشگاه Bradford قصد دارد به بررسی چگونگی اتصال قطعات پلاکت به سلولهای سرطان سینه و درک ارتباط بین این دو بیماری پردازد بیماران ممکن سازیم.

دکتر Richard Berksمحقق ارشد تحقیقات در خیریه ی سرطان پستان می  گوید: درک ارتباط بین این دو بیماری ممکن است به پزشکان برای پیش بینی احتمال ابتلا بیماران دیابتی به سرطان متاستاتیک پستان کمک کند به طوری که درمانهای موثرتری به منظور کاهش خطر متاستاز سرطان و ناعلاج بودن آن ارئه دهند.

دکتر Berks گفت: این یافته ها می تواند منجر به توسعه ی درمانهای جدید بسیار اختصاصی برای افرادی  شود که به سرطان ثانویه ی پستان مبتلا می شوند.

او افزود: هدف ما تا سال 2050، نجات تمام بیمارانی است که به سرطان پستان مبتلا می شوند، پروژه ی  دکتر Boyneما را به قدم به این هدف نزدیکتر خواهد کرد.

 منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2018/jan/major-grant-to-investigate-breast-cancer-and-type-2-diabetes-link-90529352.html