برنامه ی کم کربوهیدرات به یک زن کمک کرد تا تقریبا شش سنگ از وزن خود را از دست بدهد

 7آگوست 2018 - یک پرستار بازنشسته از آکسفورد که پس از برنامه یLow Carb نزدیک به شش سنگ(هر سنگ برابر با 6.35 کیلوگرم) از وزن بدن خود را از دست داد، داستانش را به اشتراک گذاشت تا مشوقی برای سایر افراد مبتلا به دیابت، باشد.
راشل گریفین بعد از تشخیص دیابت نوع 2 تصمیم به شرکت در برنامه ی کم کربوهیدرات در سایت دیابت بریتانیا گرفت، در حال حاضر با کمک راهنمایی این برنامه و راهنمایی هایی آنلاین توانسته است داروهایش را کاهش دهد.
در شروع این برنامه، راشل 114 کیلوگرم وزن داشت و اکنون وزن او فقط 76.2 است.
راشل گریفین 56ساله همچنین گفت که او شگفت زده است که چقدر اطلاعات کمی در مورد دیابت نوع 2 داشته است، او در مورد لحظه ای صحبت کرد که از مقدار قند موجود در برنج و ماکارونی مطلع شده بود. او در مورد تشخیص دیابتش گفت: این یک شوک کامل بود، من آزمایش های معمول خون را انجام دادم و رفتم و حتی فکر نمی کردم که به دیابت مبتلا باشم.
سپس از طرف پزشکم با من تماس گرفتند تا یک قرار ملاقات فوری، را برایم ترتیب دهند، چیزهای بسیاری از ذهن من گذشت، اما من فکر نمی کردم موضوع دیابت باشد.
راشل گفت: من قبلا با بیماران دیابتی کار می کردم، اما در مورد این بیماری اطلاعات زیادی نداشتم. وقتی شروع به مطالعه ی آنلاین کردم، از این که چقدر در مورد این بیماری اطلاعاتم کم و ناقص بوده، شگفت زده شدم.
من فکر کردم که باید کاری انجام دهم تا به خودم کمک کنم و تمام کربوهیدرات هایی که مصرف می کردم را متوقف کردم، من نمی توانستم باور کنم که موادی مانند برنج و ماکارونی چقدر قند دارند.
راشل می گوید کاهش اندازه ی دور کمرم سبب بهبود سایر نتایج من از جمله فشار خون بالا و استئوآرتریت گردید. او همچنین می گوید که مفاصلش بعد از تغییر رژیم غذایی و کاهش وزن او کمتر ملتهب هستند.
راشل اظهار داشت: صحبت با سایر افراد دیابتی بسیار ارزشمند بود زیرا من توانستم نکات و ایده های جدیدی را دریافت کنم. من مجبور شدم کمی خلاق تر شوم اما احساس نمی کردم چیزی را از دست می دهد. من هنوز هم از خوردن برخی مواد غذایی مورد علاقه ام لذت می برم گاه گاه، حتی از شکلات، استفاده می کنم و پاستا و برنج را با اندازه ای که در برنامه ام ذکر شده است مصرف می کنم، اما دیدگاه من بسیار تغییر کرده است.
نتایج یک ساله ی برنامه کم کربوهیدرات در مجله تحقیقاتی پزشکی اینترنتی منتشر شده است، و بیانگر بهبود سطح قند خون، کاهش وزن و کاهش وابستگی به دارو در میان سایر مزایای اصلی این برنامه، است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/aug/low-carb-program-helps-woman-lose-nearly-six-stone-99098750.html