برنامه ی تحقیقاتی بزرگ دیابت نوع 1 تا سال 2020 ادامه می یابد

9 مارس 2018- چندین سازمان و موسسه ی خیریه در سال 2015 برای انجام یک برنامه ی گسترده ی تحقیقاتی بر روی دیابت نوع 1 در اروپا به هم پیوستند، حال آنها تصمیم گرفته اند که این برنامه ی تحقیقاتی را برای دو سال دیگر تا سال 2020 تمدید کنند.
بنیاد اروپایی مطالعه ی دیابت(EFSD)، موسسه ی خیریه یJDRF  وشرکت Eli Lilly، موافقت کرده اند تا 100 هزار دلار (72350 پوند) کمک مالی به موسسات غیر انتفاعی در سراسر قاره ی اروپا برای این تحقیقات اختصاص دهند.در مجموع 19 سازمان در حال حاضر به محققین اجازه داده اند تا تحقیقات خود را در مورد این بیماری خودایمنی ادامه دهند.
رئیس EFSD، پروفسور Stefano Del Prato گفت: زندگی با دیابت نوع 1 نیاز به یک تلاش مدوام برای ایجاد تعادل دارد، در عین حال هنوز اطلاعات زیادی ازعلل و چگونگی بروز این بیماری در دست نداریم، ما به همراه همکارانمان در شرکتLilly   و موسسه یJDRF، متعهد هستیم که برای پیشگیری، کنترل و در نهایت درمان دیابت نوع 1 و عوارض آن، از تحقیقات علمی امیدوار کننده در اروپا حمایت کنیم.
امید است که این کمک مالی از سازمان های تحقیقاتی، به ادامه ی تحقیقات با کیفیت بالینی در زمینه ی دیابت نوع 1 و همچنین افزایش آگاهی از این بیماری کمک نماید.
دکتر Sanjay Dutta، معاون ارشد تحقیقات و همکاریهای بین المللی در JDRFگفت: ما افتخار می کنیم که از ادامه ی این همکاری بسیار موثر، در پیشرفت با کیفیت ترین تحقیقات در مورد دیابت نوع 1 در اروپا حمایت می کنیم.با افزایش درک ما از این بیماری و تحقیقات بالینی که ممکن است منجر به دستیابی به پیشرفت های درمانی شود، ما گام های مهمی را در جهت دیدگاهمان برای ایجاد جهانی بدون دیابت نوع 1 برمی داریم.
دکتر Ruth Gimeno، معاون تحقیقات دیابت و تحقیقات بالینی، در شرکت الی لیلی گفت: به عنوان یک شرکت، ما همچنان متعهد به انجام مأموریت خود برای بهبود زندگی افراد مبتلا به دیابت از طریق انجام تحقیقات پیشرفته هستیم.
وی افزود: ما خوشحالیم که همکاری هایمان را با سازمان های مهمی مانند EFSD و JDRF برای پیشبرد این هدف، ادامه می دهیم. موفقیت این برنامه طی سه سال گذشته الهام بخش ما برای ادامه ی رابطه و سرمایه گذاری در سه سال آینده شده است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/mar/major-type-1-diabetes-research-programme-extended-until-2020-96066303.html