با یک آزمایش جدید ادرار سلامت رژیم غذایی فرد در عرض پنج دقیقه مشخص می شود

22 ژوئن 2020 - دانشمندان آزمایشات گسترده ای را در مورد نوع جدیدی از آزمایش ادرار پنج دقیقه ای انجام داده اند که سلامت رژیم غذایی فرد را اندازه گیری می کند و اثر انگشت ادراری منحصر به فردی را ارائه می دهد.

دانشمندان کالج امپریال لندن با همکاری محققان دانشگاه نورث وسترن، دانشگاه ایلینویز و دانشگاه مرداک، سطح 46 متابولیت مختلف را در ادرار 1848 نفر در ایالات متحده اندازه گیری و تجزیه و تحلیل کردند. این تیم که یافته های خود را در ژورنال Nature Food منتشر کرده است، اعلام نمود که متابولیت ها یک شاخص عینی از کیفیت رژیم غذایی هر فرد محسوب می شوند.

دکتر Posma ، نویسنده ی این تحقیق از گروه متابولیسم، هضم و تولید مثل کالج امپریال، گفت: رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت و بیماری انسان دارد، اگرچه اندازه گیری دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا به توانایی فرد برای یادآوری نوع و مقدار مواد غذایی مصرفی او، تکیه دارد، به عنوان مثال، درخواست از مردم برای پیگیری رژیم های غذایی خود از طریق برنامه ها یا دفتر خاطرات، اغلب می تواند منجر به گزارش های نادرست درباره آنچه در واقع خورده اند، شود. این تحقیق نشان می دهد که این فناوری می تواند به ارائه اطلاعات عمیق در مورد کیفیت رژیم غذایی فرد، و اینکه آیا این نوع رژیم برای آرایش بیولوژیکی فرد مناسب است یا خیر، کمک کند.

این یافته ها ارتباط بین 46 متابولیت در ادرار و انواع مواد غذایی یا مواد مغذی موجود در رژیم غذایی را نشان داد. به عنوان مثال، متابولیت های خاصی با مصرف الکل ارتباط دارند، در حالی که برخی دیگر با مصرف مرکبات، فروکتوز (قند میوه) ، گلوکز و ویتامین C در ارتباط هستند. این تیم همچنین متابولیت های مرتبط با مصرف گوشت قرمز، سایر گوشت ها مانند مرغ و مواد مغذی مانند کلسیم را در ادرار یافتند. برخی از متابولیتها نیز با تعدادی از بیماری ها مرتبط بودند، به عنوان مثال ترکیبات موجود در ادرار مانند formate و سدیم (شاخص دریافت نمک) با چاقی و فشار خون بالا ارتباط دارند.

پروفسور پل الیوت، یکی از نویسندگان این مطالعه و مدیر بخش اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در امپریال کالج، گفت: با اندازه گیری دقیق رژیم های غذایی افراد و جمع آوری ادرار آنها طی دو دوره 24 ساعته، ما توانستیم بین ورودی های رژیم غذایی و خروجی متابولیت ها در ادرار ارتباط برقرار کنیم که ممکن است به بهبود درک چگونگی تأثیر رژیم های غذایی بر سلامتی ما کمک کند. رژیم های سالم دارای الگوی متابولیت های متفاوتی در ادرار نسبت به متابولیتهای مرتبط با بیماریها یا پیامدهای بهداشتی بدتر هستند.

در مطالعه ی دوم که درNature Food  توسط همین تیم از کالج امپریال، با همکاری دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه Aberystwyth و دانشگاه Murdoch و با بودجه انستیتوی ملی تحقیقات بهداشتی، شورای تحقیقات پزشکی و تحقیقات بهداشتی انگلستان، منتشر شده است، محققان از این فن آوری برای تهیه یک آزمایش پنج دقیقه ای برای نشان دادن اینکه ترکیب متابولیت های موجود در ادرار در افراد مختلف متفاوت است، استفاده کردند.

این تیم می گوید: این فن آوری، که یک اثر انگشت ادراری برای فرد محسوب می شود، می تواند به تدوین توصیه های غذایی سالم متناسب با آرایش بیولوژیکی فرد کمک کند. این امر به عنوان "تغذیه ی دقیق" شناخته شده است و می تواند اطلاعات ویژه ای در مورد کیفیت رژیم غذایی فرد در اختیار متخصصان بهداشتی قرار دهد.

دکتر ایزابل گارسیا پرز، نویسنده این تحقیق از کالج ایمپریال، توضیح داد: فن آوری ما می تواند بینش اساسی در مورد روشهای مختلف فرآوری مواد غذایی در افراد متفاوت ارائه دهد و می تواند به متخصصان بهداشتی مانند متخصصان تغذیه کمک کند تا رژیم غذایی و مشاوره ی متناسب با هر فرد را ارائه دهند.

دکتر گارسیا پرز افزود: ما هم اکنون قصد داریم از این فناوری تجزیه و تحلیل رژیم غذایی، برای کمک به افراد در معرض خطر بیماری قلبی عروقی استفاده کنیم.

محققان می گویند: این اثر انگشت از ادرار می تواند برای ایجاد یک نمره شخصی برای هر فرد استفاده شود کهDietary Metabotype Score  یا DMS نامیده می شود.

محققان در آزمایشات خود از 19 نفر خواستند تا چهار رژیم غذایی مختلف را دنبال کنند: اعم از یک رژیم غذایی بسیار سالم (پیروی از 100 درصد توصیه های سازمان بهداشت جهانی برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل) تا یک رژیم غذایی ناسالم (یروی از 25 درصد توصیه های رژیم سازمان بهداشت جهانی ). آنها دریافتند که نمرات DMS در افرادی که دقیقا یک رژیم را دنبال می کردند، متفاوت است.

کار این تیم همچنین نشان داد که هرچه نمره DMS یک فرد بالاتر باشد، رژیم غذایی او سالم تر است. همچنین مشخص شد که نمره بالاتر DMS با کاهش قند خون همراه است و نشان دهنده ی دفع مقدار بیشتری انرژی از بدن توسط ادرار است.

محققان دریافتند: کسی که نمره DMS بالایی دارد یعنی مقدار زیادی انرژی از طریق ادرار خود دفع می کند، نسبت به فردی که DMS پایینی دارد، 4 کالری اضافی در روز یا 1500 کالری در سال از دست می دهد که این می تواند معادل با کاهش تجمع 215 گرم چربی بدنی در سال باشد.

مرحله بعدی تحقیق، بررسی ارتباط اثر انگشت متابولیتی ادرار با خطر ابتلا به بیماری هایی مانند چاقی، دیابت و فشار خون بالا بود. پروفسور گری فراست، نویسنده ی این پژوهش و مدیر بخش تغذیه و رژیم غذایی در کالج ایمپریال گفت: این یافته ها درک جدید و عمیق تری را در مورد چگونگی پردازش مواد غذایی در بدن و استفاده از مواد غذایی در سطح مولکولی ارائه می دهد. این یافته ها یک سوال را مطرح می کنند: آیا ما باید جداول غذایی را باز نویسی کنیم و این متابولیت های جدید که دارای اثرات بیولوژیکی در بدن هستند را در آن درج نماییم؟

پروفسور جان ماترسز، نویسنده ی این پژوهش و مدیر مرکز تحقیقات تغذیه انسان در دانشگاه نیوکاسل گفت: ما در اینجا نشان دادیم که چگونه افراد مختلف مواد غذایی یکسان را به روشهای بسیار فردی متابولیزه می کنند. این یافته ها، پیامدهایی برای درک بیماریهای مرتبط با تغذیه و توصیه های بیشتر در مورد رژیم غذایی برای بهبود سلامت عمومی دارند.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20200622/New-five-minute-urine-test-measures-the-health-of-a-persons-diet.aspx