افرادی که شام خود را دیر وقت میل می کنند ممکن است اضافه وزن بیشتری پیدا کنند

11 ژوئن 2020 - براساس یک مطالعه کوچک، خوردن یک شام دیر وقت باعث افزایش وزن و بالا رفتن قند خون می شود.

تخمین زده می شود که بیش از 2.1 میلیارد بزرگسال دارای اضافه وزن یا چاقی هستند که موجب عوارض سلامتی مانند دیابت و فشار خون بالا می شود. برخی مطالعات حاکی از آن است که دریافت کالری در انتهای روز با چاقی و سندرم متابولیک همراه است.

دکتر Jonathan C. Jun، از دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور و نویسنده ی مسئول این مطالعه گفت: این مطالعه تاثیر خوردن شام دیروقت را بر وخیم تر شدن تحمل گلوکز و کاهش چربی سوزانده شده، برجسته نمود. تأثیر خوردن غذا در انتهای روز در افراد، بسیار متفاوت است و به زمان خواب معمول آنها بستگی دارد. این نشان می دهد كه بعضی افراد نسبت به سایر افراد در خوردن شام دیر وقت آسیب پذیرتر هستند. اگر اثرات متابولیكی كه با یك وعده ی غذایی مشاهده كردیم به صورت مزمن ادامه یابد، خوردن دیرهنگام غذا منجر به عواقبی مانند دیابت یا چاقی می شود.

محققان 20 داوطلب سالم (10 مرد و 10 زن) را مورد مطالعه قرار دادند تا ببینند كه چگونه بدن آنها شامی را که در ساعت 10 بعد از ظهر میل کرده اند در مقایسه با ساعت 6 بعدالظهر، متابولیزه می كند. داوطلبان همه ساعت 11 شب به رختخواب رفتند. محققان دریافتند که میزان قند خون افرادی که شام خود را دیر هنگام خورده اند، بالاتر است، و مقدار چربی سوزانده شده در این افراد پایینتر است، حتی وقتی که در این دو زمان مختلف، غذای یکسان و مشابهی میل شود.

دکتر Jun ادامه داد: به طور متوسط ​​میزان پیک گلوکز بعد از خوردن شام دیر وقت حدود 18 درصد بالاتر بود و میزان چربی سوزانده شده در طول شب در مقایسه با خوردن شام در اوایل شب، حدود 10 درصد کاهش یافته بود. تأثیراتی که در داوطلبان سالم دیده ایم ممکن است در افراد چاق یا مبتلا به دیابت که از قبل دچار اختلال متابولیسمی بوده اند، برجسته تر باشد.

این اولین مطالعه ای نیست که اثرات دیر خوردن غذا را برجسته کرده است، اما یکی از مفصل ترین آنهاست. به شرکت کنندگان ردیاب فعالیت داده شد، و نمونه برداری از خون آنها در هر ساعت در حالی که در آزمایشگاه بودند، انجام گردید، آنها تحت آزمایشات خواب و اسکنهای چربی بدن قرار گرفتند و غذای حاوی برچسب های غیر رادیواکتیو خوردند تا نرخ چربی سوزی (اکسیداسیون) در بدن آنها مشخص شود.

دکتر Jun گفت: ما هنوز باید آزمایشات بیشتری انجام دهیم تا ببینیم که آیا این اثرات با گذشت زمان ادامه می یابد یا خیر، و این که آیا این اثرات بیشتر به دلیل رفتارهای افراد(مانند خوابیدن سریع بعد از غذا) ایجاد می شوند یا توسط ریتم های شبانه روزی بدن ایجاد می گردند؟

نتایج این مطالعه در مجله ی انجمن غدد درون ریز  Endocrinology & Metabolism منتشر شده است.

منبع:

The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, 2020; DOI: 10.1210/clinem/dgaa354

www.sciencedaily.com/releases/2020/06/200611094138.htm