افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به حمایت تغذیه ای بیشتری نیاز دارند

21 ژوئیه 2020 - افرادی که بیماری دیابت نوع 2 در آنها به تازگی تشخیص داده شده است، به خصوص افراد سیگاری فعلی، ممکن است نیاز به حمایت بیشتری برای بهبود کیفیت رژیم غذایی خود داشته باشند.

تحقیقات جدید دانشگاه گریفیت که در مجله Nutrition and Diabetes منتشر شده است، نخستین مطالعه ای است که به بررسی تغییرات کیفیت رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 در اوایل تشخیص این بیماری پرداخته است.

محققان دریافتند برخی از رفتارهای سبک زندگی بیشتر از ویژگیهای جمعیتی با تغییرات کیفیت رژیم ارتباط دارند.محقق اصلی این تحقیق Emily Burch ، از مؤسسه بهداشت Menzies کوئینزلند می گوید: بهبود کیفیت رژیم غذایی و سایر رفتارهای سبک زندگی شما (مانند ورزش) اولین قدم برای مدیریت دیابت نوع 2 است.

وی ادامه داد: رژیم های غذایی خاص می تواند به کنترل دیابت نوع 2 کمک کند، اما تحقیقات نشان داده است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 رژیم های غذایی بی کیفیتی دارند و این به شدت بر کیفیت زندگی آنها و خطر ابتلا به عوارض مرتبط با دیابت مانند بیماری های قلبی و عروقی و کلیوی تأثیر می گذارد.

او گفت: وقتی بیماری دیابت برای فردی تشخیص داده می شود، حجم قابل توجهی از توصیه های رژیمی متناقض دریافت می کند که می تواند بسیار زیاد و گیج کننده باشد.

وی گفت: ما می خواستیم دریابیم که آیا افراد بعد از تشخیص دیابت نوع 2 ، کیفیت رژیم غذایی خود را تغییر می دهند و چه عواملی با بهبود کیفیت رژیم غذایی آنها ارتباط دارد. ما دریافتیم کسانی که در کیفیت رژیم غذایی خود پیشرفت هایی داشته اند، رژیم غذایی آنها در اوایل تشخیص از کیفیت پایینی برخوردار بوده است، سیگاری نیستند، مرتباً ورزش می کنند و دارای شاخص توده بدنی(BMI) پایین تری هستند. محققان با 225 بزرگسال استرالیایی که به تازگی ابتلای آنها به دیابت نوع 2 تشخیص داده شده بود، برای جمع آوری داده های جمعیتی، رژیم غذایی، جسمی و سلامتی در ابتدای تشخیص و سه ماه پس از آن مصاحبه کردند. شرکت کنندگان در دو گروه طبقه بندی شدند: افرادی که پس از سه ماه کیفیت رژیم غذایی خود را بهبود بخشیدند و کسانی که موفق به این کار نشدند.

محققان معتقدند که به استراتژی های بهتری برای حمایت هدفمند از افراد سیگاری، افرادی که فعالیت بدنی کمتری دارند و BMI بیشتری دارند، نیاز داریم. این کار می تواند به شکل گیری مداخلات تحقیقاتی در آینده برای کمک به همه افراد و حمایت بهتر از آنها برای دسترسی به موفقیت در دراز مدت در بهبود کیفیت رژیم غذایی و کاهش خطر عوارض دیابت کمک کنند.

این تحقیق شامل بخشی از مطالعه ی 3D case-series است که برای بیش از 12 ماه ادامه دارد و گزارش نتایج آن از ابتدا تا 3 ماه ارائه شده است. نتایج طولانی مدت این مطالعه در ماه های آینده در دسترس خواهد بود.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2020-07-dietary-diabetes.html