اسیدهای چرب امگا 3 می‌توانند به جلوگیری از چاقی و دیابت نوع 2 کمک کنند

12 سپتامبر 2017- بر اساس یک تحقیق جدید، یک رژیم متعادل غنی از امگا 3 می‌تواند سلامت روده را بهبود بخشیده و فوایدی را برای چاقی و دیابت نوع 2 به ارمغان آورد.

 یک تیم از کارشناسان ناتینگهام و لندن به مقایسه‌ی تأثیر رژیم‌های مختلف غذایی بر روده پرداختند آنها گفتند افرادی که مقادیر فراوانی غذاهای پروبیوتیک، فیبر و روغن‌های امگا 3(که غالباً در ماهی‌ها یافت می‌شود) استفاده می‌کنند، روده‌ های سالم‌تری دارند و نتایج سلامت آنها بهتر است.

محققان در بیش از 800 زن میانسال و سالخورده، تأثیرات مصرف روغن‌های امگا 3 بر تریلیونها ویروس، باکتری و قارچ ساکن در روده را که به عنوان میکروبیوم شناخته می‌شوند، بررسی کردند.

این تحقیق نشان داد زنانی که به طور مرتب مقادیر بالاتری امگا 3 مصرف می‌کنند، روده های سالم تری دارند. فواید سلامت ناشی از تنوع در میکروبیوم قابل توجه است، تصور می‌شود که این تنوع در میکروبیوم به کاهش خطر چاقی و دیابت نوع 2 و همچنین بیماریهایی مانند کرون و کولیت اولسر کمک می‌کند.

نویسنده‌ی ارشد این تحقیق دکتر Ana Valdes از مرکز تحقیقات بیومدیکال ناتینگهام گفت: مطالعه‌ی ما تا به امروز بزرگترین تحقیق برای بررسی ارتباط بین اسیدهای چرب امگا 3 و ترکیب میکروبیوم روده بوده است.

او افزود: ما میزان مصرف اسیدهای امگا 3 موجود در مواد غذایی افراد را با پرسشنامه‌ی بسامد غذایی ارزیابی کرده و دریافتیم این اطلاعات همراه با میزان امگا 3 موجود در سرم این افراد، به شدت با تنوع و تعداد گونه‌های باکتریهای سالم موجود در روده ارتباط دارد.

دکتر Cristina Menni از کالج کینگ لندن گفت: ما کشف کردیم که باکتریهای خاصی با التهاب کمتر و خطر پایین‌تر ابتلا به چاقی ارتباط دارند، این باکتریها در روده ی زنانی که مقادیر بیشتری اسید چرب امگا 3 مصرف می‌کردند، افزایش می‌یابند.

او افزود: ما به بررسی ترکیبات موجود در مدفوع افرادی پرداختیم که از سلامت روده‌ی بهتری برخوردار بودند و دریافتیم که علاوه بر وجود پروتئین ماهی و امگا 3 در مدفوع این افراد، مقدار بالای امگا 3 در خون آنها با سطح بالایی از ترکیبی بنام N-carbamylglutamate یا NCG در روده ارتباط دارد. تحقیقات نشان داده است NCGسبب کاهش استرس در روده‌ی حیوانات می‌شود. ما معتقدیم که برخی از اثرات مفید امگا 3 در روده ممکن است با این واقعیت مرتبط باشد که امگا 3 موجب القاء باکتریهایی می‌شود که ماده ی NCGرا تولید می‌کنند. یافته‌های این تحقیق در مجله‌ی Scientific Reports منتشر گردید.

منبع:

www.diabetes.co.uk/news/2017/sep/omega-3-fatty-acids-could-help-prevent-obesity-and-type-2-diabetes-90689366.html